• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
« 1234567 »   2/25
news img

FC: Britky znížili, stav je 2:1

Slovenské tenistky vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Pohára federácie nad Veľkou Britániou 2:1. O úvodný bod pre ostrovný tím sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžila britská jednotka Heather Watsonová po triumfe 6:0, 7:5 nad Rebeccou Šramkovou. Tá v prvom sobotňajšom singli nahradila zdravotne indisponovanú líderku slovenského družstva Viktóriu Kužmovú.

08. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Prvý deň vo fotografiách

Slovenské tenistky  vedú po úvodnom dni fedcupového stretnutia nad Veľkou Britániou 2:0. Prvý bod pre domáce farby získala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala britskú jednotku Heather Watsonovú 6:2, 6:3. Potom na dvorec nastúpila domáca hráčka číslo jedna Viktória Kužmová. Vo vyrovnanom a dramatickom zápase získala druhý bod pre Slovensko po víťazstve 6:7(3), 6:3, 7:5 nad Harriet Dartovou. Takto zachytil úvodný deň vo fotografiách Roman Benický.

08. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Slovensko vedie 2:0

Slovenské tenistky sú blízko k postupu na aprílový finálový turnaj Pohára federácie v Budapešti. Po úvodných dvojhrách kvalifikačného duelu svetovej skupiny totiž vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Veľkou Britániou 2:0. Prvý bod získala slovenská dvojka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zvíťazila nad britskou jednotkou Heahter Watsonovou 6:2, 6:3. O druhý bod sa postarala líderka domácich Viktória Kužmová. V dramatickom zápase zdolala Harriet Dartovú 6:7 (3), 6:3, 7:5 .

07. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Schmiedlová získala prvý bod

Kapitánovi fedcupového tímu Matejovi Liptákovi sa odvďačila za dôveru tým najlepším možným spôsobom. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová podala v piatkovom dueli proti Heather Watsonovej sebavedomý výkon a britskej jednotke dovolila uhrať iba päť gemov. V kľúčových momentoch ukázala na antuke v bratislavskom NTC veľkú mentálnu silu, odvrátila osem z deviatich brejkbalov súperky.

07. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Keothavongová a Slovensko

Anne Keothavongová (na snímke vpravo), kapitánka britskej fedcupovej reprezentácie, je v rodinnom spojení so Slovenskom. Manželka jej rovnako známeho brata, empajrového rozhodcu Jamesa Keothavonga, pochádza z Prešova. Nie je to prvá návšteva britskej kapitánky na Slovensku. V aktívnej kariére sa v roku 2008 predstavila na jesennom 100-tisícovom turnaji ITF v NTC. Keďže bratove deti hovoria plynule po slovensky, aj Anne má slovenčinu v uchu a lúčila sa po žrebe zreteľným "ďakujem".

06. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a britská jednotka Heather Watsonová nastúpia v piatok o 16.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v bratislavskom NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová s britskou dvojkou Harriet Dartovou. Rozhodol o tom piatkový žreb.

06. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Hráčky sa dali do gala

Oba tímy majú po stredajšom bankete za sebou predzápasové povinnosti a od štvrtka sa môžu sústrediť iba na tréningy a zápasy. Už tradične si na bankete vymenili darčeky, Slovenky dostali od súperiek kozmetickú taštičku, na oplátku im darovali krásne, ručne maľované šatky. Fedcupový kvalifikačný súboj Slovensko - Veľká Británia o postup na aprílový finálový turnaj 2020 do Budapešti vyžrebujú 6. februára vo štvrtok o 11.00. Začiatky sú v piatok a v sobotu na antukovom dvorci AXA arény NTC o 16.00 h. Vstupenky si možno zakúpiť v sieťach ticketportal.sk a predpredaj.sk a na recepcii NTC.

Foto: Roman Benický

06. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Príprava v plnom prúde

Slovenské reprezentantky čaká v piatok a v sobotu kvalifikačné stretnutie svetovej skupiny o postup na finálový turnaj Pohára federácie 2020 do Budapešti. V pondelok už Slovenky trénovali v AXA aréne NTC v plnej sile. Ako posledná sa z turnaja vrátila Rebecca Šramková, ktorá minulý týždeň hrala na podujatí ITF World Tennis Tour vo francúzskom Andrézieux-Bouthéone a prebojovala sa do štvrťfinále.

03. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Britky bez Kontovej!

Johanna Kontová, britská ženská tenisová jednotka, neposilní svoj tím vo fedcupovom kvalifikačnom stretnutí proti Slovensku (7. - 8. február). Najväčšiu hviezdu ostrovaniek dlhodobo trápi zranené koleno, kvôli ktorému vynechala aj vlaňajší US Open. V aktuálnej sezóne štartovala na turnaji v Brisbane, kde skončila hneď v úvodnom kole na rakete Češky Strýcovej. Aj napriek zdravotným problémom plánuje trinástka svetového rebríčka štartovať na Australian Open, no Fed Cup v tejto sezóne vynechá.

19. 01. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Vstupenky na SR - V. Británia

Vo februárovom stretnutí slovenskej fedcupovej reprezentácie proti Veľkej Británii pôjde o veľa. V AXA aréne NTC sa 7. – 8. februára 2020 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj Fed Cupu. Ten sa uskutoční 14. – 19. apríla na antukových dvorcoch v Budapešti. Tenisoví fanúšikovia si vstupenky už teraz môžu zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk a na recepcii NTC.

 

 

19. 11. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup: Veľká Británia doma!

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj Pohára federácie Veľkú Britániu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále ITF. Kvalifikačné duely sa uskutočnia 7. a 8. februára 2020. Osem víťazných tímov bude 14. až 19. apríla v Budapešti bojovať o cennú trofej spoločne s domácim Maďarskom, Austráliou, Francúzskom a Českom.

21. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fedcupový žreb je 21. augusta

Slovenská fedcupová reprezentácia spozná najbližšieho súpera v stredu 21. augusta (13.00 SELČ) , keď sa v Londýne uskutoční žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára federácie (14. – 19. apríla 2020 v Budapešti). Slovensko je nenasadené podobne ako Lotyšsko, Kanada, Japonsko, Rusko, Kazachstan, Brazília a Holandsko.

15. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
« 1234567 »   2/25