• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

FC: Slovensko vedie 2:0

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » FC: Slovensko vedie 2:0

 
news img

Slovenské tenistky sú blízko k postupu na aprílový finálový turnaj Pohára federácie v Budapešti. Po úvodných dvojhrách kvalifikačného duelu svetovej skupiny totiž vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Veľkou Britániou 2:0. Prvý bod získala slovenská dvojka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zvíťazila nad britskou jednotkou Heahter Watsonovou 6:2, 6:3. O druhý bod sa postarala líderka domácich Viktória Kužmová. V dramatickom zápase zdolala Harriet Dartovú 6:7 (3), 6:3, 7:5 .

Anna Karolína Schmiedlová podala v piatkovom dueli proti Heather Watsonovej sebavedomý výkon a britskej jednotke dovolila uhrať iba päť gemov. V kľúčových momentoch ukázala na antuke v bratislavskom NTC veľkú mentálnu silu, odvrátila osem z deviatich brejkbalov súperky. "Veľmi sa teším, že som po dlhom čase opäť vyhrala fedcupový zápas. Mám rada túto tímovú súťaž a veľmi som chcela pomôcť dievčatám. Nevedela som, čo od seba čakať a či nebudem nervózna, no zvládla som to. Hrala som konštantne dobre počas celého stretnutia, bez výkyvov. Bol to jeden z mojich najlepších zápasov v Pohári federácie, možno ešte lepší ako ten v roku 2015 v Holandsku proti Kiki Bertensovej," uviedla Schmiedlová. Slovenku počas celého zápasu držalo podanie: "Som veľmi spokojná s tým, ako som dnes servovala. Bolo dôležité, že som Watsonovú nepustila k jej nebezpečným returnom. S Heather sa dobre poznáme. Mala som z nej trochu rešpekt, lebo vo Fed Cupe sa hráčky dokážu vyhecovať. Pomohlo mi to, že sa hralo na antuke a že som na nej dlho trénovala. Je super, že som dobrú formu z tréningov preniesla aj do zápasu."

O druhý piatkový bod pre slovenské farby sa zaslúžila tímová jednotka Viktória Kužmová, ktorá v takmer trojhodinovom zápase zdolala britskú dvojku Harriet Dartovú 6:7 (3), 6:3, 7:5. Kužmová môže v sobotu v prípade víťazstva nad Heather Watsonovou spečatiť triumf tímu kapitána Mateja Liptáka. Kužmová po zápase priznala, že sa na kurte necítila dobre. "Bola som prechladnutá. V uplynulých dvoch dňoch som asi vypila viac čajov ako počas celého života. Fed Cup je pre mňa asi zakliaty. Vlani som nemohla nastúpiť proti Lotyšsku v Rige pre pľuzgier, teraz som zasa chorá. O to som radšej, že sa mi podarilo tento náročný zápas vyhrať," uviedla indisponovaná Kužmová v prvej reakcii pre RTVS.

Kapitán Matej Lipták označil druhý slovenský bod za mimoriadne dôležitý. "Bol to bláznivý zápas. Viki nebola vo svojej koži herne ani mentálne. Bola premotivovaná hlavne pri gemoch na returne. Nebol na to pritom dôvod, lebo svoje servisy si dlho vyhrávala suverénne. Som veľmi rád, že napriek všetkému tento zápas vyhrala. Vydreté víťazstvá bývajú niekedy najkrajšie, dokážu tenistu posunúť a naštartovať. Uvidíme, či bude schopná nastúpiť aj v sobotu. Je to naša jednotka, ktorá má svoje kvality. Ak by nemohla hrať, pripravené sú ďalšie dievčatá." Lipták nešetril slovami chvály na adresu Schmiedlovej, ktorá v úvodnom singli zdolala britskú jednotku Heather Watsonovú 6:2, 6:3. "Kaja odohrala možno jeden z najlepších fedcupových zápasov. Urobila iba tri nevynútené chyby, strategicky hrala veľmi dobre, odvážne. Systém jej hry Watsonovej nesedel. Bolo to o tom, či Kaja udrží vysokú úroveň svojej hry a či sa nezľakne atmosféry. Zvládla to skvele. Výborne servovala, čo je pre ňu veľmi dôležité."  (stz, tasr)

 

Vložené: 07. 02. 2020       Kategória: Fed Cup
 
news img

Fed Cup vyžrebovaný!

Slovenské fedcupové reprezentantky sa na finálovom turnaji v Budapešti (14. - 19. apríla 2020) stretnú s výbermi USA a Španielska. Rohodol o tom utorkový žreb v Múzeu výtvarného umenia v hlavnom meste Maďarska. Dvanásť tímov bolo rozdelených do štyroch skupín po troch, pričom víťazi skupín postúpia do semifinále. Na základe aktuálneho fedcupového rebríčka krajín figurovali Slovenky pri žrebe v treťom koši spoločne s Belgickom, Švajčiarskom a Maďarskom. S Američankami sa Slovenky ešte nestretli. So Španielkami majú priaznivú bilanciu 2:0. V roku 2002 ich zdolali vo finále prestížnej súťaže v Maspalomase 3:1, v roku 2012 na antuke v Marbelle 3:2.

11. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Žreb finále už dnes

Slovenská fedcupová reprezentácia sa už v utorok dozvie mená tímov, s ktorými bude hrať na finálovom turnaji Pohára federácie v Budapešti (14. - 19. apríl 2020). Žreb je na programe o 18.30 h v hlavnom meste Maďarska. Účasť na turnaji si Slovenky vybojovali kvalifikačným víťazstvom nad reprezentáciou Veľkej Británie. V novom fedcupovom rebríčku sa Slovensko posunulo o 5 priečok nahor, aktuálne je na 10. pozícii.

10. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Fotogaléria postupu

Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj Pohára federácie do Budapešti. Rozhodla o tom ziskom tretieho bodu Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala Harriet Dartovú.Po prvom dni vyhrávali Slovenky nad Veľkou Britániou 2:0. V sobotu zdramatizovala dianie Heather Watsonová víťazstvom nad Rebeccou Šramkovou, no v súboji dvojek získala Schmiedlová svoj druhý bod v stretnutí a v AXA aréne NTC vypukla slovenská radosť. Pozrite si ju vo fotogalérii od Romana Benického.

09. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

SR postupuje do Budapešti!

Slovenské tenistky sa prebojovali na finálový turnaj Pohára federácie v Budapešti (14.-19. apríla). V kvalifikačnom dueli svetovej skupiny zdolali v Bratislave Veľkú Britániu 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v NTC zaslúžila Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v súboji tímových dvojok zvíťazila nad Harriet Dartovou 7:5, 6:3. Slovenky spoznajú svoje súperky na finálovom turnaji v utorok, keď je v Budapešti na programe žreb. Dvanásť družstiev rozdelia do štyroch trojčlenných skupín, do semifinále postúpia iba ich víťazi.

08. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Britky znížili, stav je 2:1

Slovenské tenistky vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Pohára federácie nad Veľkou Britániou 2:1. O úvodný bod pre ostrovný tím sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžila britská jednotka Heather Watsonová po triumfe 6:0, 7:5 nad Rebeccou Šramkovou. Tá v prvom sobotňajšom singli nahradila zdravotne indisponovanú líderku slovenského družstva Viktóriu Kužmovú.

08. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Prvý deň vo fotografiách

Slovenské tenistky  vedú po úvodnom dni fedcupového stretnutia nad Veľkou Britániou 2:0. Prvý bod pre domáce farby získala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala britskú jednotku Heather Watsonovú 6:2, 6:3. Potom na dvorec nastúpila domáca hráčka číslo jedna Viktória Kužmová. Vo vyrovnanom a dramatickom zápase získala druhý bod pre Slovensko po víťazstve 6:7(3), 6:3, 7:5 nad Harriet Dartovou. Takto zachytil úvodný deň vo fotografiách Roman Benický.

08. 02. 2020
Fed Cup Více zde