• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Aj Gombos je negatívny

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Aj Gombos je negatívny

 
news img

Norbert Gombos sa po tretí raz v kariére predstaví priamo v hlavnej súťaži niektorého z turnajov veľkej štvorky. Na americký hard do New Yorku odletel spolu so svojim dlhoročným kondičným trénerom Dávidom Olaszom. Ešte pred US Open má šancu dostať sa aj do kvalifikácie turnaja Masters 1000, po odhlásení sa Japonca Nišikoriho je aktuálne tesne pod čiarou.

"Let prebehol úplne v poriadku. Po príchode nám hneď zmerali teplotu, no museli sme asi dve hodiny čakať na umožnenie vstupu do krajiny. Potom nás vyzdvihlo auto a odviezlo priamo do hotela. Podstúpili sme testovanie, obaja sme negatívni," začal rozprávanie o prvých hodinách v New Yorku Gombos.

O tom, či za veľkú mláku odcestuje, sa chvíľu rozhodoval: "Uvažoval som nad tým. Ale je to hlavná súťaž grandslamu, to rozhodlo. Veď preto hráme tenis, aby sme sa mohli zúčastniť vrcholových podujatí. Je to pre mňa veľká príležitosť aj napriek všetkým opatreniam a obmedzeniam."

Pre tridsaťročného rodáka z Galanty stále žije šanca, že sa ešte pred grandslamovým vrcholom predstaví aj na turnaji Masters 1000. Od možnosti zahrať si kvalifikáciu ho delí jedna priečka. "Verím, že sa do tej kvalifikácie dostanem. Do stredy zostáva dosť času, snáď sa ešte niekto odhlási. Uvidíme, hádam sa na mňa šťastie usmeje," uzavrel aktuálne 109. hráč svetového rebríčka.

S Gombosom do New Yorku odletel kondičný tréner Dávid Olasz: "Rozhodovali sme sa v rámci tímu. Keď sa ma Gombi spýtal, či by som bol ochotný ísť, neváhal som. Z pracovného hľadiska som to cítil ako povinnosť, ale tým, že spolu už dlho spolupracujeme, stali sa z nás aj kamaráti, takže nebolo čo riešiť."

Už po príchode obaja pocítili, že situácia kvôli pandémii koronavírusu je v areáli iná ako v minulých rokoch. "Máme viacero povinností kvôli nastaveným opatreniam, ale myslím si, že tréningy budú prebiehať na podobnej úrovni. Musíme sa vysporiadať s tým, že na konci dňa musíme tráviť čas na izbe. V hoteli pripravili pre hráčov miestnosť, kde je malý basketbal, dva stolnotenisové stoly a rôzne hry. Taktiež je tu miestnosť so štyrmi hracími konzolami. Chvíľku asi potrvá, kým sa hráči osmelia, myslím, že prvé dni to bude prázdne. S Gombim sa poznáme dlho, čas nám na turnajoch beží veľmi rýchlo vďaka spoločným záujmom a aktivitám. Máme rozpozerané seriály, súťažíme medzi sebou. Je s ním veľká zábava," pokračoval Olasz, ktorý však vyzdvihol aj pracovnú morálku svojho zverenca: "Gombi je hráč, akého si môže priať každý tréner. Je usilovný, ide si za svojim cieľom a hlavne je to dobrák od kosti."

Aké benefity pre hráča prináša fakt, že môže mať pri sebe počas celého turnaja svojho trénera? "Je to samozrejme veľký prínos. Keď sú s hráčom ľudia, ktorí ho dobre poznajú a on pozná ich, je to vždy výhoda. Celá spolupráca s Gombiho tenisovým trénerom Tiborom Tóthom nám výborne funguje. Keď aj jeden z nás nie je priamo na mieste, stačí telefonát a presne vieme, čo treba robiť," uzavrel kondičný tréner viacerých hráčov NTC.

 

Vložené: 16. 08. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Molčan postúpil do hlavnej

Alex Molčan (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 80 v talianskom Ríme (44 820 EUR, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie, ktoré bolo kvôli dažďu prerušené a natiahnuté do dvoch dní, si poradil s najvyššie nasadeným Uzbekom Denisom Istominom 6:3, 3:6, 6:1. Okrem Molčana sa v hlavnej súťaži dvojhry predstaví aj Filip Horanský, rovnako zverenec trénera Ladislava Simona v NTC. Siedmy nasadený si v prvom kole zmeria sily s Giustinom Lorenzom z Talianska.

20. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Vargová s titulom z ITF3 juniorov v Tunisku

Nina Vargová získala titul vo dvojhre na juniorskom turnaji ITF3 v tuniskom Megrine. Vo finále si poradila s Taliankou Carlottou Mocciovou hladko 6:3, 6:0. Pre pätnásťročnú zverenku trénera Martina Zathureckého je to druhý titul na juniorskom okruhu ITF vo dvojhre, prvý získala v roku 2020 v Budapešti. Na konte má aj jeden titul vo štvorhre. Ten vybojovala po boku Nikoly Daubnerovej v roku 2019 v Slovenskej Ľupči.

19. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Žabková víťazkou štvorhry, Bairo s Markovičom v semi

Kiara Žabková (na snímke) získala titul vo štvorhre na turnaji TE3 hráčov do 14 rokov v chorvátskom Vinkovci. Spolu s Češkou Alenou Kovačkovou v pozícii najvyššie nasadeného páru zdolali vo finále domáce trojky pavúka Biondičovú s Miškovičovou 1:6, 7:6(6), 13-11. Okrem titulu v debli si Žabková pripísala aj semifinále vo dvojhre. V tom nestačila na druhú nasadenú Nemku Nastasiju Nesterovicovú a prehrala 3:6, 2:6.

19. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v Srbsku bez hlavnej

Jozef Kovalík nepostúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 v srbskom Belehrade (711 800 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole eliminácie nestačil na siedmeho nasadeného Argentínčana Francisca Cerúndola a podľahol mu 5:7, 4:6 za 107 minút. Zverencovi Mateja Liptáka sa tak nepodarilo zopakovať výhru nad Cerúndolom z minulotýždňového prvého kola challengeru 125 v srbskej metropole, na ktorom napokon dokráčal až do semifinále.

18. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Krajčí po týždni opäť vo finále dvojhry

Michal Krajčí (na snímke vpravo) sa prebojoval do finále dvojhry na turnaji kategórie TE do šestnásť rokov v srbskom Pančeve. Siedmy nasadený hráč nestačil v súboji o titul na domácu jednotku pavúka Zorana Ludoského, ktorému podľahol 6:3, 4:6, 4:6. Šestnásťročný Košičan opäť potvrdil dobrú formu, minulý týždeň si zahral vo finále na turnaji v Novom Sade. Tam rovnako ťahal za kratší koniec až v zápase proti nasadenej jednotke.

18. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan do finále kvalifikácie

Alex Molčan postúpil do finále kvalifikácie na challengeri 80 v talianskom Ríme (44 820 EUR, antuka vonku). V pozícii náhradníka si v prvom kole poradil s ôsmym nasadeným Teymurazom Gabašvilim z Ruska a zvíťazil 7:6(2), 6:1 za 92 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s nasadenou jednotkou Denisom Isťominom z Uzbekistanu.

18. 04. 2021
Aktuality Více zde