Kučová v Istanbule do hlavnej

Štvrtá nasadená Kristína Kučová zvíťazila v 2. kole dvojkolovej kvalifikácie na turnaji WTA v Istanbule nad Novozélanďankou Marinou Erakovicovou 6:4, 6:3 a postúpila do hlavnej súťaže, v ktorej ju v prvom kole čaká Izraelčanka Julia Glušková. Najvyššie nasadená Karolína Schmiedlová sa stretne s Mariou Sakkariovou z Grécka (kvalifikantka, WTA 127.).

18. 04. 2016

Kovalík v Barcelone prehral

Tretí nasadený Jozef Kovalík prehral s Argentínčanom Pedrom Cachínom v 1. kole kvalifikácie turnaja ATP v Barcelone (dotácia 2 428 355 eur, antuka) 4:6. 5:7.

16. 04. 2016

Kristína Schmiedlová vo štvorhre bez titulu

Kristína Schmiedlová na turnaji ITF v talianskom meste Santa Margherita di Pula (dotácia 10 000 USD, antuka vonku) po boku Maďarky Vandy Lukácsovej prehrala vo finále štvorhry s prvým nasadeným taliansko-španielskym párom Alice Balducciová, Olga Parresová-Azcoitiová 6:3, 2:6 - 6:10.

Fabian v Heraklióne a Horanský v Hammamete do finále nepostúpili

Patrik Fabian (na obr.), hráč NTC, na turnaji kategórie futures v gréckom Heraklióne v semifinále vypadol. Ani Filip Horanský v tuniskom Hammamete do finále nepostúpil.

Martin v Barlette prehral s kvalifikantom

Piaty nasadený Andrej Martin prehral v osemfinále challengeru  talianskej Barlette (dotácia 42 500 eur, antuka) s domácim kvalifikantom Lorenzom Sonegom 2:6, 4:6.

13. 04. 2016

Schmiedlová s Levinským

Slovenská jednotka, hráčka NTC a členka fedcupového tímu Slovenska Karolína Schmiedlová, bude mať po šiestich rokoch nového tenisového trénera: doterajšieho Milana Martinca strieda 35-ročný bývalý profesionál, Čech Jaroslav Levinský, ktorý bol v roku 2007 vo štvorhre 24. hráčom sveta (najvyššie vo dvojhre 239.).

Cibulková triumfovala v Katoviciach

Slovenská tenistka Dominika Cibulková získala na harde v poľských Katoviciach piaty titul na okruhu WTA. Vo finále zdolala ako nasadená osmička prvý raz v kariére päťku "pavúka" Talianku Camilu Giorgiovú 6:4, 6:0. Zverenka trénera Mateja Liptáka nadviazala na vlaňajší triumf krajanky a kolegyne zo slovenského fedupového tímu Anny Karolíny Schmiedlovej.