Tenis-WImbledon: Lackov duel s Čiličom v 3. kole odložil dážď za stavu 0:2

Wimbledon 1. júla (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko dohrá jeho piatkový duel v 3. kole dvojhry grandslamového turnaja vo Wimbledone s deviatym nasadeným Chorvátom Marinom Čiličom až v sobotu. Slovenský kvalifikant prehráva 0:2 na sety, resp. v treťom vedie 1:0.

Lacko v 2. kole nečakane pokoril nasadenú dvadsaťtrojku Chorváta Iva Karloviča 6:3, 3:6, 7:6 (5), 6:4. V dueli s ďalším Chorvátom získal prvý gem, ale potom bol zápas prerušený pre dážď. Po návrate na kurt Čilič získal tri hry za sebou, Slovák ale dokázal vyrovnať. Ďalšie tri gemy v sérii ale Čiličovi vyniesli prvý set. V tom druhom prišiel rozhodujúci brejk favorita za stavu 4:3 a Lacko ho prehral tiež 3:6. V treťom sete sa ujal Slovák vedenia 1:0, ale zápas opäť prerušil dážď a organizátori ho napokon presunuli na sobotu. Dvadsaťosemročný Lacko účasťou v 3. kole už vyrovnal jeho grandslamové maximum v kariére.

muži - dvojhra - 3. kolo:

Marin Čilič (9-Chor.) - Lukáš LACKO (SR) 6:3, 6:3, 0:1 - preložené pre dážď na sobotu