« 1234567 .. 10 »   2/720

Kovalík v Splite do druhého kola

Jozef Kovalík (na snímke) suverénne postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v chorvátskom Splite (74 825 eur, antuka vonku). V úvodnom kole zvíťazil nad Rumunom Nicholasom Davidom Ionelom a zdolal ho 6:4, 6:1 za 78 minút. Ďalším súperom tridsaťjedenročného slovenského reprezentanta bude štvrtý nasadený Francúz Quentin Halys.

V hlavnom pavúku dvojhry sú v Splite aj Lukáš Klein a Alex Molčan, ktorí zápasy prvého kola odohrajú v utorok. Vo štvorhre sa predstaví Igor Zelenay.

08. 04. 2024

Pokorný finalistom dvojhry na ITF WTT M15 v Monastire

Lukáš Pokorný sa prebojoval do finále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v tuniskom Monastire. Šiesty nasadený hráč však v súboji o titul nestačil na jednotku pavúka Gilesa Husseya z Veľkej Británie a podľahol mu 6:0, 4:6, 4:6 za 152 minút. Dvadsaťdvaročný hráč Národného tenisového centra tak neuspel ani pri svojej siedmej finálovej účasti a na singlový titul z mužského okruhu ITF si ešte musí počkať. Vo štvorhre už zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca zdvíhal víťazný pohár nad hlavu sedemkrát.

Gombos v Splite končí v kvalde

Norbert Gombos (na snímke) nezabojuje o hlavnú súťaž v dvojhre na challengeri 75 v chorvátskom Splite (74 825 eur, antuka vonku). Deviaty nasadený hráč nestačil v úvodnom kvalifikačnom kole na Taliana Lorenza Rottoliho a podľahol mu 5:7, 2:6 za necelé dve hodiny. V hlavnom pavúku dvojhry sú v Splite Lukáš Klein, Alex Molčan a Jozef Kovalík, vo štvorhre sa predstaví Igor Zelenay.

07. 04. 2024

Šramková sa do semi nepozrie

Rebecca Šramková sa neprebojovala do semifinále dvojhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste La Bisbal D´Emporda (115 000 USD, antuka vonku). Vo štvrťfinále nestačila na piatu nasadenú Španielku Rebeku Masarovú a podľahla jej 2:6, 6:4, 2:6 za 130 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza sa na budúci týždeň predstaví v domácom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej, v ktorom Slovensko nastúpia 12. a 13. apríla proti výberu Slovinska.

06. 04. 2024

Mihalíková v Charlestone končí

Tereza Mihalíková sa neprebojovala do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 500 v americkom Charlestone (922 573 USD, zelená antuka vonku). V úvodnom zápase nestačili spolu s Brazílčankou Ingrid Gamarrovou Martinsovou na poľsko-čínsku dvojicu Magda Linetteová, Shuai Zhang a podľahli jej 1:6, 2:6 za rovnú hodinu. Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka sa najbližšie predstaví v stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinsku (12. a 13. apríla, Peugeot aréna NTC, Bratislava).