• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Aj Gombos je negatívny

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Aj Gombos je negatívny

 
news img

Norbert Gombos sa po tretí raz v kariére predstaví priamo v hlavnej súťaži niektorého z turnajov veľkej štvorky. Na americký hard do New Yorku odletel spolu so svojim dlhoročným kondičným trénerom Dávidom Olaszom. Ešte pred US Open má šancu dostať sa aj do kvalifikácie turnaja Masters 1000, po odhlásení sa Japonca Nišikoriho je aktuálne tesne pod čiarou.

"Let prebehol úplne v poriadku. Po príchode nám hneď zmerali teplotu, no museli sme asi dve hodiny čakať na umožnenie vstupu do krajiny. Potom nás vyzdvihlo auto a odviezlo priamo do hotela. Podstúpili sme testovanie, obaja sme negatívni," začal rozprávanie o prvých hodinách v New Yorku Gombos.

O tom, či za veľkú mláku odcestuje, sa chvíľu rozhodoval: "Uvažoval som nad tým. Ale je to hlavná súťaž grandslamu, to rozhodlo. Veď preto hráme tenis, aby sme sa mohli zúčastniť vrcholových podujatí. Je to pre mňa veľká príležitosť aj napriek všetkým opatreniam a obmedzeniam."

Pre tridsaťročného rodáka z Galanty stále žije šanca, že sa ešte pred grandslamovým vrcholom predstaví aj na turnaji Masters 1000. Od možnosti zahrať si kvalifikáciu ho delí jedna priečka. "Verím, že sa do tej kvalifikácie dostanem. Do stredy zostáva dosť času, snáď sa ešte niekto odhlási. Uvidíme, hádam sa na mňa šťastie usmeje," uzavrel aktuálne 109. hráč svetového rebríčka.

S Gombosom do New Yorku odletel kondičný tréner Dávid Olasz: "Rozhodovali sme sa v rámci tímu. Keď sa ma Gombi spýtal, či by som bol ochotný ísť, neváhal som. Z pracovného hľadiska som to cítil ako povinnosť, ale tým, že spolu už dlho spolupracujeme, stali sa z nás aj kamaráti, takže nebolo čo riešiť."

Už po príchode obaja pocítili, že situácia kvôli pandémii koronavírusu je v areáli iná ako v minulých rokoch. "Máme viacero povinností kvôli nastaveným opatreniam, ale myslím si, že tréningy budú prebiehať na podobnej úrovni. Musíme sa vysporiadať s tým, že na konci dňa musíme tráviť čas na izbe. V hoteli pripravili pre hráčov miestnosť, kde je malý basketbal, dva stolnotenisové stoly a rôzne hry. Taktiež je tu miestnosť so štyrmi hracími konzolami. Chvíľku asi potrvá, kým sa hráči osmelia, myslím, že prvé dni to bude prázdne. S Gombim sa poznáme dlho, čas nám na turnajoch beží veľmi rýchlo vďaka spoločným záujmom a aktivitám. Máme rozpozerané seriály, súťažíme medzi sebou. Je s ním veľká zábava," pokračoval Olasz, ktorý však vyzdvihol aj pracovnú morálku svojho zverenca: "Gombi je hráč, akého si môže priať každý tréner. Je usilovný, ide si za svojim cieľom a hlavne je to dobrák od kosti."

Aké benefity pre hráča prináša fakt, že môže mať pri sebe počas celého turnaja svojho trénera? "Je to samozrejme veľký prínos. Keď sú s hráčom ľudia, ktorí ho dobre poznajú a on pozná ich, je to vždy výhoda. Celá spolupráca s Gombiho tenisovým trénerom Tiborom Tóthom nám výborne funguje. Keď aj jeden z nás nie je priamo na mieste, stačí telefonát a presne vieme, čo treba robiť," uzavrel kondičný tréner viacerých hráčov NTC.

 

Vložené: 16. 08. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Mihalíková v Montreale končí

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v kanadskom Montreale (5 152 599 USD, tvrdý porvrch vonku). V úvodnom zápase nestačili na česko-lotyšskú dvojicu Barbora Krejčíková, Jelena Ostapenková a podľahli jej 3:6, 6:7(6) za 104 minút. Slovensko-britská dvojica nevyužila v tajbrejku dva setbaly.

31. 07. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Chlapci do 18 rokov na šiestom mieste v kvalifikačnej skupine ME

V piešťanskej kvalifikačnej skupine majstrovstiev Európy hráčov do 18 rokov obsadilo Slovensko šieste miesto a na finálovom turnaji ME sa nepredstaví. V tíme kapitána Karola Kučeru figurovali Filip Dráb, Marko Bekéni a Filip Poklemba. V prvom kole nestačilo Slovensko na tretí nasadený tím Nemecka a prehralo 1:2. V súboji o piate miesto nastúpili Kučerovi zverenci proti Maďarsku, ktorému podľahli 1:2.

Viac informácií o jednotlivých stretnutiach nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

FOTO: Rudolf Snopek

31. 07. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Karol v Liberci do semifinále debla

Miloš Karol (na snímke) postúpil do semifinále štvorhry na challengeri 75 v Liberci (91 250 eur, antuka vonku). Spolu s Čechom Hynekom Bartoňom zvíťazili vo štvrťfinále nad belgicko-poľskou dvojicou Michael Geerts, Szymon Walkow a zdolali ju vo vyrovnanom zápase 3:6, 6:2, 11-9 za 80 minút. V súboji o postup do finále vyzvú štvrtý nasadený domáci tandem Jiří Barnát, Filip Duda.

FOTO: fb/ltkliberec

31. 07. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Liberci do štvrťfinále

Norbert Gombos (na snímke) postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Liberci (91 250 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza zvíťazil v druhom kole nad Diegom Dedurom-Palomerom z Nemecka a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 7:6(5), 5:7, 7:5 za vyše tri hodiny. Tridsaťštyriročný slovenský daviscupový reprezentant prehrával v treťom sete 1:3, no nepriaznivý stav dokázal otočiť a vyhral. 

31. 07. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

DC: Vstupenky sú už v predaji

Slovenskí tenisti privítajú v stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára výber Kolumbie. Hrať sa bude 12. a 13. septembra 2025 na tvrdom povrchu v Peugeot aréne Národného tenisového centra. Víťaz duelu postúpi do budúcoročného prvého kvalifikačného kola majstrovstiev sveta družstiev v tenise, zdolaný tím bude súťažiť o udržanie sa v I. svetovej skupine. Vstupenky na toto stretnutie si možno zakúpiť v sieťach predpredaj.skticketportal.sk a na recepcii NTC.

31. 07. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Šupová získala deblový titul na ITF J300 v Bytome

Kali Šupová (na snímke vpravo) získala titul vo štvorhre na veľkom medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J300 v poľskom Bytome. Spolu s Nemkou Juliou Stusekovou zdolali vo finále v pozícii najvyššie nasadeného páru domácu dvojicu Barbara Kostecká, Oliwia Sybická a zvíťazili 6:2, 6:2. Pre stále iba päťnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to už šiesty titul vo štvorhre na juniorskom okruhu, tretí na takto veľkom turnaji. Vo dvojhre sa zverenka Martina Hromca tešila doposiaľ trikrát.

30. 07. 2025
Aktuality Více zde