Lacko v Izmire v osmičke

Lukáš Lacko vyhral v 2. kole na challengeri v tureckom Izmire (dotácia 64 000 eur, tvrdý povrch vonku), keď zdolal Laurynasa Grigelisa z Litvy 6:1, 6:4 a postúpil do štvrťfinále.

23. 09. 2015

Cibulková so Strýcovou vo štvorhre ďalej

Dominika Cibulková a Barbora Strýcová vyhrali v 1. kole štvorhry na turnaji WTA  v japonskom Tokiu (dotácia 1 000 000 USD, tvrdý povrch) nad taiwansko-chorvátskym párom Čchan Čchin-wej, Darija Juraková 7:5, 6:4. Slovensko-český pár sa stretne so španielskym Garbine Muguruzová, Carla Suárezová-Navarrová.

Slovenský pár v Trnave prehral

Držitelia voľnej karty Martin Blaško a Alex Molčan prehrali v 1. kole štvorhry na challengeri Arimex Open v areáli TC Empire  v Trnave (dotácia 42 500 eur + H, antuka vonku) s druhým nasadeným taliansko-rumunským párom Alessandro Motti, Costin Paval 4:6, 2:6.

Kovalík v Sibiu vypadol

Jozef Kovalík prehral v  osemfinále na challengeri v rumunskom Sibiu (dotácia 42 500 eur, antuka) so Srbom Miljanom Zekičom 2:6, 6:4, 6:7 (0).

Postup Schmiedlovej v Soule

Karolína Schmiedlová zdolala na turnaji WTA v Soule (dotácia 500-tisíc USD, tvrdý povrch) Američanku Christine McHaleovú 6:2, 4:6, 6:3 a postúpila do štvrťfinále proti turnajovej päťke Mone Barthelovej z Nemecka. Druhá nasadená Slovenka v druhom sete podávala na 5:2, set napokon prehrala 4:6.

Horanský na challengeri v Sibiu 2. kole

Filip Horanský postúpil do osemfinále na challengeri v rumunskom Sibiu (dotácia 42 500 eur, antuka), keď prvý set vyhral 6:4 a súper, Srb Pedja Krstin, mu vzdal. Dvadsaťdvaročný Horanský, 379. v renkingu, si v šestnástke zmeria sily s domácim držiteľom voľnej karty Victorom Crivoiom.