• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
news img

Po sobote SR - Poľsko 2:1

Slovenskí tenisti vedú po druhom dni stretnutia 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 2:1. O prvý bod pre poľské farby sa v sobotňajšej štvorhre zaslúžili Lukasz Kubot s Mateuszom Kowalczykom, ktorí na antuke v AEGON aréne zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:7 (3), 6:3, 6:3, 6:2. Nedeľňajší program otvorí o 15.00 h súboj tímových jednotiek Norberta Gombosa s Kamilom Majchrzakom.

16. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Emócie prvého dňa

Ešte v piatok večer nemal slovenský kapitán Miloš Mečíř istotu v zložení dvojice do štvorhry, napokon zostavu nechal pôvodnú - v sobotu v AEGON aréne proti páru Lukasz Kubot, Mateusz Kowalczyk nastúpia Andrej Martin, Igor Zelenay. Veríme, že sa všetci aktéri postarajú o podobné emócie aké vám z prvého dňa ponúka objektív fotoreportéra Romana Benického.

16. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř vybral dobre

Slovenský daviscupový kapitán Miloslav Mečíř mal pri voľbe singlistov na daviscupový duel s Poľskom šťastnú ruku. Norbert Gombos s Andrejom Martinom sa mu za dôveru odvďačili víťazstvami a posunuli tím bližšie k záchrane v "druhej lige". Gombos potvrdil pozíciu slovenskej jednotky, Martin zasa v bratislavskom NTC demonštroval, že antuka je jeho najobľúbenejší povrch.

15. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Martin vyhral, SR vedie 2:0

Slovenskí tenisti vedú po úvodnom dni stretnutia 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 2:0. O dôležitý druhý bod sa zaslúžil Andrej Martin, ktorý na antuke pod otvorenou strechou bratislavského NTC zdolal poľskú jednotku Kamila Majchrzaka 7:5, 4:6, 6:3, 6:3.

15. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Gombos získal prvý bod

Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 1:0. O prvý bod sa zaslúžil líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý na antuke pod otvorenou strechou bratislavského NTC zdolal poľskú dvojku Huberta Hurkacza 6:2, 6:2, 3:6, 6:4. V druhom singli si zmerali sily slovenská dvojka Andrej Martin a poľská jednotka Kamil Majchrzak.

15. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Začína Gombos s Hurkaczom

Slovenská tenisová jednotka Norbert Gombos a poľská tímová dvojka Hubert Hurkacz nastúpia v piatok o 15.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V druhom singli si na antuke pod otvorenou strechou AEGON arény zmerajú sily Andrej Martin a Kamil Majchrzak. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

14. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Zmeny v oboch tímoch

Pred dnešným žrebom daviscupového stretnutia 2. kola play off o zotrvanie v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - Poľko zmenili obaja kapitáni zloženie tímov. V slovenskom nahradil Lukáša Lacka Igor Zelenay a v poľskom Marcina Matkowského, aktuálne 32. hráča sveta vo štvorhre, Mateusz Kowalczyk, 30-ročný deblista, 152. v rebríčku štvorhry. Žreb je o 11.00, slovenské kvarteto tvoria: Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Andrej Martin, Igor Zelenay, poľské: Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Lukasz Kubot, Mateusz Kowalczyk.           

14. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Veselo na bankete

Tradičný daviscupový úvod už majú aktéri stretnutia Slovensko - Poľsko za sebou. Na stredajšom bankete tímov bolo naozaj veselo, zo slovenskej šestice hráčov sa k slovu dostal debutant v širšom tíme Alex Molčan, ktorý mal nováčikovský príhovor. Žreb súboja je vo štvrtok o 11.00 v NTC. Hrať sa bude v AEGON aréne na antuke pod otvorenou strechou. Foto: Roman Benický

14. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Poliaci sú v Bratislave optimisti

Poľskí tenisti sú pred zápasom o udržanie sa v I. skupine euro-afirckej zóny Davisovho pohára proti Slovensku (15. - 17. septembra) v optimistickej nálade. Na antuke v bratislavskom NTC chcú napriek neúčasti dlhoročnej tímovej jednotky Jerzyho Janowicza prekvapiť. Kapitán poľského tímu Radoslaw Szymanik vyslovil s doterajšou prípravou veľkú spokojnosť.

12. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Gombos prvý raz ako líder

Slovenskí tenisti sa pripravujú na zápas Davisovho pohára proti Poľsku (15. - 17. septembra v AEGON aréne) už v kompletnom zložení. K Norbertovi Gombosovi a Lukášovi Lackovi sa pripojili aj Jozef Kovalík s Andrejom Martinom. Kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř stále uvažuje, že v dueli 2. kola play off o zotrvanie v I. skupine euro-africkej zóny dá príležitosť aj Igorovi Zelenayovi. Deblový špecialista nefiguroval v pôvodnej štvorčlennej nominácii. ,,Antukový dvorec je čerstvý a chvíľu potrvá, kým sadne, ale vyzerá dobre. Je trochu rýchlejší ako vonku," hovorí Mečíř.

11. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Cesta vedie cez dvojhry

Kvarteto slovenských tenistov Norbert Gombos, Lukáš Lacko, Jozef Kovalík, Andrej Martin figuruje v nominácii na stretnutie 2. kola play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Poľsku (15. - 17. septembra na antuke v AEGON aréne v Bratislave). V tíme chýba Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu.

06. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečířova šestica proti Poľsku

Kapitán reprezentácie SR Miloslav Mečíř nominoval na súboj 2. kola play off o zotrvanie v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - Poľsko Norberta Gombosa, Lukáša Lacka, Jozefa Kovalíka, Andreja Martina, Igora Zelenaya a po prvý raz aj 19-ročného Alexa Molčana. Hrá sa 15. – 17. 9. 2017 na antuke pod otvorenou strechou AEGON arény v Bratislave. Mečíř, ktorý bol v minulých dňoch na US Open, bude informovať o príprave na stretnutie s Poľskom na tlačovej konferencii v stredu.

 

05. 09. 2017
Davis Cup Více zde