Slováci v Turecku dohrali

Na turnaji kategórie futures v tureckej Antalyi Slováci dohrali. Vo štvrtok nenastúpil na druhé kolo Patrik Fabian, jediný z poltucta, ktorý si postup do osemfinále vybojoval. Nenastúpil po boku Martina Blaška ani na štvrťfinále štvorhry.

08. 10. 2015

Kovalík vyradil favorita

Jozef Kovalík (267. ATP) ako kvalifikant postúpil do semifinále! Vo štvrťfinále challengeru v marockej Mohammedii (dotácia 42 500 eur, antuka) vyradil druhého nasadeného Argentínčana Federica Delbonisa (57. ATP) 6:3, 6:7 (6), 6:1. Jeho súperom bude Španiel Roberto Carballés-Baena (141.).

Kovalík v Maroku do osmičky

Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále challengeru v marockej Mohammedii (dotácia 42 500 eur, antuka) po výhre nad španielskym držiteľom voľnej karty Jaumem Munarom 7:6 (4), 6:1. Súperom hráča NTCbude 2. nasadený Argentínčan Federic Delbonis.

07. 10. 2015

V Antalyi postúpil iba Fabian

V tureckej Antalyi na turnaji kategórie futures postúpil zo Slovákov iba Patrik Fabian po výhre nad Japoncom Kenom Onišim 6:4, 3:6, 6:3. Zo šestice traja v prvom kole vypadli už v utorok (Blaško, Néma, Semjan), s stredu k nim pribudli Alex Molčan, ktorý prehral s Lloydom Harrisom z JAR 2:6, 3:6 a Lukáš Klein, ktorý podľahol po boji Švajčiarovi Lucovi Margarolimu  4:6, 7:6(5), 6:7(5).

Lacko i Gombos prehrali

Lukáš Lacko a Norbert Gombos vypadli v osemfinále challengeru v belgickom Monse (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch v hale). Lacko prehral s Rakúšanom Dennisom Novakom 6:7 (4), 3:6 a v priebežnom poradí rebríčka ATP je až na 137. mieste, zo súčasnej 101. pozície klesol o 36 priečok. Gombos, ktorý sa v priebežnom poradí dostal na 120. miesto, prehral s Francúzom Kennym De Schepperom 6:7(6), 3:6.

Šesť Slovákov v Antalyi, Blaško, Néma a Semjan už vypadli

V tureckej Antalyi na turnaji kategórie futures štartuje v tomto týždni až šesť Slovákov, z nich päť členov NTC. Patrik Néma postúpil z kvalifikácie, ale v utorok prehral v 1. kole s Nemcom Elmarom Ejupovicom 3:6, 4:6. Alex Molčan a Lukáš Klein hrajú s voľnými kartami (trojica tvorila víťazný tím v Galea Cupe). V prvom kole skončil aj Martin Blaško po prehre s 5. nasadeným Belgičanom Alexandrom Foliem 6:7(3), 4:6 a Marek Semjan, ktorého zdolal Holanďan Tim Van Rijthoven 6:4, 6:3.