• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA

Víťazmi B. Bystrica a Piešťany

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Víťazmi B. Bystrica a Piešťany

V celoslovenskom finále jubilejného 15. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v AXA aréne NTC chlapci TC BASELINE Banská Bysrica a diečatá TK HSC Piešťany. Po druhý raz na tomto podujatí udelil Slovenský olympijský a športový výbor spolu so Slovenským tenisovým zväzom Ceny fair play. Získali ich dievčatá TC Play Tennis Malinovo a TK Mladosť Košice a chlapci TK Banská Bystrica. Najbojovnejšími hráčmi v celoslovenskom finále boli Timotej Turóci (1. TC Humenné) a Lujza Zimenová (TK Žilina). Ceny odovzdával prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko a predsedníčka Klubu fair play SOV Katarína Ráczová.

Medailisti - chlapci: 1. TC BASELINE Banská Bystrica, 2. TK Banská Bystrica, 3. TC Topoľčany. Dievčatá: 1. TK HSC Piešťany, 2. TK Banská Bystrica, 3. TJ Sokol Prešov.

Semifinalisti extraligy

V pondelok sme spoznali semifinalistov mužskej aj ženskej tenisovej extraligy. Medzi mužmi postúpil ďalej obhajca vlaňajšieho titulu TK Slávia STU Bratislava, ktorý na pôde Lieskovského tenisového klubu-LTC zvíťazil jednoznačne 5:0. Na semifinálový duel pocestuje do Popradu, kde si zmeria sily s domácim MŠK Poprad-Tatry. Druhým semifinalistom z Bratislavy je TK LOVE 4 tennis po víťazstve nad TC BASELINE Banská Bystrica 5:2. Po siedmich rokoch sa v extralige predstavil Dominik Hrbatý. V zápase vo farbách TK Slovan Bratislava ťahal za kratší koniec a jeho klub napokon prehral na kurtoch TC Draci Matúškovo 3:4.

08. 06. 2020
Tenis doma Více zde

Hrbatý si zahral v extralige

Dominik Hrbatý sa v pondelok po siedmich rokoch predstavil v súťažnom zápase. V pondelňajšom dueli 1. kola tenisovej extraligy družstiev nestačil na Argentínčana Gabriela Federica a podľahol mu 6:3, 3:6, 5:7. Bývalý charizmatický slovenský reprezentant ohlásil návrat na kurty iba v jednom zápase. K svojmu klubu TK Slovan Bratislava sa aktívne pripojil na kurtoch TC Draci Matúškovo.

Slovenská extraliga 2020

Už dnes sa prvým kolom začína slovenská extraliga mužov a žien, ktorej finále sa uskutoční 12. júna. Prvenstvo obhajujú muži Slávie STU Bratislava. Tí vlani získali už 10. titul v najvyššej súťaži a sú tak najúspešnejším tímom. Medzi ženami sa z prvenstva tešili hráčky TC EMPIRE Trnava, dovedna to bol už ich piaty titul. Najúspešnejším klubom v počte prvenstiev je medzi ženami Slovan Bratislava. V tomto roku zo súťaže nezostúpi žiadne družstvo.

07. 06. 2020

Naňo s ďalším turnajovým víťazstvom

Marek Naňo si po dvoch výhrach na áčkových turnajoch starších žiakov pripísal ďalšie víťazstvo, tentoraz na podujatí kategórie B v Žiline. Vo finále si ako najvyššie nasadený hráč poradil s turnajovou dvojkou Patrikom Chrenom 6:1, 6:3.

21. 07. 2020

Naňo víťazom druhého áčka starších žiakov za sebou

Marek Naňo získal titul na turnaji starších žiakov triedy A na dvorcoch TA Prešov. Vo finálovom zápase si poradil s Matejom Markovičom 6:4, 6:2. Pre 14-ročného hráča TC EMPIRE Trnava je to druhé víťazstvo za sebou na áčkovom turnaji. Na prelome júna a júla sa radoval z víťazstva na domácich dvorcoch po jednoznačnej finálovej výhre nad Filipom Poklembom.

17. 07. 2020

Béčko mladších žiakov na Slávii pre Ivaška a Šupovú

Maksym Ivaško vyhral turnaj triedy B v kategórii mladších žiakov, ktorý sa uskutočnil na dvorcoch Slávie STU Bratislava. Vo finále si poradil s Alexom Čechom hladko 6:1, 6:2. V debli však Ivaško titul po boku Lukáša Chrena nezískal, nad ich sily bola dvojica Alex Adam Fano, Michal Mikuš. Dvojhru dievčat vyhrala Kali Šupová, ktorá vo finále zdolala Oleksandru Ifailovovú 6:2, 6:3. Vo štvorhre sa radoval pár Nicole Emma Herdická, Dominika Petríková.