• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
news img

Výzva pre Mečířov tím

Namiesto námestia pred bazilikou svätého Štefana v Budapešti museli pre dážď organizátori víkendového daviscupového stretnutia Maďarsko - Slovensko presunúť žreb do blízkeho hotela Moments. 

14. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Žreb DC: na úvod Nagy - Martin

Historicky prvý daviscupový vzájomný súboj Maďarsko - Slovensko otvorí v piatok o 11.00 na antukovom dvorci Europa Tennis Centre v Budapešti zápas Péter Nagy - Andrej Martin, po ktorom nasleduje dvojhra Márton Fucsovics - Jozef Kovalík. Stretnutie 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára, ktorého víťaz postupuje do play off o svetovú skupinu, vyžrebovali vo štvrtok v Budapešti.

14. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Bude to šťastná trinástka?

Slovenský daviscupový tím má v Budapešti 13 členov. Keď sa kapitán Miloslav Mečíř, hráči, tréneri a všetci ostatní z tímu v stredu večer posadali na bankete v reštaurácii kúpeľov Rudas, zabrali najväčší stôl. ,,Naozaj početný tím," poznamenal domáci kapitán Zoltán Kuhárszky počas svojho príhovoru na bankete. Maďarov bolo skutočne menej. Blízkosť Budapešti však umožnila, aby boli s našimi hráčmi aj ich osobní tréneri.

13. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Neprekonateľný rekord

Zápas Lukáša Lacka s Gruzíncom Irakli Labadzem v roku 2008 v NTC zostane v slovenskej daviscupovej štatistike rekordným. Lacko prehral v piatom sete 17:19. Na antuke trval zápas 4:34 hod. Je to na čas zatiaľ najdlhší zápas v slovenskej daviscupovej histórii. Rekordný na celkový počet gemov (77) i počet hier vo finálnom sete (33) - v tomto smere je rekord neprekonateľný.

13. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Domáci kapitán favorizuje Slovákov

Europa Tennis Center, dejisko víkendového stretnutia Maďarsko - Slovensko v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny Davis Cupu, zažije najväčšie tenisové podujatie vo svojej histórii. Hľadisko centrálneho dvorca s kapacitou pre 2000 divákov zakrývajú len miestami improvizované plachty, ktoré tienia pred pražiacim slnkom.

12. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Horúci pondelok v Budapešti

Slovenskí daviscupoví reprezentanti zažili v pondelok v Budapešti horúci deň. Teplota sa vyšplhala cez tridsať stupňov. Hráči si vyskúšali dvorce v Europa Tennis Centre, dejisku stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny s Maďarskom. Na antuku centrálneho dvorca sa dostali až podvečer.

11. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř: Maďarov nepodceňme!

Štyri zväzové peuegoty s členmi daviscupového tímu Slovenska nabrali v nedeľu popoludní smer Budapešť. Kapitán Miloslav Mečíř predpokladal pred odchodom, že si v nedeľu pôjdu niektorí hráč zatrénovať v Tennis Europa Center, dejisku víkendového stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny s Maďarskom (15. – 17. júla). Prvý ozajstný pracovný deň čaká štvoricu Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a Igor Zelenay až v pondelok.

10. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečířova nominácia

Kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie Miloslav Mečíř oznámil nomináciu na stretnutie 2. kola euro-africkej zóny proti Maďarsku v Budapešti 15. - 17. júla 2016, ktorú tvorí štvorica Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a Igor Zelenay. Súboj sa hrá na antuke v areáli Europa Tennis Center. 

05. 07. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovákov si pozrie aj šéf ITF

Prezident Medzinárodnej tenisovej federácie Američan David Haggerty (na obr.) si 15. - 17. júla 2016 v Budapešti pozrie stretnutie 2. kola euro-africkej zóny Davisovho pohára Maďarsko - Slovensko. Okrem tejto skutočnosti ITF oznámila nášmu zväzu aj meno hlavnej rozhodkyne stretnutia - bude ňou Britka Jane Harveyováempajrovým bude Ahmed Abdel-Azim z Egypta. Maďarský tenisový zväz potvrdil STZ už známe dejisko súboja Europa Tennis Center i antukový povrch. Slovenskí hráči by mali bývať v hoteli Duna Garden, asi 200 m od areálu Europa Tennis Center na Közműhelytelep utca 21.

17. 05. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Maďari vybrali dejisko

Maďarský tenisový zväz ešte STZ neoznámil presné dejisko stretnutia Maďarsko – Slovensko v 2. kole euro-africkej zóny Davisovho pohára 15. – 17. júla, ale miesto už po výberovom konaní určil.Termín na oficiálne oznámenie súperovi má do 16. mája. Ako uvádza webová stránka maďarského zväzu, súboj sa uskutoční v Európa Tenisz Center (ETC) na Közműhelytelep utca v XX. budapeštianskom obvode.

04. 05. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Maďari: Budapešť a antuka

 Maďarský tenisový zväz vyzval adeptov na usporiadanie daviscupového stretnutia 2. kola euro-africkej zóny Maďarsko – Slovensko 15. – 17. júla 2017, aby svoj záujem potvrdili do 4. apríla. Zväz uviedol vo svojej výzve okrem viacerých technických parametrov dve základné podmienky, z ktorých vyplýva, že stretnutie chce usporiadať v Budapešti a hrať sa má na antuke. 

30. 03. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Maďari súpermi Slovákov

V 1. kole I. skupiny euro-ázijskej zóny Davis Cupu je po druhom dni v Budapešti rozhodnuté: Maďari vedú nad Izraelčanmi 3:0, čo znamená, že 15. - 17. júla budú súpermi Slovákov v 2. kole. Tím kapitána Miloslava Mečířa bude hrať na pôde súpera.

05. 03. 2016
Davis Cup Více zde