• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Viki zbožňuje tímové súťaže

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Viki zbožňuje tímové súťaže

 
news img

Viktória Kužmová odohrala oba zápasy na pozícii singlovej dvojky a získala v nich dva body. Práve otázka tímovej dvojky bola pred štartom finálového turnaja Billie Jean Kingovej vari najväčším orieškom pre kapitána Mateja Liptáka. Nakoniec vložil dôveru do Kužmovej a tá sa mu odvďačila víťazstvami. Okrem toho pridala spolu s Terezou Mihalíkovou aj rozhodujúci bod vo štvorhre proti Amerike, čím zabezpečili Slovensku cenné víťazstvo v celom stretnutí.

„So Španielkami sme prehrali o tri loptičky, bolo to veľmi tesné. S Američankami sme si to už nenechali zobrať a sme naozaj šťastné. Poraziť také silné hráčky, poraziť Ameriku, to je pre nás niečo špeciálne,“ otvorila pozápasovú tlačovú konferenciu Viktória Kužmová.

Tereza Mihalíková rovnako žiarila šťastím, bol to pre ňu vôbec prvý víťazný zápas v najvyššej ženskej tímovej súťaži. „Do zápasu sme išli s jednoduchou taktikou hrať loptu za loptou. Ony boli favoritky, ale našou výhodou bolo, že sme už mali za sebou jeden zápas, kde sme sa viac zohrali. Som rada, že sme sa s Vikou na kurte potiahli. Vo štvorhre je to vždy päťdesiat na päťdesiat a som veľmi rada, že sme to dotiahli a získali víťazstvo pre náš tím. Je to neopísateľný pocit vyhrať. Bolo to moje prvé víťazstvo za Slovensko a veľmi si to užívam. Som rada, že to bolo práve po boku Viki.“

Tereza v posledných týždňoch uhrala hneď niekoľko veľmi dobrých deblových výsledkov. Prvý raz triumfovala na okruhu WTA a pridala aj dve turnajové víťazstvá na silných podujatiach ITF. Ako vníma rozhodujúcu štvorhru proti Amerike? „Začali sme veľmi dobre. Vedeli sme, že máme ťažké súperky, ale vôbec sme to na kurte nevnímali. Išli sme do každej výmeny, pretože aj my sme dobré hráčky. Viki je výborná singlistka aj deblistka a ja sa v debli tiež cítim veľmi dobre. Vedeli sme, čo asi od súperiek čakať. Som veľmi šťastná, že môžem byť v tomto tíme.“

Viktória Kužmová dostala dôveru kapitána aj v dvojhre, hoci počas sezóny sa jej veľmi nedarilo a trápili ju aj viaceré zranenia. Odvďačila sa mu ziskom dvoch bodov, ku ktorým pridala aj dôležité deblové víťazstvo. „Zbožňujem hrať za Slovensko! Už od dvanástich rokov, kedy som začala hrať tímové súťaže. Mám v nich veľmi veľa adrenalínu, cítim podporu tímu a všetkých naokolo, čo mi veľmi pomáha. Po nevydarenej sezóne som rada, že som dostala dôveru kapitána. To, že som vyhrala dve dvojhry a jednu štvorhru je skvelé a verím, že ma to nakopne aj do ďalších zápasov.“

Vo všetkých zápasoch podala dvadsaťtriročná hráčka NTC kvalitný výkon. Čo ju na jej hre potešilo najviac? „Určite servis. S ním som po zranení mala najväčší problém. Som rada, že som ho konečne mohla hrať na sto percent a že mi to tam padalo. Super bolo, že prišli aj fanúšikovia zo Slovenska, povzbudzovanie mi veľmi pomáhalo,“ zakončila s úsmevom na perách Viki.

FOTO: tasr

 

Vložené: 03. 11. 2021       Kategória: Fed Cup
 
news img

Slovenky na finálový turnaj!

Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Na opačný koniec zemegule však napokon cestovať nemusia. Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji.

14. 03. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Turnaj ovládli Rusky, vo finále zdolali Švajčiarsko

Ruské tenistky sa stali víťazkami Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe. O triumfe nad Švajčiarskom v sobotnom finále rozhodli už vo dvojhrách. Prvý bod pre výber Ruskej tenisovej federácie (RTF) vybojovala v O2 aréne Daria Kasatkinová, ktorá za 80 minút zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 6:4. V druhom singli si Ľudmila Samsonovová poradila s Belindou Benčičovou 3:6, 6:3, 6:4 za 147 minút.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Bude to náročné

Sobotňajší žreb v pražskej O2 aréne prisúdil Slovensku do budúcoročnej kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej naoazj ťažkého súpera. Austrália ako najvyššie nasadený tím bude na domácej pôde veľkou výzvou pre tím kapitána Mateja Liptáka. Nielen kvalita súpera ale aj vzdialený kontinent a aprílový termín budú tvrdým orieškom.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenky proti Austrálii

Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe. Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti - hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenkám ušiel postup

Slovenské tenistky už odohrali obe svoje stretnutia v C skupine finálového turnaja Billie Jean Kingovej v Prahe. V úvodný hrací deň podľahli tesne Španielkam, v utorok senzačne zdolali USA. Ani toto víťazstvo im však nestačilo na postup do semifinále. Hoci skupina ešte nie je odohratá a dnes je na programe stretnutie Španielska s USA, Slovensko už medzi štvoricu najlepších postúpiť z prvého miesta nemôže. Do semifinále postupujú iba víťazi všetkých štyroch skupín, z tej našej to bude Španielsko alebo USA.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Skvelé! Slovenky zdolali USA

Slovenské tenistky vyhrali vo svojom druhom vystúpení na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe nad USA 2:1 a zostali v hre o postup do semifinále. Vo štvorhre sa o rozhodujúci bod postarali Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková, ktoré zdolali tandem Caroline Dolehideová, CoCo Vandewegheová 6:2, 6:7(5), 12-10. O víťazovi skupiny a postupujúcom medzi elitné kvarteto definitívne rozhodne stredajší záverečný duel v skupine medzi USA a Španielskom.

02. 11. 2021
Fed Cup Více zde