• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

AO: Pätica Slovákov v akcii

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » AO: Pätica Slovákov v akcii

 
news img

V úvodný deň kvalifikácie grandslamového turnaja Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) zasiahlo do bojov päť slovenských reprezentantov. Do druhého kola postúpili Norbert Gombos a Jozef Kovalík, s turnajom sa rozlúčili Martin Kližan, Lukáš Lacko a Rebecca Šramková.

Desiaty nasadený Norbert Gombos si hladko poradil s Argentínčanom Juanom Pablom Ficovichom 6:4, 6:1. Hráč NTC dominoval na víťazné údery v pomere 23:6 a v zápase čelil iba jedinému brejkbalu. Zverenec trénera Tibora Tótha sa v druhom kole stretne s Talianom Robertom Marcorom, ktorý prekazil možnosť slovenského derby a nad Lukášom Lackom zvíťazil 6:3, 6:2.

Ďalej postupuje aj Jozef Kovalík. Nasadená dvadsaťšestka zvíťazila nad Nemcom Tobiasom Kamkem 6:1, 7:6(4). V druhom sete prehrával Bratislavčan 1:4 aj 3:5, za tohto stavu odvrátil dva setbaly súpera a zápas napokon doviedol do víťazného konca.

Martin Kližan nestačil v úvodnom kole na 240. hráča sveta, Srba Pedju Krstina a podľahol mu 3:6, 2:6. Nasadená tridsiatka vyprodukovala v zápase 32 nevynútených chýb oproti 18 víťazným úderom.

Rebecca Šramková odohrala najvyrovnanejší zápas spomedzi všetkých Slovákov, v koncovke však napokon ťahala za kratší koniec. Austrálčanke Maddison Inglisovej podľahla 3:6, 6:0, 6:7(17). V rozhodujúcom sete viedla hráčka NTC 6:5 na podaní, túto výhodu však nedokázala využiť a zápas dospel do tajbrejku. Ten sa na Australian Open hrá špecificky do 10 s dvojbodovým rozdielom. Zverenka Borisa Borgulu viedla už 8:4, no ani toto vedenie nedokázala pretaviť vo víťazstvo a nasadenej dvadsaťjednotke v ňom napokon podľahla 17:19.

Zajtra sa v prvom kole kvalifikácie predstavia Filip Horanský, Andrej Martin, Jana Čepelová a Kristína Kučová.

 

Vložené: 14. 01. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde