• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

 
news img

Kližan napokon v hlavnej

Martin Kližan sa aj napriek prehre vo finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 v bulharskej Sofii (389 270 EUR, tvrdý povrch v hale) predstaví v hlavnej súťaži. Ako lucky-loser nastúpi na prvé kolo proti piatemu nasadenému Francúzovi Adrianovi Mannarinovi v pondelok o 12.30 h. Mannarinovi patrí v rebríčku ATP 36. priečka, Kližan je na 149. mieste.

08. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kližan si v hlavnej nezahrá

Martin Kližan nepostúpil do hlavnej súťaže na turnaji ATP 250 v bulharskej Sofii (389 270 EUR, tvrdý povrch v hale). Vo finále kvalifikácie bol nad jeho sily štvrtý nasadený Japonec Taro Daniel, ktorému podľahol 3:6, 4:6 za 81 minút. O osude oboch setov rozhodol jeden brejk. Zverenec trénera Martina Hromca si  vypracoval v zápase iba jedinú možnosť na prelomenie súperovho podania, ani tú však nevyužil. V hlavnej časti turnaja sa zo Slovákov predstaví iba Andrej Martin.

08. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Rusová víťazkou debla na turnaji ITF v Heraklione

Alica Rusová získala titul na turnaji ITF v Heraklione (15 000 USD, antuka vonku). Po boku Švajčiarky Niny Stadlerovej zdolali druhú nasadenú česko-slovinskú dvojicu Johana Marková, Nika Radišičová 6:0, 6:4. Pre dvadsaťdvaročnú Rusovú je to tretí titul v debli na okruhu ITF, predchádzajúce dva získala vlani v Tabarke a Káhire.

08. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kurhajec spokojný s Pokorného výkonom

Tréner Ľubomír Kurhajec v sobotu pozorne sledoval výkon osemnásťročného Lukáša Pokorného v kvalifikačnom súboji na challengeri Peugeot Slovak Open. Jeho súperom bol najvyššie nasadený hráč v eliminačnej časti Brayden Schnur z Kanady, ktorý vlani patril dokonca do top 100 svetového rebríčka ATP. Pre hráča NTC to bol vôbec prvý oficiálny zápas medzi mužmi, no ani proti takému ťažkému súperovi rozhodne nesklamal. Schnur síce zvíťazil 7:5, 6:3, ale Pokorný rozhodne nebol bez šance.

08. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

V prvom kole slovenské derby

V sobotu vyžrebovali v AXA aréne NTC hlavnú súťaž challengeru Peugeot Slovak Open 2020. V tej sa predstavia štyria domáci hráči na čele s FIlipom Horanským. Okrem neho sa do hlavnej časti dostal Lukáš Lacko, trojnásobný víťaz medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov, a dvaja držitelia voľnej karty - Alex Molčan a Lukáš Klein. Z trojice hráčov štartujúcich v sobotu v kvalifikácii - Lukáš Pokorný, Lukáš Palovič a Michal Novanský - sa ani jednému nepodarilo vyhrať svoj úvodný zápas.

08. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Palovič aj Novanský vypadli

Lukáš Palovič (na snímke) ani Michal Novanský nepostúpili do finále kvalifikácie na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Obaja sa v kvalifikácii predstavili vďaka voľnej karte od Slovenského tenisového zväzu a pre oboch to bol prvý štart medzi mužmi na turnaji ATP. Bližšie k víťazstvu bol Lukáš Palovič. Siedmemu nasadenému Rusovi Jevgenijovi Karlovskému (264. ATP) zobral set, no napokon ťahal za kratší koniec. Po dobrom výkone mu podľahol 3:6, 6:4, 2:6 za 121 minút.

07. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný vzdoroval favoritovi

Lukáš Pokorný nestačil v prvom kole kvalifikácie challengeru Peugeot Slovak Open 2020 na najvyššie nasadeného Kanaďana Braydena Schnura (202. ATP) a podľahol mu 5:7, 3:6 za 76 minút. Zverenec trénerov Ľubomíra Kurhajca, Milana Martinca a Dávida Olasza si týmto zápasom odkrútil premiéru na profesionálnom okruhu medzi mužmi a favoritovi zápasu, ktorý vlani patril do prvej stovky rebríčka ATP, dlho vzdoroval.

07. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

PSO: Hygienické opatrenia na top úrovni

Aj v neľahkých časoch ovplyvnených pandémiou koronavírusu na celom svete sa Slovenskému tenisovému zväzu podarilo zorganizovať turnaj challengerovej úrovne Peugeot Slovak Open. Už tradične sa koná v prvej polovici novembra v AXA aréne Národného tenisového centra v Bratislave. Avšak oproti ostatným ročníkom má mnohé výnimky.

07. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kližan o hlavnú, Kovalík nie

Martin Kližan postúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 v bulharskej Sofii (389 270 EUR, tvrdý povrch v hale). Siedmy nasadený hráč a zverenec trénera Martina Hromca zvíťazil nad Austrálčanom Maxom Purcellom 7:5, 6:4 za 102 minút. O postup do hlavného pavúka zabojuje proti štvrtému nasadenému Tarovi Danielovi z Japonska.

07. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková skrečovala v Linzi

Rebecca Šramková (na snímke) nepostúpila do finále kvalifikácie na turnaji WTA International v rakúskom Linzi (225 500 EUR, tvrdý povrch v hale). Zverenka trénera Michala Mertiňáka skrečovala zápas za stavu 7:5, 5:7, 0:2 jedenástej nasadenej Rumunke Laure Ioane Paarovej. V hlavnej časti turnaja sa zo Sloveniek predstaví iba Viktória Kužmová.

07. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

PSO: Lacko v hlavnej súťaži

Lukáš Lacko (na snímke) sa na poslednú chvíľu dostal do hlavnej súťaže 21. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. Trojnásobný víťaz turnaja Peugeot Slovak Open figuroval ešte vo štvrtok ako štvrtý pod čiarou. Po odhlásení sa Norberta Gombosa, Američana Sebastiana Kordu, Holanďana Tallona Griekspoora a Rakúšana Jurija Rodionova sa posunul do hlavnej časti spolu s Nemcom Maximilianom Martererom, Ukrajincom Sergijom Stachovským a Britom Liamom Broadym.

07. 11. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos sa odhlásil z PSO

Norbert Gombos nebude štartovať na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Po prílete z parížskeho turnaja ATP Masters 1000, kde sa prebojoval z kvalifikácie až do osemfinále, sa cítil fyzicky unavený a spolu s trénermi Tiborom Tóthom a Dávidom Olaszom sa rozhodli, že bude lepšie tohtoročný turnaj Peugeot Slovak Open vynechať.

06. 11. 2020
Aktuality Více zde