Aj Mihalíková hrá o osmičku

Desiata nasadená juniorka Tereza Mihalíková postúpila do osemfinále Wimbledonu po výhre nad Američankou Ingrid Neelovou 6:7(5), 6:2, 6:4. Slovensko bude mať v All England Clube medzi najlepšími 16 juniorkami dve zástupkyne, ktoré budú bojovať o postup do štvrťfinále.

07. 07. 2015

Kužmová v osemfinále, Klein končí

Viktória Kužmová zdolala Američanku Raveenu Kingsleyovú 4:6, 7:6(2), 6:4 a je v osemfinále juniorskej dvojhry vo Wimbledone! Lukáš Klein, ktorý tohto roku vo Wimbledone debutuje, prehral v 2. kole dvojhry s 8. nasadeným Nórom Viktorom Durasovicom 6:3, 3:6, 3:6 a vypadol aj v 1. kole štvorhry.

Blaško, Partl a Sikora postúpili

Martin Blaško a Adrian Sikora postúpili do 2. kola 15-tisícového turnaja kategórie futures v Brne. Blaško zdolal Čecha Pavla Nejedlého 6:1, 6:3, Sikora jeho krajana Dominika Süča 6:4, 6:0 a Adrian Partl  Švajčiara Henriho Laaksonena 6:1, 6:3.

Čepelovej stop, Šramková je LL

Rebecca Šramková vo francúzskom Contrexeville (dotácia 100-tisíc USD) prehrala vo finále kvalifikácie so Švajčiarkou Larou Michelovou 6:3, 2:6, 6:7(3), ale do hlavného pavúka sa dostala ako lucky loser. Jana Čepelová v 1. kole hlavného turnaja podľahla Holanďanke Kiki Bertensovej 6:7(6), 2:6.

Kužmová vyradila štvrtú na svete

Viktória Kužmová, ktorá sa do juniorskej dvojhry vo Wimbledone prebojovala z kvalifikácie, zdolala v prvom kole štvrtú juniorku sveta, finalistku nedávneho Roland Garros, Rusku Annu Kalinskú, 7:6(4), 6:4. V druhom kole tak bude mať Slovensko dvojnásobné zastúpenie, už pred víkendom postúpila aj Tereza Mihalíková.