Slováci v Liberci úspešní

Na challengeri Svijany Open v Liberci (dotácia 35 000 eur, antuka), kde hrajú štyria Slováci, postúpil Andrej Martin do osemfinále dvojhry a dvojica Norbert Gombos, Igor Zelenay do štvťfinále štvorhry.

28. 07. 2014

V Michalovciach 11 Sloveniek

Marta Šramková a Soňa Priščáková, dve Slovenky, prešli kvalifikáciou dvojhry na turnaji ITF v Michalovciach (dotácia 10 000 USD, antuka). Najvyššie nasadená v hlavnom pavúku je Ágnes Buktová z Maďarska, dvojka Karin Morgošová, vo dvojhre sa predstaví 11 Sloveniek.

Kučová atakuje TOP 100!

Kristína Kučová klope po druhý raz v kariére na dvere svetovej stovky. Získala titul na päťdesiattisícovom turnaji ITF v poľskej Sobote, keď vo finále vyhrala nad kazašskou tenistkou Sesil Karatančevovou 1:6, 7:5, 6:3. Zápas otáčala za stavu 1:6, 0:3... V rebríčku WTA poskočila zo 129. miesta na 103. Je to jej najvyššie umiestnenie v kariére, ale už ho raz dosiahla pred piatimi rokmi - presne 3. 8. 2009. Kučová, ktorá aktuálne spolupracuje s trénerom Petrom Miklušičákom, si pripísala šiesty singlový titul na podujatí ITF. Z dobrej formy nedávno vyťažila semifinále na turnaji WTA v Bukurešti.

27. 07. 2014

V Piešťanoch 8 Slovákov do 2. kola

V Piešťanoch z 19 Slovákov v kvalifikácii tretieho turnaja kategórie futures na Slovensku postúpilo do druhého kola 8 domácich tenistov. Turnaj sa hrá v areáli HS centra, najvyššie nasadený by mal byť Karol Beck.

Mertiňák v Gstaade bez titulu

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Austrálčan Rameez Junaid prehrali vo finále štvorhry na turnaji ATP v Gstaade (dotácia 485 760 eur, antuka) s tretím nasadeným nemecko-holandským párom André Begemann, Robin Haase 3:6, 4:6. Finalisti získali 150 bodov do rebríčka a delia si 12 350 eur