« 12345678910 .. 20 »   5/718

Kovalík na Tenerife prehral

Jozef Kovalík nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 na španielskom ostrove Tenerife (74 825 eur, tvrdý povrch vonku). V druhom kole nestačil na piateho nasadeného Číňana Bu Yunchaokete a podľahol mu 4:6, 4:6 za 66 minút. Tridsaťjedenročný slovenský reprezentant si v zápase nevypracoval ani jednu brejkbalovú možnosť.

28. 02. 2024

ITF WTT W50: Dvojhra v Trnave už bez Sloveniek

Držieľky voľnej karty Katarína Kužmová (na snímke) a Kali Šupová sa neprebojovali do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v Trnave (40 000 USD, tvrdý povrch v hale). Kužmová nestačila na kvalifikantku Jelenu Pridankinovú z Ruska a podľahla jej 2:6, 6:7(4) za 108 minút. Nad sily štrnásťročnej Šupovej bola nasadená päťka Lucrezia Stefaniniová z Talianska, s ktorou prehrala 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Slovensko tak v dvojhre prišlo o všetky domáce hráčky.

Schmiedlová v Austine do 2. kola

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) sa prebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 v americkom Austine (267 082 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase zvíťazila nad domácou sedmičkou pavúka Peyton Stearnsovou (61. WTA) a zdolala ju 6:2, 4:6, 7:5 za 158 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza prehrávala v rozhodujúcom sete 3:5, no ziskom štyroch gemov v rade otočila zápas vo svoj prospech.

27. 02. 2024

Kovalík na Tenerife postúpil

Jozef Kovalík postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 na španielskom ostrove Tenerife (74 825 eur, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase si poradil s Bulharom Iliyanom Radulovom a zdolal ho 7:5, 6:2 za 87 minút. Tridsaťjedenročný slovenský reprezentant si v ďalšom kole zmeria sily s piatym nasadeným Číňanom Bu Yunchaokete.

Molčan v Santiagu končí v 1. kole

Alex Molčan sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 v čilskom Santiagu (742 350 USD, antuka vonku). Úspešný kvalifikant nestačil v úvodnom kole hlavnej súťaže na Argentínčana Federica Coriu (88. ATP) a podľahol mu 1:6, 6:7(1) za 95 minút. Zverenec trénerov Tibora Tótha a Lukáša Lacka nevyužil v druhom sete vedenie 3:1. Do rebríčka ATP si pripíše 13 bodov za postup z kvalifikácie.