Molčan v Egypte postúpil, Klein vypadol

Alex Molčan (na obr.) postúpil do osemfinále, ale kvalifikant Lukáš Klein, ďalší hráč NTC, prehral v 1. kole turnaja kategórie ITF Futures v egyptskom Šarm aš-Šajchu (dotácia 15 000 USD, tvrdý povrch vonku) s domácim tenistom Youssefom Hossamom.

01. 03. 2017

Kužmová pokračuje v Austrálii víťazne

Viktória Kužmová úspešne pokračuje na svojom austrálskom turné. Aj do tretieho 25-tisícového turnaja ITF, po dvoch v Perthe, teraz už v Clare, vstúpila víťazne. V 1. kole zdolala ako turnajová trojka domácu kvalifikantku Seone Mendezovú 6:2, 6:1. Zverenka Jána Sabovčíka v programe NTC sa zaradí po úspešnom turné medzi tenistky druhej stovky svetového rebríčka. Priebežne je na svojom maxime - 194. mieste.

Hantuchová do 2. kola!

Daniela Hantuchová sa ako držiteľka voľnej karty prebojovala do osemfinále turnaja WTA v Acapulcu po víťzstve nad Yaninou Wickmayerovou 4:6, 6:3, 6:3. Belgičanku zdolala siedmy raz za sebou. O svoje prvé štvrťfinále od júna 2015 bude hrať s Monicou Puigovou z Portorika.

Kližan s Djokovičom prehral

Martin Kližan prehral v 1. kole na päťstovkovom hardovom turnaji ATP  v Acapulcu s najvyššie nasadeným Novakom Djokovičom, štartujúcom na voľnú kartu, 3:6, 6:7(4). Srb vo vzájomnej bilancii vedie nad Slovákom už 3:0. Zápas trval 1:34 hod.

Lacko vo Vroclave ďalej

Druhý nasadený Lukáš Lacko zvíťazil v úvodnom kole challengerového turnaja v poľskom Vroclave (dotácia 85 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) nad Nemcom Kevinom Krawietzom 6:3, 7:6(6). Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák prehrával v tajbrejku už 3:6, no piatimi vyhratými loptičkami za sebou ho otočil vo svoj prospech. V druhom kole bude jeho súperom domáci tenista, držiteľ voľnej karty Michal Przysiezny.

28. 02. 2017

Kovalík v Sao Paule dohral

Kvalifikant Jozef Kovalík vypadol v prvom kole halvného turnaja ATP v Sao Paule (dotácia 520 285 USD, antuka), keď prehral s turnajovou sedmičkou, domácim ľavákom Federicom Delbonisom, 4:6, 6:7(5). Kovalík, v NTC zverenec Borisa Borgulu, si odnáša 12 bodov do rebríčka a prémiu 4610 USD.