Tenis: Hantuchová odštartovala sezónu úspešne, v Brisbane postúpila do 2. kola

Brisbane 30. decembra (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová úspešne odštartovala novú sezónu, keď na turnaji WTA v austrálskom Brisbane (dotácia 1 milión dolárov) postúpila do 2. kola dvojhry. Finalistka podujatia z januára 2012 si na úvod poradila so španielskou antukárkou Lourdes Dominguezovou Linovou za 87 minút v dvoch setoch 7:5 a 6:2. Hantuchová upravila vzájomnú bilanciu s touto súperkou už na 6:0. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi šiestou nasadenou Taliankou Sarou Erraniovou a úspešnou kvalifikantkou.

Hantuchová mala v prvom sete duelu s Dominguezovou Linovou dvakrát brejk k dobru. Španielka vždy dokázala kontrovať, vyrovnala z 3:5 na 5:5. no v koncovke napokon slávila úspech slovenská dvojka. Za stavu 6:5 premenila pri podaní súperky v poradí štvrtý setbal, keď skvele dobehla stopbal a následne zahrala winner presne na základnú čiaru. Na začiatku druhého dejstva si Hantuchová po rýchlom brejku vybudovala náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. V ôsmom geme premenila pri súperkinom servise hneď prvý mečbal. Hantuchová má v Brisbane už istú prémiu 13.393 dolárov a 60 bodov vo svetového rebríčka WTA.