Tenis-Wimbledon: Wawrinka prehral s Del Potrom: "Chýbala mi agresivita"

Wimbledon 1. júla (TASR) - Pre štvrtého nasadeného Stanislasa Wawrinku sa grandslamový tenisový turnaj vo Wimbledone skončil prekvapujúco už v 2. kole. Nad jeho sily bol nenasadený Argentínčan Juan Martin Del Potro, s ktorým Švajčiar prehral v štyroch setoch 6:3, 3:6, 6:7 (2), 3:6.

Vstup do jedného z ťahákov 2. kola mužskej dvojhry mal lepší Wawrinka, ktorý v štvrtom geme prvého setu vzal Argentínčanovi podanie, ujal sa vedenia 3:1 a napokon získal prvý set 6:3. Potom si však súčasný 165. hráč rebríčka spomenul na najlepšie roky a vyhral tri sety v rade. "Dnes som nehral dostatočne agresívne a uvoľnene. Juan Martin hral dnes dobre a potvrdil, že je kvalitný hráč," uviedol Wawrinka pre oficiálnu stránku turnaja.

Del Potro, ktorý je po troch operáciách zápästia sa v šestnásťfinále Wimbledonu stretne s Francúzom Lucasom Poillem, turnajovou tridsaťdvojkou. "Cítim sa skvele. Zdolal som jedného zo špičkových hráčov, ktorý celý rok hrajú výborný tenis. Toto som neočakával," povedal víťaz.