Tenis: Lacko prvým dvojnásobným singlovým víťazom Slovak Open

Bratislava 10. novembra (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa stal prvým dvojnásobným singlovým víťazom bratislavského challengeru Slovak Open. Vo finále dvojhry si ako turnajová štvorka poradil s najvyššie nasadeným obhajcom titulu Čechom Lukášom Rosolom za 1:42 h v troch setoch 6:4, 4:6 a 6:4.

Zverenec trénera Ladislava Simona odplatil súperovi vlaňajšiu semifinálovú prehru a nadviazal na triumf na Slovak Open z roku 2011. Lacko si pripísal na konto celkovo siedmy titul na ATP Challenger Tour, prvý v tomto roku. Naposledy sa tešil z cennej trofeje vlani v novembri v Helsinkách, v júli bol vo finále v kanadskom Grandby. Z Bratislavy si odnáša prémiu 9200 eur a 100 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Lackovi vyšiel úvod zápasu s Rosolom, keď v treťom geme čistou hrou prelomil podanie českého tenistu a výhodu brejku pretavil v zisk prvého setu. Najlepší slovenský singlista kvalitne servoval, robil minimum nevynútených chýb a bol trpezlivejší pri dlhších výmenách od základnej čiary.

Na začiatku druhého dejstva Rosol zvýšil agresivitu na returne a za stavu 2:1 sa dostal k prvému brejkbalu. Lacko ho odvrátil, no v koncovke setu sa presadil český daviscupový reprezentant, keď za stavu 5:4 zobral slovenskej jednotke podanie. V treťom dejstve Lacko za stavu 1:1 Rosola po druhý raz v zápase brejkol. V "maratónskom" štvrtom geme mal rodák z Brna tri šance na rebrejk, no Lacko si podržal servis a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:4 premenil pri vlastnom podaní vďaka esu hneď prvý mečbal.