Aj Čepelová v Dubaji skončila

Po slovenskej jednotke Karolíne Schmiedlovej skončila v prvom kole turnaja WTA v Dubaji aj Jana Čepelová, ktorá sa do hlavného turnaja prebojovala z kvalifikácie. Zverenka trénera Martina Zathureckého podľahla Ukrajine Eline Svitolinovej 3:6, 1:6.

16. 02. 2016

Schmiedlovej 11 dvojchýb a stop

Karolína Schmiedlová (29. WTA) prehrala v 1. kole turnaja WTA v Dubaji s Francúzkou Caroline Garciovou 4:6, 1:6, keď v zápase urobila 11 dvojchýb. Od stavu 4:4 vyhrala Francúzka 7 gemov v sérii a v druhom sete sa ujala vedenia 5:0. Garciovej patrí v rebríčku 38. miesto.

15. 02. 2016

Klein s Molčanom získali vo štvorhre titul v Antalyi

Lukáš Klein a Alex Molčan vyhrali štvorhru na turnaji Futures v tureckej Antalyi (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch vonku), keď v nedeľňajšom finále zdolali tretí nasadený ukrajinsko-portugalský pár Vadim Alexejenko, Frederico Ferreira Silva 7:6 (7), 7:6 (5).

Čepelová do hlavnej v Dubaji

Jana Čepelová postúpila do hlavnej súťaže na turnaji WTA v Dubaji. Dvadsaťdvaročná hráčka NTC zdolala vo finále kvalifikácie Američanku Bethanie Mattekovú-Sandsovú 6:4, 1:6, 6:3. V 1. kole bude súperkou Košičanky Ukrajinka Elina Svitolinová (21. WTA).

S novým tímom prišli úspechy

Úvod roka mu nevyšiel, na prvé víťazstvo čakal do 1. februára, no odvtedy zažíva takmer spanilú jazdu. Slovenský tenista Martin Kližan pred sezónou zmenil realizačný tím, zvýšil svoju psychickú odolnosť a výsledok sa dostavil rýchlo.