• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Tenis doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma

 
news img

Naberanie kondície v Tatrách

Kondiční tréneri NTC Ladislav Olasz a jeho syn David Olasz už tradične organizujú vo Vysokých Tatrách kondičné sústredenie našich tenistov. Na Štrbskom Plese v týchto dňoch naberajú pred novou sezónou kondíciu Viktória a Katarína Kužmové, Karolína Schmiedlová, Viktória Morvayová, Norbert Gombos, Lukáš Klein, Patrik Néma, Samuel Puškár, Tomáš Líška, Jakub Kaťuch. Okrem členov NTC sú na tatranskom sústredení aj Lukáš Lacko, Igor Zelenay a Chantal Škamlová.

02. 12. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Na programe štvorhra

V dňoch 26. - 28. 11. 2018 sa konalo v NTC sústredenie žiackych reprezentantov zamerané na štvorhru. Chlapci mali prvé dva dni dvojfázové tréningy. V rámci nich absolvovali rôzne cvičenia vhodné pre štvorhru. Posledný deň sa uskutočnil deblový turnaj. Súčasťou sústredenia bola každodenná kondičná príprava, zároveň absolvovali aj vytrvalostné testy. Hráčom sa venovali tenisoví tréneri Rastislav Nakládal, Rudolf Horváth a kondičný tréner Dominik Sedmina.

28. 11. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Sieň slávy: Krošlák a Husárová

Do Siene slávy slovenského tenisu uviedli v rámci vyhlásenia výsledkov ankety Tenista roka ďalšie dve osobnosti nášho tenisu Janette Husárovú a Jána Krošláka. Obaja sa po aktívnej činnosti stali trénermi. Už tradične bolo v programe večera aj oceňovanie Cenou za rozvoj tenisu.

Foto: Dušan Barbuš

22. 11. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Kližan a Cibulková hviezdy večera

V 25. ročníku ankety STZ Tenista roka 2018 zvíťazili Martin Kližan a Dominika Cibulková. Pre aktuálnu ženskú slovenskú jednotku je to už 8. prvenstvo v ankete, čím sa dostala na prvé miesto v historickej štatistike pred trojicu Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová, ktorí majú po 7 víťazstiev. Za nimi nasleduje Kližan, od štvrtkového slávnostného galavečera už 6-násobný Tenista roka. Cibulková ovládla aj anketu popularity. V nej o obľúbenosti tenistov rozhodujú v internetovom hlasovaní fanúšikoviana. Aj v tejto ankete Dominika vyhrala po ôsmy raz. Rekordérkou kategórie Talent roka sa stala Romana Čisovská so štvrtým prvenstvom. Členka Tímu roka sa stala aj Juniorka roka.

22. 11. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Gombosa bude trénovať Tóth

V príprave na novú sezónu povedie v NTC Norberta Gombosa Tibor Tóth (na obr.), tréner daviscupovej reprezentácie. Ladislav Simon, doterajší tréner Gombosa, zostáva v NTC a spoločne s Ľubomírom Kurhajcom bude pripravovať kvarteto Alex Molčan, Lukáš Klein, Patrik Néma, Jakub Kaťuch. Karol Kučera bude trénerom Filipa Horanského. Jedinou zmenou v ženskej zložke je, že Michal Mertiňák bude trénovať okrem Viktórie Kužmovej aj jej mladšiu sestru Katarínu.

22. 11. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Tenis bilancuje rok 2018

Na tradičnej tlačovej konferencii STZ v deň vyhlásenia výsledkov ankety Tenista roka hodnotil generálny sekretár zväzu Igor Moška rok 2018. Jeho rekapitulácia vyznela pozitívne, vyzdvihol tímové výsledky, ale aj vynikajúci návrat Martina Kližana, prienik Jozefa Kovalíka do stovky, skvelý rok Viktórie Kužmovej, ktorá sa v rebríčku v slovenskom poradí zaradila hneď za stálice Dominiku Cibulkovú a Magdalénu Rybárikovú.

22. 11. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

PSO 2018 za 100 sekúnd

Peugeot Slovak Open 2018, novembrový turnaj challengerovej série ATP, bol 19. ročníkom medzinárodných majstrovstiev Slovenska mužov v tenise. Niekoľko dní po ich skončení si môžete pozrieť 100-sekundové video zachytávajúce dianie v NTC trvajúce s kvalifikáciou 9 dní. O rok usporiada STZ už jubilejný, 20. ročník šampionátu, ktorý je najvýznamnejším tenisovým turnajom usporiadaným na Slovensku. Kliknite si...

21. 11. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Vo štvrtok tenisové gala v NTC

Vo štvrtok 22. novembra vyhlási Slovenský tenisový zväz v rámci slávnostného galavečera výsledky 25. ročníka ankety Tenista roka 2018. V NTC sa stretne do 400 pozvaných hostí, ktorí zatlieskajú najlepším v 7 kategóriách. Ocenenie si už tradične prevezmú najlepší muž, žena, junior, juniorka, talent roka, tím roka a najpopulárnejšia tenistka alebo tenista podľa hlasovania fanúšikov. Do Siene slávy slovenského tenisu uvedú ďalšie dve výrazné osobnosti Janette Husárovú a Jána Krošlák.

20. 11. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Hrbatý trénuje s mladými

Sústredenie juniorských reprezentantov (15 a 16-roční) pod vedením daviscupového kapitána Slovenska Dominika Hrbatého v spolupráci s kondičným trénerom Davidom Olaszom a trénerom Rudolfom Horváthom sa prehuplo do druhej polovice. Začalo sa v nedeľu testami v bratislavskom zariadení Health & Performance a pokračovalo v NTC. V piatok reprezentanti končia a dostanú od Hrbatého vysvedčenie v podobe podrobného vyhodnotenia. Prinášame fotografie Dušana Barbuša a z Hrbatého facebooku.

 

14. 11. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Pevné zdravie, jubilant Július Bacsó!

Príjemným bodom odštartovalo piatkové zasadnutie výkonného výboru STZ. Prezident zväzu Tibor Macko ho otvoril vinšom jubilantovi. Desiateho októbra 2018 sa dožil Doc. Ing. Július Bacsó, CSc., dlhoročný športovec a funkcionár v tenisovom hnutí 75. narodenín. Tenisová rodina mu želá pevné zdravie do ďalších rokov!
 

19. 10. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Prvenstvá do B. Bystrice a Trnavy

V celoslovenskom finále 14. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v NTC chlapci TC BASELINE Banská Bystrica a dievčatá TC EMPIRE Trnava B. Po prvý raz na tomto podujatí udelili trom družstvám  Ceny fair play SOV. Získali ich dievčatá Slovana Bratislava A a Mladosti Košice a chlapci TK Banská Bystrica.

07. 10. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Hviezdy na jednom pódiu

Deti sa vždy tešia na tenisové hviezdy. Na piatom ročníku Peugeot Tennis Day podpisovali svoje fotografie Igor Zelenay, Jozef Kovalík, Norbert Gombos - všetko členovia daviscupového tímu, Karol Kučera a Ján Krošlák, bývalí vynikajúci hráči, dnes už tréneri, bývalá svetová desiatka Karina Cíleková Habšudová, semifinalistka Wimbledonu 2017 Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová a Rebecca Šramková - všetko fedcupové reprezentantky. Foto Dušan Barbuš

06. 10. 2018
Tenis doma Více zde