Hlavní obsah stránky

Tenis-ESO: Perová prvou americkou víťazkou dvojhry v Trnave

Trnava 19. mája (TASR) - Americká tenistka Bernarda Perová sa stala víťazkou dvojhry na 11. ročníku turnaja EMPIRE Slovak Open v Trnave. Vo finále dvojhry si ako nasadená dvojka poradila s Ruskou Annou Blinkovovou 7:5, 7:5. Rodáčka z chorvátskeho Zadaru si odnáša prémiu 16.239 dolárov a 140 bodov do svetového rebríčka WTA.

Perová je prvá americká singlová šampiónka v histórii trnavského turnaja. Blinkovová, ktorá je členka miestnej medzinárodnej akadémie EMPIRE, viedla v prvom sete 5:3. Perová však v ďalších minútach zrýchlila hru, pridala na agresivite a vďaka šnúre štyroch gemov za sebou získala úvodné dejstvo vo svoj prospech. Zakončila ho esom.

Aj úvod druhého setu patril Blinkovovej, ktorá po brejku v šiestom geme odskočila Perovej na 4:2. Američanka však bleskovo kontrovala rebrejkom, následne vyrovnala na 4:4 a dostala sa na koňa. Za stavu 5:5 opäť prelomila podanie súperky a v dvanástom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.