Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

Chudá s tromi titulmi z ITF Masters 700 v Maďarsku

V dňoch 29. augusta až 2. septembra 2024 sa v Maďarskom Keszthely (Balaton) uskutočnil turnaj ITF Masters Tour 700. Silvia Chudá zvíťazila vo všetkých troch kategóriách - vo dvojhre žien 40+ vo finále zdolala Češku Terezu Szafnerovú 6:1, 6:1. Obe sa spolu tešili z titulu vo štvorhre žien 40+. Tretie prvenstvo pridala Chudá v mixe 40+ po boku Taliana Edoarda Ghiringhelliho po finálovom víťazstve nad maďarským párom Gergely Wacha, Éva Székely-Almádi 4:6, 6:2, 10-8.

04. 09. 2024

Maruščák a Dekanová s dvomi titulmi na TEJT 3 v Banskej Bystrici

Tomáš Maruščák a Romana Dekanová získali titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 3 hráčov do 14 rokov v Banskej Bystrici. Piaty nasadený Maruščák si v slovenskom finále poradil s Martinom Adamčom, ktorého zdolal 6:3, 6:2. Chlapci si spolu vybojovali prvenstvo vo štvorhre, v súboji o titul zdolali Martina Čellára s Pavlom Liskom hladko 6:3, 6:1.

US Open: Pohánková prehrala s nasadenou štvorkou

Mia Pohánková nepostúpila do osemfinále juniorskej dvojhry na poslednom grandslamovom turnaji roka US Open. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra nestačila v druhom kole na štvrtú nasadenú Srbku Teodoru Kostovičovú a podľahla jej 6:7(3), 2:6 za 102 minút. Zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka sa vo Flushing Meadows predstavila vôbec po prvý raz.

03. 09. 2024

Gombos v Šanghaji do 2. kola

Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v Šanghaji (133 250 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešný kvalifikant zvíťazil v prvom kole nad Paulom Jubbom z Veľkej Británie a zdolal ho 6:4, 6:2 za 97 minút. Zverenec trénerov Mareka Semjana, Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v v ďalšom zápase zmeria sily s Marcom Polmansom z Austrálie.

Dráb a Margočová víťazmi turnaja ITF J30 v Humennom

Filip Dráb a Lara Margočová získali titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v Humennom. Najvyššie nasadený Dráb zvíťazil vo finále nad dvojkou pavúka Samuelom Melagom 7:6(6), 6:2. Margočová v pozícii nasadenej trojky zdolala v súboji o titul Ukrajinku Anastasiju Hnidecovú 2:6, 6:4, 6:2. Finále štvorhry bolo u dievčat čisto slovenskou záležitosťou. Prvenstvo si vybojovali Karin Ferjaková s Nelou Kuriľákovou, ktoré vyhrali nad Lujzou Kozmovou so Sofiou Paukovou 6:7(1), 6:1. 10-5.

Schmiedlová v Guadalajare ďalej

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v mexickej Guadalajare (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená hráčka zvíťazila v úvodnom kole nad domácou držiteľkou voľnej karty Juliou Garciovou Ruizovou a po otočke ju zdolala 4:6, 6:2, 6:0 za rovné dve hodiny. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondinčého Ladislava Olasza nastúpi v ďalšom zápase proti austrálskej kvalifikantke Kimberly Birrellovej.