Kučovej víťazné ťaženie

Kvalifikantka Kristína Kučová postúpila do osemfinále turnaja WTA v Charlestone (dotácia 753 000 USD, zelená antuka), keď zdolala Ukrajinku Katerynu Bondarenkovú (WTA 63.) 0:6, 6:3, 6:3. Teraz narazí na svetovú dvojku Nemku Angelique Kerberovú. Jána Čepelová skončila v 2. kole na rakete Austrálčanky Samanthy Stosurovej 4:6, 5:7.

06. 04. 2016

Schmiedlovej stop v Katoviciach

Karolína Schmiedlová neobháji titul na turnaji WTA v Katoviciach. V stredajšom zápase 1. kola nestačila na Francúzku Pauline Parmentierovú a so 113. hráčkou sveta prehrala za 62 minút hladko 2:6, 0:6.

Lacko na antuke do 2. kola

Lukáš Lacko (ATP 114.) na turnaji ATP v Houstone zdolal na antuke, na ktorej takmer nehráva, 33-ročného Rusa Dmitrija Tursunova 6:1, 7:5 a postúpil do osemfinále proti Španielovi Felicianovi Lópezovi. Tursunov je aktuálne 496. v počítači a po zdravotných problémoch hrá s chráneným rebríčkom. Igor Zelenay vypadol v 1. kole štvorhry.

Kovalík ako víchor

Jozef Kovalík si aj na antuke drží formu - v prvom kole challengeru v Neapole zvíťazil zverenec Borisa Borgula nad Maďarom Mártonom Fucsovicsom za 67 minút 6:3, 6:0. Andrej Martin prehral s domácim Filippom Volandrim 1:6, 3:6.

05. 04. 2016

Cibulková vydrela postup

Dominika Cibulková bojovala v 1. kole proti Nemke Carine Withöftovej tri hodiny a postup do 2. kola v Katoviciach doslova vydrela 6:7(6), 6:4, 7:6(3). Kvalifikantka Daniela Hantuchová (WTA 183.) prehrala s treťou nasadenou, iba 18-ročnou Jelenou Ostapenkovou (WTA 38.), 1:6, 1:6. Zápas trval  57 minút.