« 12345678 .. 10 »   3/718

Slovenské finále v Heraklione pre Vargovú

Nina Vargová získala titul v dvojhre aj štvorhre na turnaji ITF WTT W15 v Heraklione (15 000 USD, antuka vonku). Štvrtá nasadená hráčka zvíťazila v slovenskom finále nad sedmičkou pavúka Sofiou Milatovou a zdolala ju 6:3, 6:3 za 114 minút. Osemnásťročná hráčka Národného tenisového centra prešla celým turnajom bez straty setu a získala svoj druhý singlový titul na ženskom okruhu ITF, z oboch sa radovala v tomto roku.

17. 03. 2024

Hrunčáková s titulom v Solarine

Viktória Hrunčáková získala titul v dvojhre na turnaji ITF WTT W35 v talianskom Solarine (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená hráčka hladko zdolala vo finále Američanku Robin Andersonovú 6:2, 6:3 za 77 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka získala svoj pätnásty singlový titul na ženskom okruhu ITF, naposledy sa z turnajového víťazstva v dvojhre radovala ešte v roku 2018.

Hrunčáková do finále ITF WTT W35 v Solarine

Viktória Hrunčáková sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W35 v talianskom Solarine (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená hráčka zdolala v semifinále mladú Češku Lindu Klimovičovú vo vyrovnanom zápase 2:6, 6:4, 6:4 za 142 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si v súboji o titul zmeria sily s Američankou Robin Andersonovou.

16. 03. 2024

Mihalíková v Charlestone bez titulu

Tereza Mihalíková spoločne s Taliankou Sarou Erraniovou nezískali titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 v americkom Charlestone (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii štvoriek pavúka nestačili vo finále na austrálsko-britskú dvojicu Olivia Gadecká, Olivia Nichollsová a podľahli jej 2:6, 1:6 za 62 minút. Dvadsaťpäťročná Mihalíková tak nepridala štvrtý titul do zbierky deblových prvenstiev v kategórii W125. Doposiaľ najcennejší triumf získala v roku 2021 v Slovinsku po boku Rusky Anny Kalinskej na turnaji WTA 250. Okrem toho má na svojom konte dvadsať titulov z kategórie ITF.

Mihalíková zabojuje o deblový titul

Tereza Mihalíková (na snímke) spoločne s Taliankou Sarou Erraniovou zabojujú o titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 v americkom Charlestone (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii štvoriek pavúka si v semifinále poradili s najvyššie nasadeným rusko-rumunským tandemom Irina Chromačevová, Monica Niculescová a zdolali ho 6:4, 6:3 za 79 minút. V sobotňajšom finále si zmerajú sily s austrálsko-britskou dvojicou Olivia Gadecká, Olivia Nichollsová, ktoré sa pred dvomi týždňami tešili z titulu na podujatí WTA 250 v Austine.