• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Hrbatý: Zatiaľ vyčnieva Martin

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Hrbatý: Zatiaľ vyčnieva Martin

 
news img

Pred blížiacim sa stretnutím I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovenska proti Švajčiarsku vyslovili na tlačovej konferencii spokojnosť s prípravou svojho tímu obaja kapitáni. Stretnutie sa začína úvodnými dvojhrami v piatok 13. septembra od 17.00 h, v sobotu 14. septembra pokračuje štvorhrou od 16.00 h a následne záverečnými dvojhrami. Hrať sa bude na centrálnom dvorci AXA arény NTC pod otvorenou strechou.

Na kapitána slovenského tímu Dominika Hrbatého spravil na tréningoch najväčší dojem Andrej Martin, ktorý v tomto roku dosiahol na antuke výborné výsledky. "Všetci chalani hrajú v solídnej forme. Nie je excelentná, ani zlá, je to zlatý stred. Vyčnieva nad nimi Andrej Martin, ktorý hrá svoj vyšší štandard. V tomto roku vyhral veľa zápasov, čo je super. Svojím štýlom je pre súperov veľmi nepríjemný. Proti Švajčiarom by mohol byť veľmi platný," povedal Hrbatý. Koho nominuje na piatkové dvojhry však zatiaľ neprezradil:  "V hre je viacero možností. Na rozdiel od februárového kvalifikačného duelu s Kanadou teraz všetko nestojí a nepadá na Martinovi Kližanovi. Verím, že naši hráči uspejú proti švajčiarskej dvojke a niekto ešte pridá tretí bod. Dôležitá bude aj štvorhra. Filip Polášek si po návrate z americkej šnúry trochu oddýchol. Od nedele trénuje s nami aj Igor Zelenay, ktorý sa pripojil k tímu po skončení účinkovania na challengeri v Janove," dodal Hrbatý.

Švajčiari pricestovali do Bratislavy bez dvoch najväčších hviezd Rogera Federera a Stana Wawrinku - štvrťfinalistov záverečného grandslamu sezóny US Open. Jednotkou bude Henri Laaksonen, v nominácii kapitána Severina Lüthiho sú ešte Sandro Ehrat, Marc-Andrea Hüsler, Damien Wenger a Jérôme Kym. Aj Hrbatého náprotivok Severin Lüthi je zatiaľ s prípravou na zápas so Slovenskom spokojný. "V Bratislave sa cítime veľmi dobre. Páči sa nám prostredie, kurt aj štadión v NTC. Slováci majú silný tím na čele s Martinom Kližanom, ktorý bol v minulosti okolo 30. miesta vo svetovom rebríčku ATP. Majú vo svojom strede veľa hráčov, ktorí figurujú medzi prvou a druhou svetovou stovkou. Filipa Poláška poznám z klubovej súťaže. Je to výborný deblista, má skvelú formu," uviedol osobný kouč Federera.

Švajčiarsky kapitán vylúčil, že by sa v Bratislave mohol na poslednú chvíľu objaviť jeden z dvoch najlepších Helvétov: "Hovoril som so Stanom Wawrinkom, no povedal mi, že v zápase so Slovenskom s určitosťou nenastúpi. Za danej situácie sme v pozícii outsiderov, pokúsime sa však prekvapiť. Je to iné, keď v tíme chýbajú dvaja lídri. Hráčom, ktorí sú v rebríčku na nižších priečkach, je potrebné vysvetľovať viac vecí. Na druhej strane je to však výzva." (stz, tasr)

 

Vložené: 11. 09. 2019       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Víťazstvo vo fotografiách

Slovenskí tenisti sa víťazstvom nad Švajčiarskom prebojovali do kvalifikácie Davisovho pohára o postup na finálový turnaj do Madridu 2020. Doležitý druhý bod pridali deblisti Filip Polášek s Igorom Zelayom, rozhodujúci tretí získal Norbert Gombos. Takto zachytil objektív Romana Benického druhý deň stretnutia.

15. 09. 2019
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko v marci o Madrid!

Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V zápase I. skupiny euro-africkej zóny zvíťazili na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1. Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.
      

14. 09. 2019
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Po štvorhre vedieme 2:1

Slovenskí tenisti vedú v stretnutí I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Švajčiarskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC postarali Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Henri Laaksonen, Jerome Kym za 80 minút 6:3, 6:3. Slováci sú tak bližšie k účasti v marcovej kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj v Madride.
     

14. 09. 2019
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Štvorhra od 16.00

Daviscupové stretnutie I. skupiny euro-africkej zóny medzi Slovenskom a Švajčiarskom pokračuje v sobotu v AXA aréne NTC štvorhrou a záverečnými dvoma dvojhrami. Program otvoria od 16.00 h deblisti Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí nastúpia proti Henrimu Laaksonenovi so Jeromom Kymom, ktorý vo švajčiarskej nominácii nahradil pôvodne nominovaného Marca-Andreu Hüslera. Po 30-minútovej prestávke by mal nasledovať súboj jednotiek Martina Kližana proti Henrimu Laaksonenovi a zápas dvojek Andreja Martina so Sandrom Ehratom.

14. 09. 2019
Davis Cup Více zde
 
news img

Prvý deň vo fotografiách

Po piatkových úvodných dvojhrách stretnutia I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Švajčiarskom je stav nerozhodný 1:1. O body sa zaslúžili dvojky oboch tímov - Švajčiar Sandro Ehrat a Slovák Andrej Martin. Pozrite si prvý deň stretnutia vo fotografiách Romana Benického.

14. 09. 2019
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Martin vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni zápasu I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švajčiarskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Andrej Martin, ktorý zdolal švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena 6:2, 4:6, 7:5. Sobotňajší program otvorí o 16.00 h štvorhra, v ktorej by mali nastúpiť Filip Polášek s Igorom Zelenayom proti páru Marc-Andrea Hüsler, Laaksonen.
     

13. 09. 2019
Davis Cup Více zde