• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

AO: Vyžrebovali kvalifikáciu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » AO: Vyžrebovali kvalifikáciu

 
news img

V nedeľu v Melbourne vyžrebovali kvalifikáciu prvého grandslamového turnaja roka Australian Open. Predstaví sa v nej sedem slovenských reprezentantov - piati muži a dve ženy. V mužskom pavúku to budú Andrej Martin, Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Filip Horanský a Lukáš Lacko. Martinovi s Gombosom iba tesne ušla účasť v hlavnej súťaži, patria im prvé dve miesta pod čiarou. Zo žien budú o postup do hlavnej súťaže bojovať Viktória Kužmová a Rebecca Šramková.

Istú účasť v hlavnom pavúku majú zo Slovákov Alex Molčan, Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová.

Žreb 1. kola kvalifikácie AO - Slováci

Andrej Martin (1) - Robin Haase (Hol.)
Norbert Gombos (2) - Andrej Kuznecov (Rus.)
Jozef Kovalík (24) - Elias Ymer (Švéd.)
Lukáš Lacko - Marco Trungelliti (Arg.)
Filip Horanský - Mikael Torpegaard (Dán.)

Žreb 1. kola kvalifikácie AO - Slovenky

Viktória Kužmová - Anastasia Gasanovová (16-Rus.)
Rebecca Šramková - Aleksandra Kruničová (14-Srb.)

 

Vložené: 09. 01. 2022       Kategória: Aktuality
 
news img

Lacko v Quimperi skončil

Lukáš Lacko sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 vo francúzskom Quimperi (45 730 EUR tvrdý povrch hala). V osemfinále nestačil na piateho nasadeného Kanaďana Vaseka Pospisila a podľahol mu 4:6, 3:6 za 71 minút. Tridsaťštyriročný rodák z Piešťan ťahal v súboli s Pospisilom za kratší koniec aj v druhom vzájomnom zápase.

27. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko ďalej, Horanský nie

Lukáš Lacko (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 80 vo francúzskom Quimperi (45 730 EUR tvrdý povrch hala). V úvodnom kole si poradil s Nemcom Matsom Moraingom a zdolal ho 6:3, 7:5 za 76 minút. Ďalším súperom tridsaťštyriročného rodáka z Piešťan bude nasadená päťka Vasek Pospisil z Kanady. 

25. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Reprezentačný výjazd hráčov do 14 rokov v Tarbes

Leon Sloboda sa prebojoval z trojkolovej kvalifikácie do hlavnej súťaže na turnaji hráčov do 14 rokov, ktorý nesie prívlastok Super Category. Vo francúzskom meste Tarbes ho počas kvalifikácie viedol reprezentačný tréner mládeže Rudolf Horváth. Okrem Slobodu sa v kvalifikácii predstavila aj Lea Belanská, ktorá sa však do hlavného pavúka neprebojovala.

25. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Polášek titul neobháji

Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom neuspeli vo štvrťfinále štvorhry na grandslamovom Australian Open (75 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Ako turnajové päťky prehrali s tretím nasadeným španielsko-argentínskym párom Marcel Granollers, Horacio Zeballos 6:7(5), 4:6 za 108 minút. Slovensko tak prišlo v Melbourne aj o posledné želiezko. Polášek neobháji deblový titul z vlaňajška, keď triumfoval po boku Chorváta Ivana Dodiga.

25. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Kužmová v debli končí

Viktória Kužmová s Ruskou Verou Zvonariovovou neuspeli v osemfinále štvorhry na grandslamovom Australlian Open v Melbourne (75 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Napriek sľubnému úvodu prehrali ako turnajové šestnástky s druhým nasadeným japonským párom  Šuko Aojamová, Ena Šibaharová 6:1, 5:7, 3:6 za 128 minút.

24. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

AO juniori: Balus vyradila štvorku, v druhom kole však končí

Irina Balus si na Australian Open odkrútila premiéru na juniorskom grandslamovom podujatí. V Melbourne mala skvelý začiatok, keď po víťazstve 6:2, 6:4 senzačne vyradila štvrtú nasadenú Argentínčanku Solanu Sierrovú. Na ceste do osemfinále ju však potom zastavila Češka Tereza Valentová, ktorej podľahla 4:6, 1:6 za 77 minút.

Šestnásťročná hráčka vypadla aj vo štvorhre. Spolu s Litovčankou Patricijou Paukstyteovou nestačili v úvodnom zápase na ôsmy nasadený americký pár Alexis  Blokhinová, Liv Hovdeová a vo vyrovnanom zápase mu podľahli 6:4, 3:6, 7-10.

23. 01. 2022
Aktuality Více zde