• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

AO ženy: Schmiedlová aj Šramková o hlavnú

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » AO ženy: Schmiedlová aj Šramková o hlavnú

 
news img

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) a Rebecca Šramková si zahrajú o hlavnú súťaž prvého grandslamového turnaja roka Australian Open 2021 (55 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Schmiedlová zdolala v druhom kole trojkolovej kvalifikácie hrajúcej sa v Dubaji Japonku Chihiro Muramatsuovú 6:4, 6:3 za 90 minút. Jej súperkou o postup do hlavného pavúka v Melbourne bude siedma nasadená Maďarka Timea Babosová.

V úvode prvého setu si obidve hráčky stratili po dve podania. Následne sa na servise ustálili až do desiatej hry, v ktorom sa zverenke Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza naskytol setbal. Ten sa jej podarilo využiť a za 44 minút išla do vedenia 1:0. V druhom dejstve si hráčky opäť vymenili po dva brejky. Úder zo strany dvadsaťšesťročnej rodáčky z Košíc prišiel v ôsmom geme. Získaný servis súperky v nasledujúcom geme potvrdila čistou hrou a postúpila do finále kvalifikácie.

O hlavnú súťaž zabojuje aj Rebecca Šramková, ktorá si v druhom kole poradila s dvadsiatoušiestou nasadenou Mexičankou Renatou Zarazuovou vo vyrovnanom zápase 6:4, 4:6, 6:3. Zverenka Michala Mertiňáka a kondičného trénera Dávida Olasza zaznamenala v zápase dve esá, pripísala si šesť dvojchýb a využila 5 z 12 brejkbalov. V súboji o hlavnú súťaž si zmeria sily s najvyššie nasadenou hráčkou kvalifikácie Kajou Juvanovou zo Slovinska.

 

Vložené: 12. 01. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Horanský vypadol v Istanbule

Filip Horanský (na snímke) nepostúpil do finále kvalifikácie na challengeri 125 v tureckom Istanbule (132 280 USD, tvrdý povrch v hale). Tretí nasadený hráč nestačil v prvom kole kvalifikácie na Čecha Lukáša Rosola a podľahol mu 6:2, 4:6, 4:6 za 88 minút. V hlavnej súťaži tureckého turnaja sa tak predstaví iba jeden slovenský reprezentant - Jozef Kovalík. Ako sedmička turnaja si v prvom kole zmeria sily s domácim držiteľom voľnej karty Altugom Celikbilekom.

17. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

DC: Proti Čile v septembri

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok rozhodla, že daviscupové stretnutie Slovenska proti Čile sa kvôli nepriaznivej pandemickej situácii prekladá na september. Pôvodný marcový termín bol stále ohrozený kvôli pretrvávajúcej vážnej situácii spôsobenej ochorením Covid-19. Nový termín stretnutia je 17. – 18. september 2021 v AXA aréne NTC.

15. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková s deblovým titulom z Hamburgu

Tereza Mihalíková s Maďarkou Annou Bondárovou získali titul na turnaji ITF WTT W25 v nemeckom Hamburgu (25 000 USD, tvrdý povrch v hale). Trojky pavúka si vo finále poradili so štvrtým nasadeným francúzsko-belgickým párom Amandine Hesseová, Kimberley Zimmermannová 6:4, 6:4. Pre Mihalíkovú, zverenku trénera Michala Mertiňáka, je to celkovo sedemnásty titul na okruhu ITF vo štvorhre, druhý po boku Bondárovej.

15. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Schmiedlová v hlavnej!

Anna Karolína Schmiedlová naberá z Dubaja smer Melbourne. Aj napriek prehre s Maďarkou Babosovou vo finále kvalifikácie na Australian Open si predsa zahrá hlavnú súťaž prvého grandslamového turnaja roka. V stredu po skončení kvalifikácie jej vyžrebovali pozíciu druhej náhradníčky a vo štvrtok sa dozvedela, že po odhlásení niektorých hráčok je už v hlavnom pavúku!

14. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Privara zostal na rakete De Scheppera

Peter Benjamín Privara vypadol v druhom kole na turnaji ITF WTT M15 v španielskom Manacore. Po úspešnej trojkolovej kvalifikácii a skvelom víťazstve v prvom kole hlavnej súťaže nad favorizovaným Čechom Václavom Šafránkom nestačil v druhom kole na ďalšieho veľmi skúseného hráča Kennyho De Scheppera z Francúzska a podľahol mu 2:6, 3:6. Pri svojej premiére v hlavnej časti mužského turnaja získal stále iba šestnásťročný talentovaný hráč svoj prvý bod do rebríčka ATP.

14. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Zomrel Ing. Mgr. Tibor Engel

Vo veku 84 rokov zomrel dňa 12. januára 2021 v Nitre dlhoročný tenisový rozhodca Ing. Mgr. Tibor Engel. Svoje rozhodcovské kvality odovzdával vo funkcii vrchného rozhodcu v najvýznamnejších slovenských súťažiach vrátane extraligy a majstrovstiev Slovenska. Česť jeho pamiatke!

14. 01. 2021
Aktuality Více zde