• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise spoznali svojich víťazov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise spoznali svojich víťazov

 
news img

Prvý septembrový víkend sa konali už tretie oficiálne majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise pod hlavičkou STZ. Organizátorom bola Slovenská asociácia plážového tenisu (SAPT Bratislava) pod vedením reprezentantky v plážovom tenise Kataríny Páleníkovej, hráčky svetovej tridsiatky rebríčka ITF.

 

 

 

MEDAILOVÉ UMIESTNENIA
Muži:

1. Andrej Vach, Adam Karlubik
2. Peter Abaffy, Roman Sawicki
3. Alexander Rozin, Radovan Šabata

Ženy:
1. Katarína Páleníková, Monika Kochanová
2. Denisa Antolíková, Zuzana Ládiová
3. Blanka Wallnerová, Martina Neúročná

Mix:
1. Denisa Antolíková, Andrej Vach
2. Zuzana Ládiová, Adam Karlubík
3. Katarína Páleníková, Alexander Rozin

Slovo organizátorky Kataríny Páleníkovej: 

"Som rada, že sa nám podarilo zorganizovať majstrovstvá Slovenska aj v tomto nevyspytateľnom roku, najmä pre športové podujatia. Každý šport má svoju tradíciu, ktorá sa tvorí rok čo rok a som rada, že sa táto šnúra nepretrhla a už štvrtýkrát bez prestávky (tretí oficiálne pod hlavičkou STZ) môžem organizovať takéto podujatie a tvoriť históriu plážového tenisu na Slovensku. V momentálnej dobe sa ako hráči nemôžeme realizovať v zahraničí, keďže beach tenisová sezóna je pozastavená a domáce podujatia a turnaje sa v každej krajine stávajú vrcholom sezóny. Je to svojim spôsobom dobré pre rozvoj športu na národnej pôde, čo sa už aj na Slovensku darí. Ľudia viac a viac vyhľadávajú spoluhráčov, zápasy a tréningy čím si plážový tenis nachádza svoje miesto aj medzi tradičnejšími športami na Slovensku. Teší ma, že svojimi individuálnymi úspechmi na turnajoch ITF v zahraničí a organizátorským úsilím na Slovensku, sa mi darí tvoriť našu históriu a dostávať tento krásny šport do povedomia ľudí a približovať ho na úroveň, na akej je v Taliansku, Brazílii, Francúzsku alebo Rusku."

Pre viac záberov a informácii z turnaja M SR 2020, ako aj informácií, kde sa dá hrať a vyskúšať plážový tenis na Slovensku, navštívte webovú stránku www.beachtennis.sk.

 

Fotogaléria

  • Andrej Vach, Adam Karlubik

     Andrej Vach, Adam Karlubik

  • Katarína Páleníková, Monika Kochanová

     Katarína Páleníková, Monika Kochanová

  • Denisa Antolíková, Andrej Vach

     Denisa Antolíková, Andrej Vach

 
 
Vložené: 11. 09. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Pokorný s deblovým titulom na ITF M25 v Tbilisi

Lukáš Pokorný (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M25 v gruzínskom Tbilisi (30 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s domácim hráčom Aleksandre Bakshim zvíťazili vo finále v pozícii druhého nasadeného páru nad novozélandsko-japonskými jednotkami pavúka Ajeetom Raiom s Kajčim Učidom a zdolali ich 6:2, 6:4 za 69 minút. Pre dvadsaťtriročného hráča Národného tenisového centra je to trinásty deblový titul na mužskom okruhu ITF.

FOTO: Instagram Lukáša Pokorného

17. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Paríži bez titulu

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nezískali titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 v Paríži (100 000 eur, antuka vonku). Vo finále nestačili na druhý nasadený rusko-maďarský pár Irina Chromačevová, Fanny Stollarová a podľahli mu vo vyrovnanom zápase 6:4, 6:7(5), 5-10 za 112 minút. Mihalíková s Nichollsovou si tak na prvú spoločnú trofej budú musieť ešte počkať. Šancu budú mať už na budúci týždeň v Štrasburgu, kde sa predstavia na podujatí WTA 500.

17. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Paríži o deblový titul

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou bez boja postúpili do finále štvorhry na turnaji WTA 125 v Paríži (100 000 eur, antuka vonku). Najvyššie nasadený americký pár Desirae Krawczyková, Nicole Melicharová-Martinezová im na semifinálový duel nenastúpil. O svoj prvý spoločný titul zabojujú Mihalíková s Nichollsovovu v sobotu proti druhej nasadenej rusko-maďarskej dvojici Irina Chromačevová, Fanny Stollarová.

16. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Karol v Záhrebe končí v osmičke

Miloš Karol (na snímke) nepostúpil do semifinále štvorhry na challengeri 75 v Záhrebe (91 250 eur, antuka vonku). Spolu s Čechom Andrew Paulsonom nestačili vo štvrťfinále na domácu dvojicu Luka Mikrut, Mili Poljičak a podľahli jej 1:6, 4:6 za rovnú hodinu. Dvadsaťdvaročný daviscupový reprezentant si opäť vylepšil svoje postavenie v deblovom rebríčku ATP, v jeho onlajn verzii mu aktuálne patrí 155. priečka.

FOTO: Instagram Miloša Karola

16. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová v Trnave už do semi

Renáta Jamrichová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave (60 000 USD, antuka vonku). Držiteľka voľnej karty zvíťazila vo štvrťfinále nad treťou nasadenou Austrálčankou Astrou Sharmovou (154. WTA) a zdolala ju 4:6, 7:5, 6:4 za takmer tri hodiny. Zverenka trénera Mateja Liptáka a kondičného Sebastiána Smoleňáka vyzve v ďalšom zápase Japonku Maj Hontamovú.

15. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Paríži do semifinále

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v Paríži (100 000 eur, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradili s japonsko-indonézskym párom Miju Katová, Aldila Sutjiadiová a zdolali ho 6:1, 6:4 za 75 minút. V súboji o postup do finále vyzvú najvyššie nasadenú americkú dvojicu Desirae Krawczyková, Nicole Melicharová-Martinezová.

FOTO: Marleen Fouchier

15. 05. 2025
Aktuality Více zde