• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
« 12345678910 »   5/25
news img

Prvý bod pre Lotyšsko

V prvej dvojhre súboja Lotyšsko - Slovensko v Rige zdolala Jelena Ostapenková Rebeccu Šramkovú 7:5, 6:7(5), 6:1 a domáci tím tak vedie v Riga aréne pred 6000 divákmi v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 1:0. V úvodnej dvojhre slovenskú tímovú jednotku Viktóriu Kužmovú, ktorú trápi pľuzgier na ruke, nahradila Rebecca Šramková.

09. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Srdečný pozdrav z Rigy

Slovenky sa zvečnili pred mestskou radnicou v Rige, kde v piatok vyžrebovali fedcupový súboj Lotyšsko - Slovensko. Ide o prvé vzájomné stretnutie súperiek. Od roku 1992 odohralo Lotyšsko v zónach 28 stretnutí, v poradí 29. bude prvé v II. svetovej skupine a vôbec prvé na domácej pôde. Slovensko v Riga aréne nastúpi s jedným zo svojich najmladších tímov v histórii - najstaršia naša hráčka je 24-ročná Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková má 22 a Viktória Kužmová s Terezou Mihalíkovou majú po 20 rokov. Tím budúcnosti! Najstaršou hráčkou súboja je 28-ročná Anastasia Sevastovová, 12. tenistka sveta, Jelena Ostapenková, šampiónka Roland Garros 2017, má iba 21 rokov.

08. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Úvod Ostapenková - Kužmová

Stretnutie Lotyšsko – Slovensko v Rige v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie v Riga aréne otvorí v sobotu o 14.00 SEČ súboj domácej dvojky Jeleny Ostapenkovej so slovenskou jednotkou Viktóriou Kužmovou. Potom nasleduje zápas Anastasia Sevastovová – Karolína Schmiedlová.

08. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Mihalíková letí do Rigy

Slovenská fedcupová reprezentácia nastúpi cez víkend proti Lotyšsku predsa len s kvartetom hráčok. Šéf slovenskej výpravy Ľubomír Páleník potvrdil, že v Rige dnes večer okolo jedenástej očakávajú prílet Terezy Mihalíkovej, ktorá dohrala na turnaji v Trnave. Vo dvojhre prehrala s Rumunkou Cadantuovou a pre skreč svojej partnerky Kostičovej zo Srbska nenastúpila dvojica vo štvohre. Kapitán Slovenska Matej Lipták tak bude mať na piatkový žreb stretnutia Lotyšsko - Slovensko v II. svetovej skupine Pohára federácie o 12.00 SEČ k dispozícii Viktóriu Kužmovú, Karolínu Schmiedlovú, Rebeccu Šramkovú a Terezu Mihalíkovú.

07. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

V Rige čakajú 6-tisíc divákov

V Riga aréne na fedcupovom súboji 1. kola II. svetovoej skupiny Lotyšsko - Slovensko sa v sobotu aj v nedeľu očakáva po 6000 divákov. A možno aj viac, lebo kapacita hokejovej arény v tenisovej úprave je asi 8500. Slovenky po utorkovom prílete do Rigy absolvovali hodinový téning. ,,Museli sme naň čakať, lebo ešte dokončovali dvorec," referuje z dejiska stretnutia vedúci výpravy Ľubomír Páleník, športovo-technický riaditeľ STZ.

06. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fedcupové trio do Rigy

Trojica fedcupových reprezentantiek Slovenska Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová a Rebecca Šramková s kapitánom Matejom Liptákom dnes ráno naberá z Viedne smer Riga. Podvečer už majú Slovenky plánovaný prvý tréning v Riga aréne, kde cez víkend nastúpia na harde proti Lotyšsku v prvom kole druhej svetove skupiny Pohára federácie.

05. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Do Rigy bez Cibulkovej

Dominika Cibulková nepoletí v utorok ráno do Rigy a cez víkend bude chýbať v tíme kapitána Mateja Liptáka v súboji Slovenska v 1. kole II. svetovej skupiny Fed Cupu proti Lotyšsku. Slovenská jednotka sa minulý týždeň predčasne vrátila z turnaja v Petrohrade pre vírusové ochorenie, z ktorého sa jej nepodarilo doteraz dostať. Lekári jej odporúčajú pokračovať v liečbe do konca týždňa. Znamená to, že v utorok ráno letí vo výprave iba trojica hráčok - Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková.

04. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták nominoval do Rigy

Kvarteto slovenských tenistiek Dominika Cibulková, Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková figuruje v nominácii na duel 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie v Lotyšsku. Hrať sa bude 9.-10. februára na harde v Rige. Víťaz zápasu si vybojuje postup do aprílovej baráže o svetovú skupinu.

30. 01. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulková hrá Fed Cup!

Dominika Cibulková potvrdila, že opäť nastúpi vo fedcupovom tíme Slovenska! Jej osobný tréner a súčasne kapitán družstva Matej Lipták tak bude mať 9. a 10. februára v Rige v stretnutí II. svetovej skupiny proti silnému Lotyšsku k dispozícii našu jednotku. Lipták oznámi nomináciu 30. januára, v tom čase bude Cibulková na turnaji v Petrohrade.

22. 01. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Kosmos aj vo Fed Cupe?

Investičná spoločnosť Kosmos by po vstupe do mužskej tenisovej súťaže Davisov pohár chcela vstúpiť aj do ženského Pohára federácií. Španielska spoločnosť, ktorej majiteľom je futbalista FC Barcelona Gerard Piqué, podpísala nedávno 25-ročnú zmluvu s Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF). Do Davis Cupu plánuje v priebehu platnosti zmluvy vložiť tri miliardy dolárov. Výkonný riaditeľ Kosmosu pre tenis Javier Alonso pred novinármi uviedol, že požiadal ITF, aby sa zaoberala aj myšlienkou vstupu spoločnosti do Fed Cupu. Alonso poznamenal, že finále oboch súťaží by boli oddelené, ale organizovali by ich v tom istom týždni. (tasr)

28. 11. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Češky vyhrali Fed Cup

České tenistky sa stali po šiesty raz v ére samostatnosti víťazkami Pohára federácie. Vo finále vo vypredanej pražskej 02 aréne zdolali USA 3:0. O rozhodujúci tretí bod sa v nedeľu postarala Kateřina Siniaková, ktorá v súboji tímových jednotiek zdolala Sofiu Keninovú 7:5, 5:7, 7:5.

11. 11. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

S Lotyšskom v Rige

Dejiskom stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Fed Cupu Lotyšsko – Slovensko bude Riga. Hrá sa 9. a 10. februára 2019 v Arene Riga na tvrdom povrchu Rebound Ace.

01. 10. 2018
Fed Cup Více zde
 
« 12345678910 »   5/25