Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

Molčan v Cincinnati vypadol

Alex Molčan nepostúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati (6 971 275 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza nestačil v úvodnom kole na trinásteho nasadeného Argentínčana Diega Schwartzmana a prehral 7:5, 4:6, 2:6 za 157 minút.

15. 08. 2022

Schmiedlová v singli končí

Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 vo Vancouveri (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nestačila v úvodnom kole na piatu nasadenú Švédku Rebeccu Petersonovú a podľahla jej 2:6, 2:6 za 91 minút.

Depešová s titulom z ITF J5 v Slovenskej Ľupči

Soňa Depešová získala svoj prvý titul na juniorskom okruhu ITF. Na turnaji v Slovenskej Ľupči nenašla vo dvojhre premožiteľku a vo finále zdolala Češku Kateřinu Hajnú 6:3, 6:2. Štrnásťročná talentovaná hráčka prešla celým turnajom bez straty jediného setu. Finále dievčenskej štvorhry bolo čisto slovenskou záležitosťou. Z titulu sa tešili Lilly Cvanciger s Ester Gonosovou, ktoré zdolali Ivanu Grešovú s Teréziou Perháčovou 4:6, 7:5, 10-3.

Rogulski a Chudá s medailami z MS seniorov

Patrícia Rogulski a Silvia Chudá získali na majstrovstvách sveta seniorov v portugalskom Lisabone dovedna päť bronzových medailí. Rogulski bola úspešná vo dvojhre žien nad 45 rokov a spolu s Chudou aj vo štvorhre žien v kategórii nad 35 rokov. Chudá okrem bronzu s Rogulski získala ešte dve medaily - vo dvojhre žien nad 35 rokov a v mixe nad 30 rokov spolu s Litovčanom Gytautasom Aukselisom.

Viac informácií o majstrovstvách sveta seniorov spolu s výsledkami z turnaja nájdete na stránke www.itfseniors.tournamentsoftware.com.

14. 08. 2022

Molčan nestačil na Ruuda

Alex Molčan sa neprebojoval do osemfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v kanadskom Montreale (6 573 785 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza nestačil v stredajšom dueli druhého kola na štvrtého nasadeného Caspera Ruuda z Nórska a podľahol mu 6:7(3), 3:6 za takmer dve hodiny.