Tenis doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma

V Košiciach rumunské tornádo

Akademik Cup 2013 v Košiciach organizoval už po siedmy raz tenisový klub VSE TK Akademik Košice. Na medzinárodnom turnaji do 14 rokov dominovali rumunskí hráči, ktorí získali tri zo štyroch cenných trofejí.

17. 03. 2013
Tenis doma Více zde

Tatry Cup vyhral Kulich

Tatry Cup 2013, turnaj dorastencov na dvorcoch Teniscentra v Tatranskej Lomnici, vyhral Adam Kulich (TC DIXON TENISIA B.Bystrica). Vo finále zdolal Lukáša Kleina (VSE TK Akademik Košice) 6:3, 3:6, 6:4.

05. 03. 2013

HEAD CUP 2013 vyhral Minárik

Celoštátny turnaj mladších žiakov B-kategórie v Michalovciach vyhral Krištof Minárik (TŠP tenisová škola Petržalka), ktorý vo finále zdolal Richarda Huľa (TC Talent Bratislava) 6:0, 6:1.

Grafobal Cup pre Klemana

AŠK Skalica usporiadal turnaj mužov Grafobal Cup (23. – 24. februára), ktorého víťazom sa stal najvyššie nasadený Miroslav Kleman (TK Ellite Team Nové Zámky) po finálovej výhre nad Marekom Budošom 6:2, 6:4. Finalistov dekoroval obchodný riaditeľ Grafobalu Igor Hanzalík (všetci na snímke).

26. 02. 2013

V Skalici vyhrala Tvarošková

Turnaj triedy C starších žiačok v Skalici vyhrala Tereza Tvarošková zo Slovana Bratislava po finálovom víťazstve nad klubovou kolegyňou Alicou Sepešiovou 3:6, 6:3, 6:1. Na snímke víťazka a finalistka dvojhry.

20. 02. 2013

Švarc seniorským majstrom

Na majstrovstvách Slovenska seniorov v hale TC Dixon Tenisia Banská Bystrica sa zúčastnilo až 95 hráčov. Premiérovo medzi nimi boli i tri ženy. Najkvalitnejšie bola obsadená kategória 35+, v ktorej vyhral bývalý daviscupový reprezentant Ladislav Švarc.

19. 02. 2013

Halový titul Nagyovi

Oliver Nagy (TC EMPIRE Trnava) sa stal víťazom dvojhry na halových majstrovstách SR dorastencov. Šampionát sa uskutočnil 9.- 12. februára 2013 v Tatranskej Lomnici. Štvorhru vyhrali Peter Vajda s Patrikom Obalom (obaja Slovan Bratislava).

14. 02. 2013

Zlato pre Staníkovú

Zlatú medailu vo dvojhre na halových majstrovstvách Slovenska dorasteniek získala v Piešťanoch na taraflexovom povrchu Monika Staníková (TK Kúpele Piešťany, na snímke s konateľom Chirosanu Petrom Bernátom). Štvorhru vyhrali bez straty setu najvyššie nasadené Rebecca Šramková a Sarah Mária Juráková.

13. 02. 2013

Premiéra plesu tenistov

V priestoroch TC EMPIRE Trnava uskutočnil 2. februára 1. tenisový ples. Pre hostí bol pripravený bohatý program. Počas celého večera bola vynikajúca atmosféra, ktorá pretrvala až do skorých ranných hodín.

09. 02. 2013

Tenisový kemp v Trnave

Klub TC EMPIRE Trnava usporiadal od 28. 1. - 1. 2. 2013 týždenný tenisový kemp pre hráčov klubu pod taktovkou trénerskej trojice na čele s nemeckým trénerom Detlevom Jürgenom Irmlerom.

Titul získal Néma

Patrik Néma zo Slávie Agrofert STU Bratislava sa stal halovým majstrom Slovenska v kategórii mladšieho dorastu po finálovom víťazstve nad Alexom Gajdicom (Akademik Košice) 6:2, 6:3. Vo štvorhre zvíťazil pár Vladimír Kurek, Ivan Pouš (TK Rim. Sobota/TA Prešov).

22. 01. 2013

O trestoch za zdržiavanie

Roger Federer sa pripraví na servis bleskove. Novak Djokovič potrebuje driblovať s loptičkou, Rafael Nadal má pred podaním svoje rituály... Aktuálnou témou týchto dní v tenise je zdržiavanie hry. O trestaní za porušenie pravidla  píše slovenský rozhodca Michal Varmus (na snímke), držiteľ bronzového odznaku ITF.