Kovalík v Janove dohral

Jozef Kovalík prehral v 2. kole challengeru v talianskom Janove (dotácia 127 000 eur, antuka) so 458. hráčom rebríčka, domácim kvalifikantom Andreom Bassom, 6:3, 3:6, 4:6. Talian v prvom kole vyradil turnajovú dvojku Seppiho, tenistu svetovej stovky.

07. 09. 2017

Schmiedlová vo štvrťfinále prehrala, Mihalíková v Káhire ďalej

Kristína Schmiedlová prehrala vo štvrťfinále 25-tisícového turnaja v Balatonboglári s domácou kvalifikantkou, 38-ročnou veteránkou, Gretou Arnovou 6:2, 3:6, 1:6. V Prahe dohrala Jana Jablnovská, ktorá v 2. kole podľahla Belgičanke Magali Kempenovej 1:6, 2:6. Najvyššie nasadená Tereza Mihalíková na 15-tisícovom turnaji v Káhire postúpila do štvrťfinále cez domácu Nermeen Shawkyovú 6:0, 6:1.

Kristína Schmiedlová pri Balatone do štvrťfinále

Kristína Schmiedlová postúpila do štvrťfinále 25-tisícového turnaja v Balatonboglári po výhre nad 8. nasadenou Češkou Terezou Smitkovou 7:5, 6:2. V Prahe bola zo Sloveniek úspešná len Jana Jablonovská, v Káhire postúpila do 2. kola Tereza Mihalíková. David Damian Brna v Maďarsku v 2. kole neuspel.

06. 09. 2017

Postup Zelenaya a Kovalíka

Igor Zelenay a Švéd Johan Brunström zvíťazili v stredajšom 1. kole štvorhry na challengeri v talianskom Janove (dotácia 127 000 eur, antuka) nad domácimi držiteľmi voľnej karty Matteom Berrettinim a Andreom Pellegrinom 6:3, 6:1. Do osemfinále dvojhry postúpil aj Jozef Kovalík po výhre nad 30-ročným Francúzom Danny De Schepperom 6:2, 6:2.

Martin v Bogote do osemfinále

Šiesty nasadený Andrej Martin zvíťazil v 1. kole na challengeri v kolumbijskej Bogote (dotácia 50 000 USD, antuka vonku) nad domácim Alejandrom Gonzálezom 7:6 (2), 7:5. Martin postúpil aj vo štvorhre po boku Gerlada Melzera.