• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Hrbatý: Zatiaľ vyčnieva Martin

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Hrbatý: Zatiaľ vyčnieva Martin

 
news img

Pred blížiacim sa stretnutím I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovenska proti Švajčiarsku vyslovili na tlačovej konferencii spokojnosť s prípravou svojho tímu obaja kapitáni. Stretnutie sa začína úvodnými dvojhrami v piatok 13. septembra od 17.00 h, v sobotu 14. septembra pokračuje štvorhrou od 16.00 h a následne záverečnými dvojhrami. Hrať sa bude na centrálnom dvorci AXA arény NTC pod otvorenou strechou.

Na kapitána slovenského tímu Dominika Hrbatého spravil na tréningoch najväčší dojem Andrej Martin, ktorý v tomto roku dosiahol na antuke výborné výsledky. "Všetci chalani hrajú v solídnej forme. Nie je excelentná, ani zlá, je to zlatý stred. Vyčnieva nad nimi Andrej Martin, ktorý hrá svoj vyšší štandard. V tomto roku vyhral veľa zápasov, čo je super. Svojím štýlom je pre súperov veľmi nepríjemný. Proti Švajčiarom by mohol byť veľmi platný," povedal Hrbatý. Koho nominuje na piatkové dvojhry však zatiaľ neprezradil:  "V hre je viacero možností. Na rozdiel od februárového kvalifikačného duelu s Kanadou teraz všetko nestojí a nepadá na Martinovi Kližanovi. Verím, že naši hráči uspejú proti švajčiarskej dvojke a niekto ešte pridá tretí bod. Dôležitá bude aj štvorhra. Filip Polášek si po návrate z americkej šnúry trochu oddýchol. Od nedele trénuje s nami aj Igor Zelenay, ktorý sa pripojil k tímu po skončení účinkovania na challengeri v Janove," dodal Hrbatý.

Švajčiari pricestovali do Bratislavy bez dvoch najväčších hviezd Rogera Federera a Stana Wawrinku - štvrťfinalistov záverečného grandslamu sezóny US Open. Jednotkou bude Henri Laaksonen, v nominácii kapitána Severina Lüthiho sú ešte Sandro Ehrat, Marc-Andrea Hüsler, Damien Wenger a Jérôme Kym. Aj Hrbatého náprotivok Severin Lüthi je zatiaľ s prípravou na zápas so Slovenskom spokojný. "V Bratislave sa cítime veľmi dobre. Páči sa nám prostredie, kurt aj štadión v NTC. Slováci majú silný tím na čele s Martinom Kližanom, ktorý bol v minulosti okolo 30. miesta vo svetovom rebríčku ATP. Majú vo svojom strede veľa hráčov, ktorí figurujú medzi prvou a druhou svetovou stovkou. Filipa Poláška poznám z klubovej súťaže. Je to výborný deblista, má skvelú formu," uviedol osobný kouč Federera.

Švajčiarsky kapitán vylúčil, že by sa v Bratislave mohol na poslednú chvíľu objaviť jeden z dvoch najlepších Helvétov: "Hovoril som so Stanom Wawrinkom, no povedal mi, že v zápase so Slovenskom s určitosťou nenastúpi. Za danej situácie sme v pozícii outsiderov, pokúsime sa však prekvapiť. Je to iné, keď v tíme chýbajú dvaja lídri. Hráčom, ktorí sú v rebríčku na nižších priečkach, je potrebné vysvetľovať viac vecí. Na druhej strane je to však výzva." (stz, tasr)

 

Vložené: 11. 09. 2019       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Gombos vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po prvom dni priateľského stretnutia daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa zaslúžil Norbert Gombos, ktorý zdolal českú dvojku Lukáša Rosola hladko 6:3, 6:2. V úvodnej dvojhre zvíťazil Jiří Veselý nad Lukášom Kleinom 7:5, 3:6, 7:5.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Klein na úvod prehral

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 0:1. O úvodný bod pre domáce farby sa postaral Jiří Veselý, ktorý na antuke Sparty zdolal slovenskú dvojku Lukáša Kleina po trojsetovom boji 7:5, 3:6, 7:5. V druhom singli si zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: V singli Gombos a Klein

Priateľské stretnutie daviscupových tímov Česka a Slovenska v Prahe otvorí v sobotu o 11.00 h súboj Jiřího Veselého a Lukáša Kleina. V druhej dvojhre si na antukovom dvorci Sparty zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos. V nedeľu o 11.00 h najskôr nastúpia na kurt Veselý s Gombosom. V záverečnom singli si skrížia rakety Rosol a Klein. Vo štvorhre počíta český kapitán Jaroslav Navrátil s tandemom Zdeněk Kolář, Jonáš Forejtek. Slovenský kapitán Dominik Hrbatý chce dať príležitosť dvojici Klein, Igor Zelenay.

03. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Hrbatého derniéra s Čechmi?

Na pondelkovej tlačovej konferencii k nomináciam Slovenska a Česka o Pohár priateľstva naznačil Dominik Hrbatý možnosť, že stretnutie v Prahe bude jeho posledným na daviscupovej kapitánskej stoličke. V septembri mal viesť tím v domácom dueli s Čile, no ten preložili kvôli nebezpečnej situácii spojenej s pandémiou koronavírusu na rok 2021.

29. 06. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Aj Davis Cup až o rok

Finálový turnaj Davisovho pohára v Madride preložili na rok 2021. Informovala o tom investičná firma Kosmos a Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Pôvodne sa mal finálový turnaj uskutočniť od 23. do 29. novembra v Madride, ale zastavila ho koronakríza. Nový termín je 22. až 28. novembra 2021. Štartové pole 18-členného podujatia ani vyžrebovanie sa nezmenilo.

26. 06. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko privíta Čile

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára Čile. To je výsledok piatkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe vo februári 2021. Slovensko bolo pri žrebe nenasadené, Čile figurovalo na piatej pozícii medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 18. a 19. septembra 2020. Pôjde už o ôsme stretnutie za sebou, ktoré odohrá Slovensko pred domácimi divákmi, šieste pod vedením kapitána Dominika Hrbatého.

13. 03. 2020
Davis Cup Více zde