Martin prvý raz vo finále!

Andrej Martin, aktuálne 124. v rebríčku, si prvý raz v kariére zahrá finále turnaja ATP. Zverenec Miloslava Grolmusa zdolal v semifinále v Umagu Argentínčana Carlosa Berlocqa 7:6(4), 6:4 a tým prerazil aj do TOP 100. V pondelkovom rebríčku by sa v prípade finálového víťazstva mohol ocitnúť dokonca na 78. priečke. Finálovým súperom Martina bude Štvrtý nasadený Talian Fabio Fognini.

23. 07. 2016

Cibulková je späť v TOP 10

Dominika Cibulková zvíťazila vo štvrťfinále v Stanforde nad Japonkou Misaki Doiovou 7:5, 6:0 a postúpila do svojho piateho tohtoročného semifinále. V pondelkovom rebríčku bude opäť v TOP 10. Návrat po 18 mesiacoch môže vylepšiť posunom na 9. miesto - najlepšie v kariére - ak v sobotu zdolá Britku Johannu Kontovú.

Martin v semifinále, Kližan vo finále

Andrej Martin zdolal v Umagu 2. nasadeného Joaoa Sousu z Portugalska 6:3, 4:6, 6:2 a postúpil prvý raz v kariére do semifinále turnaja ATP. Po vyradení Martina Kližana (ATP 28.) zverenec Miloslava Grolmusa z akadémie TC Empire Trnava získal skalp ďalšieho popredného hráča, 32. v rebríčku. V semifinále sa Martin, 124. v počítači, stretne s nenasadeným Argentínčanom Carlosom Berlocqom. Do finále štvorhry postúpil Martin Kližan so Španielom Davisom Marrerom.

22. 07. 2016

Bronz pre Čisovskú a Stankovskú

Slovenská dvojica Romana Čisovská, Nina Stankovská získala na ME do 14 rokov v Plzni bronz vo štvorhre. Slovenky prehrali v semifinále s druhým nasadeným českým párom Denisa Hindová, Kristýna Lavičková . Romana Čisovská (na obr.) vo dvojhre nepostúpila do bojov o medailu, ako tretia nasadená podľahla vo štvrťfinále Chorvátke Noe Krznarovičovej.

Cibulková v Stanforde víťazne

Prvý zápas v postavení mladomanželky Dominika Cibulková vyhrala. Ako nasadená dvojka zdolala v kalifornskom Stanforde  v 2. kole Poľku Urszulu Radwaňskú 7:6(3), 6:3 (na úvod mala voľný žreb). Vo štvrťfinále ju čaká Japonka Misaki Doiová.