Tenis doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma

Titul pre MŠK Poprad-Tatry

Hráči MŠK Poprad-Tatry získali titul v Peugeot extralige 2021. Vo finále prerušili štvorročnú nadvládu tímu TK Slávia STU Bratislava a zvíťazili najtesnejším rozdielom 4:3. Pre klub je to vôbec prvý extraligový titul. Po dvojhrách prehrávali Popradčania 2:3, no deblové dvojice Andrej Martin s Michalom Pažickým a Jaroslav Pospíšil s Patrikom Fabianom otočili stav stretnutia v prospech hosťujúceho družstva.

21. 05. 2021
Tenis doma Více zde

Medzi staršími žiakmi na východe Balaščák a Kolesárová

Daniel Balaščák (Tenisová akadémia Prešov) vyhral letné regionálne majstrovstvá starších žiakov na východnom Slovensku. Vo finále si hladko poradil s klubovým spoluhráčom Filipom Drábom 6:2, 6:1. Chlapci spolu na dvorcoch v Spišskej Novej Vsi ovládli aj štvorhru po finálovom víťazstve nad Jakubom Madejom (TK Mladosť Košice) a Eliasom Kralom (Tenisová akadémia Prešov) 6:3, 7:5.

20. 05. 2021

Sedliak a Žuffová zvíťazili na strednom Slovensku

Šimon Sedliak (Lieskovský tenisový klub –LTC) sa stal víťazom letných regionálnych majstrovstiev Slovenska mužov. Na dvorcoch TK Baník Prievidza zdolal vo finále Tomáša Pavlovského (TC BASELINE Banská Bystrica) v napínavom finále 4:6, 7:6(4), 7:5. Sedliak sa prebojoval spolu s klubovým spoluhráčom Filipom Kucbeľom aj do finále štvorhry, no titul nezískali. Nad ich sily boli Ivo Verčík s Michalom Čurlejom (obaja TK Žilina), ktorí zvíťazili 3:6, 7:6(4), 13-11.

Slávia o piaty titul v rade

Hráči TK Slávia STU Bratislava sa prebojovali do finále mužskej časti Peugeot extraligy 2021. V semifinálovom zápase zvíťazili na dvorcoch TC Draci Matúškovo 4:1 a v piatok zabojujú už o piaty titul v rade za sebou. Ich finálovým súperom budú tenisti MŠK Poprad-Tatry, ktorí vyradili vlaňajšieho finalistu TK LOVE 4 Tennis Bratislava 4:1.

19. 05. 2021

Slovan o titul proti Trnave

Hráčky TK Slovan Bratislava zvíťazili v semifinále ženskej časti Peugeot extraligy 2021 nad družstvom TK Žilina 5:0 a v piatok budú obhajovať vlaňajší titul. Ich finálovými súperkami budú rovnako ako minulý rok tenistky TC EMPIRE Trnava, ktoré zvíťazili na dvorcoch TK Kúpele Piešťany najtesnejším rozdielom 4:3.

Gáliková a Fičor víťazmi regiónu v Bratislave medzi staršími žiakmi

Terezka Gáliková (TK Slávia STU Bratislava) a Oskar Fičor (TŠ Advantage Bratislava) získali titul vo dvojhre na Letných regionálnych majtrovstvách Bratislavy staršieho žiactva. Gáliková sa vo finále stretla s Nikol Seval (OZ Talent NiZa Bratislava), ktorá jej za stavu 6:3 zápas vzdala. Fičor zdolal Šimona Jeníka (TK Petržalka) 6:4, 6:1.

18. 05. 2021

Rozbehla sa Peugeot extraliga

V pondelok sme spoznali semifinalistov mužskej aj ženskej tenisovej Peugeot extraligy 2021. Medzi mužmi postúpil ďalej obhajca vlaňajšieho titulu TK Slávia STU Bratislava, ktorý na domácej pôde zvíťazil nad TC BASELINE Banská Bystrica jednoznačne 5:2. Na semifinálový duel pocestuje do Matúškova, kde si zmeria sily s domácimi Drakmi. Druhým semifinalistom z Bratislavy je TK LOVE 4 tennis po hladkom víťazstve nad Lieskovským tenisovým klubom-LTC 5:0. Semifinálový duel odohrajú v Poprade proti domácemu MŠK.

17. 05. 2021

Regionálne majstrovstvá Bratislavy mužov vyhral Minárik

Krištof Minárik (TK Slávia STU Bratislava) sa stal víťazom letných regionálnych majstrovstiev Bratislavy v kategórii mužov, keď vo finále šampionátu na dvorcoch TK LOVE 4 tennis Bratislava zdolal klubového spoluhráča Olivera Dung Em Daa 3:6, 6:2, 6:1 za 86 minút. Titul vo štvorhre získali Filip Havaj s Marcusom Masarčinom (obaja TK LOVE 4 tennis) po víťazstve nad Matejom Palčom s Patrikom Palenčárom (obaja TK Slávia STU Bratislava).

16. 05. 2021

Bairo a Kašťáková víťazmi HMR starších žiakov na západe

Dylan Bairo a Sára Kašťáková (obaja TC EMPIRE Trnava) získali titul na HMR starších žiakov na západe. Bairo si vo finále poradil s Markom Bekénim (Tenis Team Nové Zámky) 6:1, 6:4. Tretie miesto si vybojovali David Suchan a Pavol Bíly (obaja TC EMPIRE Trnava). Medzi dievčatami skončila prvá Sára Kašťáková po finálovom víťazstve 7:5, 6:1 nad klubovou spoluhráčkou Miou Pohánkovou. Tretie miesto získali Lea Belanská  (TC Topoľčany) a Natália Kročková (TC EMPIRE Trnava).

18. 12. 2020

Lipták víťazom HMR mladších žiakov v Bratislave

Matej Lipták (TK LOVE 4 tennis Bratislava) sa stal víťazom halových regionálnych majstrovstiev mladších žiakov v Bratislave. Druhý nasadený hráč vo finále hladko zdolal jednotku turnaja Samuela Alexandra Krajčíra (TK Jednotka Bratislava) 6:2, 6:1. Tretie miesto patrí Filipovi Romanovi (TK LOVE 4 tennis Bratislava) a Samuelovi Sýkorovi (TK Slávia STU Bratislava).

17. 12. 2020

Krajčí víťazom HMR mužov na východe

Michal Krajčí (TK Mladosť Košice) sa stal víťazom HMR na východe. Pätnásťročný hráč si vo finále poradil so skúseným Michalom Pažickým (MŠK Poprad-Tatry) 6:3, 6:2. Tretie miesto obsadili Mário Kirkov (TK Profitennis Academy Prešov) a Samuel Stolárik (MŠK Poprad-Tatry).

15. 12. 2020

Medzi ženami na západe zvíťazila Slabá

Víťazkou halových majstrovstiev Západoslovenského regiónu žien sa stala najvyššie nasadená Natália Slabá (TK Slávia SPU Nitra). Vo finálovom zápase si hladko poradila s Emou Baraniakovou (TKM - Tenisový klub Madunice) 6:2, 6:2. Tretie miesto si vybojovali hráčky TC EMPIRE Trnava Kristína Mráziková a Ela Pláteníková.