• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Viki zbožňuje tímové súťaže

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Viki zbožňuje tímové súťaže

 
news img

Viktória Kužmová odohrala oba zápasy na pozícii singlovej dvojky a získala v nich dva body. Práve otázka tímovej dvojky bola pred štartom finálového turnaja Billie Jean Kingovej vari najväčším orieškom pre kapitána Mateja Liptáka. Nakoniec vložil dôveru do Kužmovej a tá sa mu odvďačila víťazstvami. Okrem toho pridala spolu s Terezou Mihalíkovou aj rozhodujúci bod vo štvorhre proti Amerike, čím zabezpečili Slovensku cenné víťazstvo v celom stretnutí.

„So Španielkami sme prehrali o tri loptičky, bolo to veľmi tesné. S Američankami sme si to už nenechali zobrať a sme naozaj šťastné. Poraziť také silné hráčky, poraziť Ameriku, to je pre nás niečo špeciálne,“ otvorila pozápasovú tlačovú konferenciu Viktória Kužmová.

Tereza Mihalíková rovnako žiarila šťastím, bol to pre ňu vôbec prvý víťazný zápas v najvyššej ženskej tímovej súťaži. „Do zápasu sme išli s jednoduchou taktikou hrať loptu za loptou. Ony boli favoritky, ale našou výhodou bolo, že sme už mali za sebou jeden zápas, kde sme sa viac zohrali. Som rada, že sme sa s Vikou na kurte potiahli. Vo štvorhre je to vždy päťdesiat na päťdesiat a som veľmi rada, že sme to dotiahli a získali víťazstvo pre náš tím. Je to neopísateľný pocit vyhrať. Bolo to moje prvé víťazstvo za Slovensko a veľmi si to užívam. Som rada, že to bolo práve po boku Viki.“

Tereza v posledných týždňoch uhrala hneď niekoľko veľmi dobrých deblových výsledkov. Prvý raz triumfovala na okruhu WTA a pridala aj dve turnajové víťazstvá na silných podujatiach ITF. Ako vníma rozhodujúcu štvorhru proti Amerike? „Začali sme veľmi dobre. Vedeli sme, že máme ťažké súperky, ale vôbec sme to na kurte nevnímali. Išli sme do každej výmeny, pretože aj my sme dobré hráčky. Viki je výborná singlistka aj deblistka a ja sa v debli tiež cítim veľmi dobre. Vedeli sme, čo asi od súperiek čakať. Som veľmi šťastná, že môžem byť v tomto tíme.“

Viktória Kužmová dostala dôveru kapitána aj v dvojhre, hoci počas sezóny sa jej veľmi nedarilo a trápili ju aj viaceré zranenia. Odvďačila sa mu ziskom dvoch bodov, ku ktorým pridala aj dôležité deblové víťazstvo. „Zbožňujem hrať za Slovensko! Už od dvanástich rokov, kedy som začala hrať tímové súťaže. Mám v nich veľmi veľa adrenalínu, cítim podporu tímu a všetkých naokolo, čo mi veľmi pomáha. Po nevydarenej sezóne som rada, že som dostala dôveru kapitána. To, že som vyhrala dve dvojhry a jednu štvorhru je skvelé a verím, že ma to nakopne aj do ďalších zápasov.“

Vo všetkých zápasoch podala dvadsaťtriročná hráčka NTC kvalitný výkon. Čo ju na jej hre potešilo najviac? „Určite servis. S ním som po zranení mala najväčší problém. Som rada, že som ho konečne mohla hrať na sto percent a že mi to tam padalo. Super bolo, že prišli aj fanúšikovia zo Slovenska, povzbudzovanie mi veľmi pomáhalo,“ zakončila s úsmevom na perách Viki.

FOTO: tasr

 

Vložené: 03. 11. 2021       Kategória: Fed Cup
 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Argentínu

Slovenské tenistky nastúpia v novembrovej baráži o účasť v 1. svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej doma proti Argentíne. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Víťaz duelu postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj 2024. Slovenky boli pri žrebe najvyššie nasadené. Okrem Argentíny ešte mohli dostať za súpera Rakúsko, Kolumbiu, Maďarsko, Kórejskú republiku, Holandsko, Srbsko alebo Švédsko.

24. 05. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenské tenistky boli krôčik od toho, aby sa aj v roku 2023 predstavili na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej. Po vynikajúcich singlových výkonoch Anny Karolíny Schmiedlovej a Viktórie Hrunčákovej dokázali Slovenky v sobotu vyrovnať stav stretnutia na 2:2 a o všetkom sa rozhodovalo až v záverečnej štvorhre.

16. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Garbinová sa bála o víťazstvo

Tathiane Garbinovej po víťazstve talianskych tenistiek nad Slovenskom v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej spadol kameň zo srdca. Kapitánka hosťujúceho tímu priznala, že v sobotu mala v bratislavskom NTC malú dušičku a na lavičke zostarla o niekoľko rokov. Jej zverenky totiž takmer prehrali stretnutie, v ktorom po úvodnom dni viedli 2:0.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: SR podľahlo Taliansku

Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre talianske farby sa postarali Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali pár Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková 6:4, 4:6, 7:5.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Hrunčáková vyrovnala!

Slovenské tenistky hrajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom po dvojhrách nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala Elisabettu Cocciarettovú 6:3, 7:6(2). O postupujúcom na finálový turnaj tak rozhodne až záverečná štvorhra.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Schmiedlová znížila na 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom 1:2. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v úvodnej sobotňajšej dvojhre zdolala Jasmine Paoliniovú 6:1, 4:6, 6:4. V treťom sete otočila slovenská jednotka nepriaznivý stav 0:3.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde