Tenis: Cibulková zdolala Halepovú a postúpila v Indian Wells do tretieho kola

Indian Wells 9. marca (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vstúpila do prestížneho turnaja WTA v kalifornskom Indian Wells (dotácia 6,020 milióna USD). Dvanásta nasadená hráčka, ktorá mala v úvodnom kole voľno, si v noci na sobotu poradila s Rumunkou Simonou Halepovou (56.) v dvoch setoch za 2 hodiny a 14 minút 7:5, 7:6 (3) a prebojovala sa do tretieho kola.

Cibulková viedla v úvodnom sete 3:1 i 5:3, v oboch prípadoch však dovolila súperke vyrovnať. O zisku setu tak napokon rozhodla až v dvanástej hre pri podaní Rumunky. Druhé dejstvo rozhodla slovenská jednotka vo svoj prospech až v tajbrejku, v ktorom si utvorila určujúci náskok 5:0 a zápas definitívne dotiahla do zdarného konca.

Rodáčka z Piešťan sa v 3. kole stretne s Češkou Klárou Zakopalovou, ktorá v 2. kole zdolala Šahar Peerovú z Izraela v trojsetovej bitke 6:7 (2), 6:2, 6:3.