• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
news img

Do Sydney pôjde aj Hrbatý!

Dominik Hrbatý, dlhoročná daviscupová opora, sa vracia do slovenského tímu. Svoje trénerské služby ponúkol v play off stretnutí o postup do svetovej skupiny s Austráliou 16. - 18. septembra v Sydney. V tíme kapitána Miloslava Mečířa nahradí jednorazovo trénera Karola Kučeru, ktorý sa z príjemných rodinných dôvodov cesty k protinožcom zriekol.

26. 08. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

DC v Sydney na tráve

Dejiskom play off stretnutia o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára (16.-18. septembra) medzi tenistami Austrálie a Slovenska bude Ken Rosewall Arena v Olympijskom parku v Sydney. Austrálska tenisová federácia oznámila, že duel sa odohrá na trávnatom povrchu. Ten dočasne prekryje pôvodný tvrdý povrch v aréne.

10. 08. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Austrália oznámi dejisko v stredu

Austrálska tenisová federácia oznámi dejisko a povrch stretnutia play off o postup do svetovej skupiny Davisovho pohára 16. - 18. septembra 2016 so Slovenskom až v stredu tento týždeň. Usporiadateľská federácia Tennis Australia požiadala o odklad Medzinárodnú tenisovú federáciu.

08. 08. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Žreb DC: SR do Austrálie!

Slovensko sa v play off o postup do svetovej skupiny Davis Cupu 16. - 18. septembra 2016 stretne s Austráliou.  Tím kapitána Miloslava Mečířa opäť nebude mať výhodu domáceho prostredia. Na súboj cestuje k protinožcom! Slovensko po tretí raz za sebou hrá baráž a po tretí raz cestuje za súperom. Predvlani do USA, vlani do Poľska, na jeseň do Austrálie. Austrália v 1. kole svetovej skupiny 2016 prehrala na tráve v melbournskom Kooyongu s USA 1:3,  preto teraz hrá o záchranu. S 28 titulmi (naposledy 2003) je Austrália druhou najúspešnejšou krajinou daviscupovej histórie. Kapitánom tímu sa v tomto roku stal Lleyon Hewitt, bývalá svetová jednotka.

19. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

V utorok spoznáme súpera

Slovensko si po víkendovom víťazstve nad Maďarskom 3:0 polepšilo bodovo v daviscupovom rebríčku, ale zostalo na 17. mieste a nebude nasadené, keď sa v Londýne v utorok o 11.00 SELČ bude žrebovať  septembrová baráž o postup do svetovej skupiny. S polovicou potenciálnych súperov sa tím kapitána Miloša Mečířa už stretol, pri súperovi z druhej polovice určí výhodu domáceho prostredia dodatočný žreb.

18. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř chváli celý tím

,,Celý tím túži po tom, aby sme sa dostali do svetovej skupiny,“ vravel po budapeštianskom víťazstve Slovenska nad Maďarskom daviscupový kapitán Miloslav Mečíř. Pred žrebom play off o svetovú skupinu si želá domáce prostredie i to, aby Slovensko nedostalo extrémne ťažkého súpera. ,,Prajem si, aby chlapci boli fit a mali naďalej dobrú formu,“ dodal.

17. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Postupujeme! SR vyhrala 3:0

Andrej Martin s Igorom Zelenayom zdolali maďarskú dvojicu Márton Fucsovics, Levete Gödry 6:2, 6:2, 6:3. Slovensko vyhralo v daviscupovom súboji s Maďarskom v Budapešti rozhodujúcu štvorhru a ziskom tretieho bodu v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny pečatilo postup do septembrového play off o svetovú skupinu. O súperovi SR rozhodne utorkový žreb. 

17. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Dvorec už pripravujú! O 15.30 začiatok!

Europa Tennis Center v Budapešti, dejisko daviscupového stretnutia Maďarsko - Slovensko, cez najväčie podujatie vo svojej histórii, zažíva aj najväčšiu zaťažkávaciu skúšku. Počas nedeľňajšieho daždivého popoludnia začali organizátori odpratávať z centrálneho dvorca plachtu a súčasne z nej vedrami odstraňovať vodu. Aktuálne sa má začať hrať o 15.30!

17. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

V Budapešti štvorhra až v nedeľu

Štvorhra daviscupového stretnutia Maďarsko - Slovensko, plánovaná od 14.00, sa v sobotu hrať nebude, preložili ju na nedeľu od 10.00 h. Po nej budú nasledovať dvojhry, ak by sa vo štvorhre nerozhodlo. Slovensko vedie 2:0. V Budapešti je momentálne najhoršie počasie v Európe. Vytrvalý dážď a len 16 stupňov Celzia.

16. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Kovalík: Môj najťažší zápas

Premiéra, na pôde súpera – a víťazná. Jozef Kovalík sa postaral o zvýšenie náskoku Slovenska v daviscupovom stretnutí s Maďarskom na 2:0. Vo svojom prvom zápase v najprestížnejšej tímovej súťaži sa 24-ročný zverenec Borisa Borgulu uviedol vynikajúco. Prerušil po 10 zápasoch víťaznú daviscupovú sériu domáceho lídra Mártona Fucsovicsa.

15. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko krok od postupu

Slovenskí tenisti sú blízko k postupu do septembrovej baráže o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára. Po úvodnom dni stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny vedú nad domácim Maďarskom 2:0. O druhý bod pre hostí sa na antuke v Budapešti zaslúžil slovenský daviscupový debutant Jozef Kovalík, ktorý si po bojovnom výkone poradil s maďarskou jednotkou Mártonom Fucsovicsom 6:7 (5), 6:4, 7:6 (5), 6:1. Slováci môžu spečatiť svoj triumf už v sobotňajšej štvorhre, v ktorej by o 14.00 mali nastúpiť Andrej Martin s Igorom Zelenayom proti páru Fucsovics, Levente Gödry.

15. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Martin získal prvý bod SR

Slovensko vedie v budapeštianskom Europa Tennis Centre na antuke nad Maďarskom 1:0. V stretnutí 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára získal  prvý bod v pozícii tímovej jednotky Andrej Martin, ktorý zdolal maďarskú dvojku Pétera Nagya 6:4, 6:2, 6:4. Súboj v dvojtisícovom hľadisku sleduje asi tisícka divákov, medzi nimi početná skupina slovenských fanúšikov.

15. 07. 2016
Davis Cup Více zde