Tenis-Australian: Su-Wei Hsieh vyradila v 3. kole Radwaňskú (4)

Melbourne 20. januára (TASR) - Rumunská tenistka Simona Halepová sa prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V 3. kole si ako nasadená jednotka poradila s Američankou Lauren Davisovou po trojsetovej dráme 4:6, 6:4 a 15:13. Ďalej ide aj šiesta nasadená Karolína Plíšková, ktorá si v Českom derby poradila s krajankou Luciou Šafářovou 7:6 (6) a 7:5.

Halepová, ktorá nastúpila so zraneným ľavým členkom, sa so svojou súperkou nadrela, duel trval až tri hodiny a 45 minút. "Rozhodne to bol veľmi ťažký zápas a veľmi dlhý. Nikdy som nehrala taký dlhý tretí set, takže som veľmi rada, že som to vydržala a že som ho vyhrala. Som takmer mŕtva," citovala Halepovú agentúra AP.

Zápas vyrovnal počtom gemov predchádzajúci rekord ženskej dvojhry na turnaji, 48 odohrali aj Chanda Rubinová s Arantxou Shanchezovou v roku 1996. Minutážou bol takmer o hodinu kratší ako rekordný 4 hodiny a 44 minút trvajúci zápas Francescy Schiavoneovej so Svetlanou Kuznecovovou v roku 2011.

"Necítim si svaly," povedala Halepová, ktorá si zranila ľavý členok ešte v prvom kole. "Môj členok je... ja vlastne ani neviem, ako na tom je, pretože ho necítim. Ale bolo pekné vyhrať tento zápas," dodala.

Očakávaný súboj bývalých svetových jednotiek a víťaziek Australian Open bol nakoniec jednostranná záležitosť. Šampiónka z roku 2016 Angelique Kerberová si poradila s víťazkou zo sezóny 2008 Mariou Šarapovovou poľahky v dvoch setoch za hodinu a štyri minúty 6:1 a 6:3. Tridsaťročná Nemka má momentálne výbornú fazónu, keď vyhrala už 12 zápasov v rade. "Za posledných 12 až 24 mesiacov som sa naučila veľmi veľa. Mala som skvelý rok 2016 a ťažší vlaňajšok. Každý, kto ma pozná, vie, že sa nikdy nevzdám," uviedla Kerberová.

"Spravila som veľa chýb a tým som jej dodala sebadôveru. Musím zlepšiť veľa vecí. Dnes som nebola dostatočne dobrá," uviedla Šarapovová.

Do ďalšieho kola sa prebojovala aj druhá česká reprezentantka. Barbora Strýcová si ako dvadsiata nasadená poradila s americkou súperkou Bernardou Perovou v dvoch setoch dvakrát 6:2. V osemfinále ju čaká opäť krajanka Karolína Plíšková.

Na turnaji skončila 26. hráčka pavúka Agnieszka Radwanská z Poľska, ktorá podľahla Su-Wei Hsieh z Taiwanu v dvoch setoch 6:2 a 7:5.

ženy - dvojhra - 3. kolo:

Simona Halepová (1-Rum.) - Lauren Davisová (USA) 4:6, 6:4, 15:13, Karolína Plíšková (6-ČR) - Lucia Šafářovou (29-ČR) 7:6 (6), 7:5, Madison Keysová (17-USA) - Ana Bogdanová (Rum.) 6:3, 6:4, Caroline Garciová (8-Fr.) - Aliaksandra Sasnovičová (Bielorus.) 6:3, 5:7, 6:2, Naomi Osaková (Jap.) - Ashleigh Bartyová (18-Aus.) 6:4, 6:2, Barbora Strýcová (20-ČR) - Bernarda Perová (USA) 6:2, 6:2, Angelique Kerberová (21-Nem.) - Maria Šarapovová (Rus.) 6:1, 6:3, Su-Wei Hsieh (Taiwan) - Agnieszka Radwaňská (26-Poľ.) 6:2, 7:5

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 5., 6. a 8. odsek a ďalší výsledok.