• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Slovensko v marci o Madrid!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Slovensko v marci o Madrid!

 
news img

Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V zápase I. skupiny euro-africkej zóny zvíťazili na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1. Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.
      

Gombos od začiatku duelu s Laaksonenom, ktorý mal v nohách štvorhru, na dvorci dominoval. Hneď v úvodnom geme prelomil podanie Švajčiara a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Gombos výborne podával i returnoval, mal navrch vo výmenách, jeho údery mali správnu dĺžku. Laaksonen pôsobil na kurte unaveným dojmom, mal problémy s pohybom a kopil nevynútené chyby. V prvom sete uhral iba jediný gem a v druhom rýchlo prehrával 0:5. Namotivovaný Gombos zápas s prehľadom dotiahol do víťazného konca, keď v siedmom geme premenil po skvelom obhodení pri vlastnom servise hneď prvý mečbal. 

Triumf nad švajčiarskou jednotkou označil hráč NTC za jeden z najkrajších v kariére. "Pred dvomi rokmi som v súboji s Poľskom zdolal Huberta Hurkacza s Kamilom Majchrzakom, ktorí sú teraz v prvej svetovej stovke. Hral som vtedy svoj najlepší tenis. Bol to ešte iný formát Davisovho pohára, hralo sa na tri víťazné sety. Triumf nad Laaksonenom si cením ešte viac, pretože znamená postup do kvalifikácie o finálový turnaj v Madride," povedal Gombos, ktorý si pred zápasom tlak nepripúšťal. Kapitán tímu Dominik Hrbatý mu už ráno naznačil, že by mohol nastúpiť. "Po víťaznej štvorhre prišiel Dodo za mnou a opýtal sa ma, či som pripravený. Povedal som mu, že jasné. Dostal som taktické pokyny, čo by mohlo na Laaksonena platiť. Dôležité bolo, že som počas celého zápasu výborne podával i returnoval. Získať rozhodujúci tretí bod v Davisovom pohári je super pocit. Chcel by som sa poďakovať aj fanúšikom, ktorí vytvorili výbornú atmosféru," dodal zverenec trénera Tibora Tótha.

Hrbatý považuje za kľúčovú štvorhru: "Vždy sa nastupuje lepšie, keď vedieme 2:1, aj Nora to nakoplo. Filip s Igorom podali v debli veľmi dobrý výkon. Najmä v prvom sete hrali výborne, skvele podávali. V druhom dejstve sa začali trochu ponáhľať a Švajčiari sa dostali k brejkbalom, ani jeden však našťastie nepremenili. Noro predviedol proti Laaksonenovi krásny tenis, bol trpezlivý vo výmenách a nešiel za každú cenu za winnermi. Laaksonen bol po štvorhre vyžmýkaný. Musel viac tvoriť i riskovať a práve vtedy kopí nevynútené chyby."  

I. skupina euro-africkej zóny Davisovho pohára
SLOVENSKO - Švajčiarsko 3:1
Martin Kližan - Sandro Ehrat 2:6, 6:7 (7)
Andrej Martin - Henri Laaksonen 6:2, 4:6, 7:5
Filip Polášek, Igor Zelenay - Laaksonen, Jerome Kym 6:3, 6:3
Norbert Gombos - Laaksonen 6:1, 6:1

 

 

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 14. 09. 2019       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Nominácia Slovenska

Andrej Martin, Norbert Gombos, Jozef Kovalík a Filip Polášek figurujú v nominácii na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára proti Česku. Na utorkovej tlačovej konferencii to oznámil Tibor Tóth, tréner daviscupového tímu Slovenska. Meno piateho člena tímu oznámi kapitán Dominik Hrbatý v najbližších dňoch. Hrať sa bude 6. - 7. marca na antuke v bratislavskom NTC. Víťaz prestížneho derby postúpi do Madridu, kde bude 18 tímov v novembri bojovať o cennú trofej.

25. 02. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Nominácia Česka

Pätica hráčov Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Zdeňek Kolář, Vít Kopřiva a Jonáš Forejtek figuruje v nominácii českého kapitána Jaroslava Navrátila na daviscupové kvalifikačné stretnutie proti Slovensku. Hrať sa bude 6. - 7. marca 2020 na antuke v AXA aréne NTC. Zloženie tímu Dominika Hrbatého bude známe v utorok okolo obeda po nominačnej tlačovej konferencii.

24. 02. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Vstupenky na Česko v predaji

Tím slovenského daviscupového kapitána Dominika Hrbatého čaká 6. a 7. marca 2020 kvalifikácia s Českom o postup na finálový turnaj Davisovho pohára. Stretnutie sa bude hrať na antuke v AXA aréne NTC v Bratislave. Vstupenky na toto stretnutie si možno zakúpiť v sieťach predpredaj.skticketportal.sk a na recepcii NTC. Bude to vôbec prvý vzájomný duel Slovenska a Česka v Davisovom pohári.

10. 02. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Doma proti Česku!

Slovenskí tenisti privítajú v marcovom kvalifikačnom dueli Davisovho pohára Česko. To je výsledok nedeľňajšieho žrebu v madridskej La Caja Mágica, dejisku finálového turnaja Davisovho pohára. Víťaz stretnutia postúpi na finálový turnaj do Madridu 2020. Slovensko bolo pri žrebe nenasadené, Česko figurovalo na deviatej pozícii medzi nasadenými tímami. O výhode domáceho prostredia rozhodol dodatočný žreb. Hrať sa bude 6. - 7. marca 2020.

24. 11. 2019
Davis Cup Více zde
 
news img

V nedeľu spoznáme súpera

V nedeľu na pravé poludnie spozná Slovensko svojho súpera pre kvalifikačné daviscupové stretnutie (6. - 7. marca) o účasť na finálovom turnaji v Madride v roku 2020. O všetkom rozhodne žreb v španielskom Madride, ktorý sa uskutoční v La Caja Mágica, priamom dejisku finálového turnaja.

23. 11. 2019
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Víťazstvo vo fotografiách

Slovenskí tenisti sa víťazstvom nad Švajčiarskom prebojovali do kvalifikácie Davisovho pohára o postup na finálový turnaj do Madridu 2020. Doležitý druhý bod pridali deblisti Filip Polášek s Igorom Zelayom, rozhodujúci tretí získal Norbert Gombos. Takto zachytil objektív Romana Benického druhý deň stretnutia.

15. 09. 2019
Davis Cup Více zde