• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
news img

Minsk je vyľudnený

V Minsku, dvojmiliónovom dejisku víkendového fedcupového play off o postup do svetovej skupiny Bielorusko - Slovensko, nie je v týchto dňoch veľmi rušno. ,,Mesto je vyľudnené, Bielorusi majú trojdňové voľno, majú sviatok podobný ako sú naše dušičky, a tak vycestovali na svoje chaty. Organizátori preto nevedia odhadnúť, koľko divákov príde na stretnutie," hlási z Minska vedúci slovenskej výpravy Ľubomír Páleník.

17. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Do Minska dnes len dve hráčky

Do Minska na víkendové stretnutie s Bieloruskom letia dnes iba dve hráčky - Viktória Kužmová a Rebecca Šramková. Na rannom odchode na viedenské letisko v tíme kapitána Mateja Liptáka chýbali Jana Čepelová, ktorá by mala cestovať v utorok a Karalína Schmiedlová, víťazka turnaja v Bogote. Tá bude tím nasledovať v stredu.

16. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Do Minska bez Rybárikovej

Kvarteto slovenských tenistiek Viktória Kužmová, Jana Čepelová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková figuruje v nominácii fedcupového kapitána Mateja Liptáka na zápas v Bielorusku. Baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie sa uskutoční 21.-22. apríla na tvrdom povrchu Rebound Ace Synpave v Minsku. Slovenky nastúpia v aréne Čižovka bez svetovej sedemnástky Magdalény Rybárikovej i bez Dominiky Cibulkovej. Bývalá štvorka rebríčka WTA odôvodnila svoju neúčasť nedávnou chorobou i tým, že sa hrá na harde a ona už odštartovala prípravu na antukovú časť sezóny.

11. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

V stredu určí Lipták nomináciu

V stredu na tlačovej konferencii v NTC (10.30) oznámi kapitán fedcupovej reprezentácie Slovenska Matej Lipták nomináciu na stretnutie play off o postup do svetovej skupiny s Bieloruskom, ktoré sa uskutoční 21.-22. apríla na tvrdom porchu v osemtisícovej aréne Čižovka v Minsku. V Liptákovej menovke určite bude chýbať jeho osobná zverenka Dominika Cibulková, ktorá sa zotavuje po zápale čriev a už sa pripravuje na antuke.

10. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

S Bieloruskom v Minsku

Slovenské tenistky odohrajú barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie proti Bielorusku na harde v Minsku. Dejiskom duelu bude 21.-22. apríla aréna Čižovka. Informovala o tom v stredu oficiálna stránka Bieloruskej tenisovej federácie.

07. 03. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovenky do Bieloruska

Slovenské tenistky sa v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie (21. - 22. apríla) predstavia v Bielorusku. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskom sídle ITF, pri ktorom boli Slovenky nenasadené. Okrem najvyššie nasadených Bielorusiek ešte mohli naraziť na Švajčiarsko, Holandsko alebo Belgicko. Doma by hrali iba so Švajčiarkami.
      

13. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

SR 11. na svete, bez nasadenia

Slovensko poskočilo vo fedcupovom rebríčku po výhre nad Ruskom o päť priečok zo 16. na 11. miesto. Pri  utorkovom londýnskom žrebe baráže o svetovú skupinu Fed Cupu (21.-22. apríla) však bude figurovať medzi nenasadenými tímami. Narazí tak na jedného z kvarteta nasadených 1. Bielorusko, 2. Švajčiarsko, 3. Holandsko, 4. Belgicko. Zverenky kapitána Mateja Liptáka by mali výhodu domáceho prostredia iba v súboji so Švajčiarkami, s ďalšími tromi potenciálnymi súpermi by hrali vonku.

 

12. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovenky oslavovali, kapitánka Myskinová sa mračila

Prehru Rusiek v Bratislave azda najemotívnejšie prežívala kapitánka Anastasia Myskinová. Po rozhodnutí sa mračila, nechcela už ísť medzi novinárov. Napokon jediný ruský žurnalista, ktorý mal záujem s ňou ešte hovoriť, sa musel vybrať za ňou. Na prehry nie sú Rusi zvyknutí. Ale ani Slováci na víťazstvá nad Rusmi. Vo Fed Cupe a Davis Cupe sa hráči oboch krajín stretli šesťkrát a víkendové víťazstvo v NTC bolo pre Slovensko prvé. Tím to aj patrične oslávil.

12. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko postúpilo do play off

Slovenské tenistky sa rovnako ako vlani prebojovali do aprílovej baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie. V dueli 1. kola II. svetovej skupiny zvíťazili v bratislavskom NTC nad Ruskom 4:1. O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa zaslúžila Viktória Kužmová, ktorá zdolala Anastasiu Potapovovú 3:6, 6:3, 6:4. Iba 16-ročná ruská debutantka nahradila pôvodne nominovanú Annu Kalinskú.

 

11. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko vedie 2:1

Slovenské tenistky vedú po úvodnej nedeľňajšej dvojhre zápasu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie nad Ruskom 2:1. O druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Jana Čepelová, ktorá po kvalitnom koncentrovanom výkone zdolala ruskú jednotku Nataliu Vichľancevovú 6:4, 6:4. Čepelová nahradila pôvodne nominovanú Magdalénu Rybárikovú. Postup Slovenska do aprílovej baráže o svetovú skupinu môže spečatiť Viktória Kužmová, ktorá hrá s Anastasiou Potapovovou. Tá nahradila Annu Kalinskú.

11. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Čepelová v súboji jednotiek

V súboji jednotiek nahradí v nedeľu vo fedcupovom stretnutí Slovensko - Rusko v tíme domácich Magdalénu Rybárikovú Jana Čepelová, ktorá nastúpi proti Natalii Vichľancevovej v NTC o 15.00 h.

11. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Emócie prvého dňa

Fedcupový súboj Slovensko - Rusko prilákal do hľadiska NTC v Bratislave viac ako tritisíc divákov. Obe úvodné dvojhry ponúkli kvalitný tenis a napínavé zápasy. Tento fakt i stav 1:1 je pozvánkou na nedeľu (začiatok 15.00), keď sa rozhodne o postupujúcom do aprílového play off o svetovú skupinu.
Foto: Roman Benický

11. 02. 2018
Fed Cup Více zde