• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise spoznali svojich víťazov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise spoznali svojich víťazov

 
news img

Prvý septembrový víkend sa konali už tretie oficiálne majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise pod hlavičkou STZ. Organizátorom bola Slovenská asociácia plážového tenisu (SAPT Bratislava) pod vedením reprezentantky v plážovom tenise Kataríny Páleníkovej, hráčky svetovej tridsiatky rebríčka ITF.

 

 

 

MEDAILOVÉ UMIESTNENIA
Muži:

1. Andrej Vach, Adam Karlubik
2. Peter Abaffy, Roman Sawicki
3. Alexander Rozin, Radovan Šabata

Ženy:
1. Katarína Páleníková, Monika Kochanová
2. Denisa Antolíková, Zuzana Ládiová
3. Blanka Wallnerová, Martina Neúročná

Mix:
1. Denisa Antolíková, Andrej Vach
2. Zuzana Ládiová, Adam Karlubík
3. Katarína Páleníková, Alexander Rozin

Slovo organizátorky Kataríny Páleníkovej: 

"Som rada, že sa nám podarilo zorganizovať majstrovstvá Slovenska aj v tomto nevyspytateľnom roku, najmä pre športové podujatia. Každý šport má svoju tradíciu, ktorá sa tvorí rok čo rok a som rada, že sa táto šnúra nepretrhla a už štvrtýkrát bez prestávky (tretí oficiálne pod hlavičkou STZ) môžem organizovať takéto podujatie a tvoriť históriu plážového tenisu na Slovensku. V momentálnej dobe sa ako hráči nemôžeme realizovať v zahraničí, keďže beach tenisová sezóna je pozastavená a domáce podujatia a turnaje sa v každej krajine stávajú vrcholom sezóny. Je to svojim spôsobom dobré pre rozvoj športu na národnej pôde, čo sa už aj na Slovensku darí. Ľudia viac a viac vyhľadávajú spoluhráčov, zápasy a tréningy čím si plážový tenis nachádza svoje miesto aj medzi tradičnejšími športami na Slovensku. Teší ma, že svojimi individuálnymi úspechmi na turnajoch ITF v zahraničí a organizátorským úsilím na Slovensku, sa mi darí tvoriť našu históriu a dostávať tento krásny šport do povedomia ľudí a približovať ho na úroveň, na akej je v Taliansku, Brazílii, Francúzsku alebo Rusku."

Pre viac záberov a informácii z turnaja M SR 2020, ako aj informácií, kde sa dá hrať a vyskúšať plážový tenis na Slovensku, navštívte webovú stránku www.beachtennis.sk.

 

Fotogaléria

 • Andrej Vach, Adam Karlubik

   Andrej Vach, Adam Karlubik

 • Katarína Páleníková, Monika Kochanová

   Katarína Páleníková, Monika Kochanová

 • Denisa Antolíková, Andrej Vach

   Denisa Antolíková, Andrej Vach

 
 
Vložené: 11. 09. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Horanský prehral v Hamburgu

Filipovi Horanskému nevyšiel prechod z antuky na tvrdý povrch. V prvom kole halového challengeru 80 v nemeckom Hamburgu (dotácia 44 820 EUR) prehral zverenec trénera Ladislava Simona s domácim hráčom Cedrikom-Marcelom Stebem 2:6, 4:6 za 75 minút. V pondelok na rovnakom turnaji skončil aj Lukáš Lacko.

27. 10. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nestačil na Rubľova

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na turnaji ATP 500 vo Viedni (1 550 950 EUR, tvrdý povrch v hale). V pozícii kvalifikanta prehral s piatym nasadeným Rusom Andrejom Rubľovom 3:6, 2:6 za rovnú hodinu. Počas celého zápasu nenašiel recept na favorizovaného súpera, ktorý hral extrémne rýchlo a výborne podával. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si do rebríčka ATP pripočíta 20 bodov za úspešnú kvalifikáciu.

26. 10. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko v Hamburgu skončil

Lukáš Lacko vypadol hneď v prvom kole na challengeri 80 v nemeckom Hamburgu (44 820 EUR, tvrdý povrch v hale). Nad jeho sily bol siedmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 5:7, 4:6 za 105 minút. Od reštartu sezóny je to už piaty turnaj, na ktorom tridsaťdvaročný rodák z Piešťan neprešiel cez úvodnú prekážku.

26. 10. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Kovalík vypadli

Andrej Martin (na snímke) ani Jozef Kovalík nepostúpili do druhého kola challengeru 80 v španielskej Marbelle (44 820 EUR, antuka vonku). Piaty nasadený Martin podľahol v úvodnom zápase Portugalčanovi Joaovi Dominguesovi 3:6, 6:3, 6:7(7) za 132 minút. V treťom sete vyhrával tridsaťjedenročný Bratislavčan 5:2, neskôr 6:5 pri svojom servise. V tajbrejku za stavu 6:5 nevyužil mečbal a zápas napokon prehral.

26. 10. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Vargová víťazne v Budapešti, v debli Suchánková s Drugdovou

Nina Vargová zvíťazila na juniorskom turnaji ITF 5 v maďarskej Budapešti. Ôsma nasadená, zverenka trénera Jána Matúša, vyradila v semifinále jednotku turnaja Saru Suchánkovú po víťazstve 7:6(5), 6:2. Vo finále si hladko poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Pannou Barthovou 6:0, 6:1. Do semifinále sa prebojovala aj druhá nasadená Salma Drugdová, ktorá podľahla Barthovej 2:6, 4:6.

25. 10. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kližan v Istanbule bez trofeje

Martin Kližan prehral vo finále challengeru 100 v tureckom Istanbule (104 160 USD, tvrdý povrch vonku). V súboji o titul nestačil na siedmeho nasadeného Bielorusa Iľju Ivašku a podľahol mu 1:6, 4:6 za 85 minút. Do rebríčka ATP si pripíše 60 bodov a v jeho pondelkovom vydaní mu bude patriť 148. priečka. Zverenec trénera Martina Hromca si pripísal na účet finančnú odmenu vo výške 8 480 USD.

25. 10. 2020
Aktuality Více zde