Čepelová prehrala s Petkovicovou

Jana Čepelová skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA v rakúskom Bad Gastein už v 1. kole. V utorok nestačila na semifinalistku tohtoročného Roland Garros a nasadenú štvorku Nemku Andreu Petkovicovú a podľahla jej 6:7 (8), 5:7. Je to už 6. prehra Čepelovej v prvom kole za sebou.

08. 07. 2014

V derby lepšia Kučová

Kristína Kučová (WTA 166.) zdolala v 1. kole turnaja WTA v Bukurešti v slovenskom derby Karolínu Schmiedlovú (WTA 57.) za hodinu a trištvrte 6:3, 6:3.  Súperkou Kučovej bude rumunská držiteľka voľnej karty Cristina Dinová (WTA 228.).

07. 07. 2014

Finalistka Wimbledonu doma

Finálová účasť v juniorskej dvojhre vo Wimbledone je pre tenistku Kristínu Schmiedlovú napriek menšiemu sklamaniu z prehry obrovským úspechom. Ešte len 16-ročná hráčka sa vrátila z londýnskeho turnaja vyčerpaná, no v najbližšom období nebude mať na oddych veľa času. Čaká ju príprava na tri letné vrcholy - ME jednotlivcov a družstiev, OH mládeže - a následne účasť aj na turnajoch ženskej kategórie. Posledné tri týždne boli pre talentovanú členku NTC náročné. Najskôr prehrala vo finále prípravného turnaja pred Wimbledonom v Roehamptone s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou a po následnej päťzápasovej víťaznej šnúre ju tá istá hráčka zdolala aj na vrchole hlavného podujatia junioriek.

Cibulková vypadla z TOP 10

Na čele rebríčka ATP je po triumfe vo Wimbledone opäť Novak Djokovič, ktorý na 1. mieste vymenil Rafaela Nadala. Ženskému rebríčku kraľuje Američanka Serena Williamsová. Slovenka Dominika Cibulková klesla z 10. priečky na 12. Juniorka Kristína Schmiedlová je po finále vo Wimbledone 6. na svete v rebríčku ITF!