• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
news img

Kliknite si na radosť

Daviscupové víťazstvo Slovenska v NTC aréne nad Bieloruskom posunulo tím kapitána Dominika Hrbatého do februárovej kvalifikácie s Kanadou, ktorá rozhodne o tom, kto bude bojovať v novembri 2019 o šalátovú misu. Kližan a spol. túžia po účasti na finálovom vyvrcholení 18 tímov, ktoré  sa stretnú na jeseň v Madride. Krátkym filmom si pripomeňme radosť z výhry nad Bieloruskom. Kliknite si na radosť!

08. 11. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Proti Kanade na antuke

Kvalifikácia o postup na finálový turnaj Davisovho pohára Slovensko - Kanada sa 1. a 2. februára 2019 uskutoční v NTC v Bratislave na antuke. Víťaz súboja postúpi na novembrový finálový turnaj 18 tímov v Madride.

06. 11. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

SR s Kanadou doma!

Slovenskí tenisti privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Davisovho pohára Kanadu. Rozhodol o tom utorňajší dodatočný žreb v londýnskej centrále ITF. Hrať sa bude 1.a 2. februára 2019, víťaz zápasu si vybojuje účasť v Madride.

 

30. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Hrbatý o postupe medzi elitu

Po postupe do svetovej skupiny Davisovho pohára ním lomcovali veľké emócie. Kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý sa vyznal, že návrat medzi elitu znamená pre neho vari ešte viac ako postup do finále prestížnej súťaže v roku 2005. ,,Keď som začínal s týmto tímom, mal som tajné želanie dostať sa hneď prvý rok do svetovej skupiny. Môj sen sa splnil. Také emócie ako dnes som nemal ani vo finále proti Chorvátom. Vtedy som si išiel svoje, nevnímal som veľmi okolie a plne som bol koncentrovaný na zápasy. Dnes som to celé prežíval oveľa intenzívnejšie. Som hrdý na to, že môžem byť lídrom tohto tímu," uviedol Hrbatý, ktorý vyzdvihol výkony Martina Kližana.

27. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Pozrite sa za kulisy

Daviscupový tím Slovenska prežíval eufóriu. Do šatne prišli blahoželať hráčom po výhre nad Bieloruskom a postupe do svetovej skupiny prezident zväzu Tibor Macko, generálny sekretár Igor Moška aj bývalý kapitán Miloš Mečíř. Na tlačovú konferenciu prišli všetci, ktorí priložili ruku k dielu. Emócie lomcovali kapitánom Dominikom Hrbatým a nakazil nimi aj Martina Kližana. ,,Toto bol môj najväčší zážitok v kariére,” povedal Kližko. Pozrite sa za kulisy.

27. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Kližan to dokázal!

Slovenskí tenisti sa po 13-ročnej prestávke predstavia vo svetovej skupine Davisovho pohára. V dueli o účasť medzi elitou totiž vyhrali nad Bieloruskom 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Martin Kližan, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Jegora Gerasimova 6:4, 6:3. Kližan bol hlavným strojcom úspechu, keď vyhral obe dvojhry a uspel aj v sobotňajšej štvorhre po boku Filipa Poláška.

27. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

SR vedie po štvorhre 2:1!

Slovenskí tenisti vedú v stretnutí o postup do svetovej skupiny Davisovho Pohára nad Bieloruskom 2:1. O druhý bod pre domáce farby sa v sobotňajšej štvorhre postarali Filio Polášek s Martinom Kližanom, ktorí na antuke v bratislavskom NTC zdolali pár Max Mirnyj, Andrej Vasilevskij 6:7 (5), 6:4, 6:3. Triumf Slovenska mohol spečatiť Kližan v prípade víťazstva nad bieloruskou jednotkou Jegorom Gerasimovom.

27. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko do toho!

V sobotu od 13.00 pokračuje v NTC súboj Slovensko - Bielorusko v Davisovom pohári. Nerozhodný stav 1:1 po prvom dni je prísľubom dramatických zápasov. Príďte povzbudiť našich reprezentantov a pomôcť im vybojovať postup do svetovej skupiny. Slovensko, do toho! Foto: Roman Benický

26. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Po prvom dni 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni stretnutia o postup do svetovej skupiny Davisovho pohára s Bieloruskom nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod hostí  sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil líder bieloruského tímu Jegor Gerasimov, ktorý zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa 3:6, 6:4, 6:4. Sobotňajší program otvorí o 13.00 h štvorhra, v ktorej by mali nastúpiť Martin Kližan s Filipom Poláškom proti páru Max Mirnyj, Andrej Vasilevskij.

26. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko vedie 1:0

Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre stretnutia o postup do svetovej skupiny Davisovho Pohára nad Bieloruskom 1:0. O úvodný bod sa na antuke v bratislavskom NTC postaral líder slovenského tímu Martin Kližan, ktorý zdolal 17-ročného daviscupového debutanta Alexandra Zgirovského hladko 6:1, 6:4. V druhom singli si zmerali sily slovenská dvojka Norbert Gombos a bieloruská jednotka Jegor Gerasimov.

26. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Kapitánova dcéra v akcii

Sedemročná druháčka Ella, dcéra slovenského kapitána Dominika Hrbatého, bola hlavnou aktérkou žrebovania stretnutia Slovensko - Bielorusko v Davisovom pohári. Po počiatočnej ostýchavosti sa Ella osmelila a z osudia vylovila loptičku, ktorá skrývala meno Martina Kližana. Slovenská jednotka otvorí súboj o postup do svetovej skupiny proti debutantovi hostí 17-ročnému Alexandrovi Zgirovskému. Na snímke Ella Hrbatá s hlavným rozhodcom Dimitri Leifmanom z Izraela.

25. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Kližan ako prvý

Slovenská tenisová jednotka Martin Kližan a bieloruská dvojka Alexander Zgirovskij nastúpia v piatok o 16.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre stretnutia o postup do svetovej skupiny Davisovho pohára. V druhom singli si na antuke pod zatiahnutou strechou bratislavského NTC zmerajú sily slovenská dvojka Norbert Gombos a bieloruská jednotka Jegor Gerasimov. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

25. 10. 2018
Davis Cup Více zde