Tenis-Wimbledon: Slovenské derby nebude, Čepelová prehrala v 2. kole s Vinciovou

Wimbledon 27. júna (TASR) - V 3. kole ženskej dvojhry na tenisovom Wimbledone nepríde k slovenskému derby. Jana Čepelová totiž prehrala v 2. kole s nasadenou jedenástkou Robertou Vinciovou v trojsetovej bitke 1:6, 6:4, 7:9. Skúsená Talianka vyzve v sobotu slovenskú jednotku Dominiku Cibulkovú. Čepelová na tráve All England Clubu nezopakovala vystúpenie z vlaňajška, keď postúpila z kvalifikácie až do 3. kola.

Zverenke trénera Martina Zathureckého nevyšiel úvod zápasu, keď dvakrát stratila podanie a Talianka si vybudovala náskok 5:0. Čepelová síce odvrátila hrozbu "kanára", no Vinciová pri vlastnom podaní dotiahla prvý set do úspešného konca. Opora talianskej fedcupovej reprezentácie kvalitne servovala, umne menila rytmus hry a účinne využívala slajzovaný bekhend. Na začiatku druhého dejstva Čepelová zvýšila agresivitu na podaní i na returne a po rýchlom brejku odskočila Vinciovej na 3:0. Talianka síce vyrovnala na 3:3, no v koncovke setu slávila úspech Čepelová, keď za stavu 5:4 prelomila súperkino podanie. V treťom sete v piatej hre zobrala Vinciová podanie Slovenky, ale vzápätí Čepelová po re-brejku vyrovnala na 3:3. Obe tenistky mali problémy pri vlastnom podaní, ale to svoje napokon stratila po sérii chýb ako prvá Čepelová a svetová jedenástka išla do vedenia 5:4. Dvadsaťročná Slovenka však bojovala a pri podaní súperky sa udržala v hre, keď opäť vyrovnala na 5:5. Následne si Čepelová napriek druhej dvojchybe udržala servis, ale to isté sa podarilo aj Talianke a bolo 6:6. Vzápätí si obe súperky "ukradli" svoje podanie a po učebnicovom returne Čepelovej bolo 7:7. V závere rozhodovali skúsenosti. Vinciová čistou hrou najskôr zobrala podanie nenasadenej súperke a následne už šancu nepustila z rúk, aby vyhrala za dve hodiny a štrnásť minút.