• PEUGOT
 • AEGON
 • NADACIA SPP
 • TIPOS
 • FORTUNA
 • J&T BANKA

Bronzové juniorky doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Bronzové juniorky doma

 
news img

Tenisové juniorky do 18 rokov získali na ME družstiev v španielskom Valladolide pre Slovensko už deviaty cenný kov v tejto kategórii dievčat  v histórii. Trio Lenka Stará, Viktória Morvayová a Michaela Kadlečková pod vedením kapitána Jána Sabovčíka vybojovalo bronzové medaily. Družstvo do 18 rokov naposledy získalo na ME medailu v roku 2014, keď v Granville rovnako vybojovalo bronz. Slovensko má z kontinentálneho šampionátu v tejto kategórii medailovú bilanciu 2 - 3 - 4.

Cesta do Španielska viedla cez kvalifikáciu v Bulharsku, jej finále hrali Slovenky proti domácim tenistkám. "Bolo to 50 na 50, ale zvládli sme štvorhru a postúpili sme. Vo finálovej fáze v Španielsku sme dostali prvé Rumunky, o našom víťazstve rozhodla tiež štvorhra. Postúpili sme do semifinále, kde na nás čakali Bielorusky, tie boli favoritky a napokon to aj potvrdili. Nasledoval súboj o bronz s Talianskom, opäť sme v ňom triumfovali vďaka štvorhre. Som rád, že dievčatá vydržali, bolo veľké teplo, mali aj drobné zranenia. Za vybojovaný bronz im ďakujem," povedal Sabovčík v piatok na tlačovej konferencii v Bratislave.
   
 K zisku bronzu pomohla aj dobrá atmosféra v tíme, dievčatá poďakovali trénerovi Sabovčíkovi: ,,Boli sme dobrý tím, s dievčatami sme si rozumeli. Panovala medzi nami skvelá atmosféra, spolu sme vyhrávali. Je skvelé, že sme dosiahli takýto dobrý výsledok. Tréner nám pomohol aj mentálne, za čo mu tiež ďakujeme." V boji o tretiu priečku vyhrali Slovenky nad Talianskom, šampiónom sa stalo Bielorusko, striebro získalo Rusko. (stz, tasr)

PREDSTAVUJEME TÍM SR

Lenka Stará, nar. 27. 3. 2000, TC EMPIRE Trnava, 46. v rebríčku ITF do 18 rokov (najvyššie v kariére), tréner Martin Durdík
Viktória Morvayová, nar. 10. 3. 2001, TK Slovan Bratislava, členka NTC, 187. v rebríčku ITF (najvyššie vlani 48.), 789. v rebríčku WTA, tréner Ján Sabovčík
Michaela Kadlečková, nar. 11. 4. 2001,
TK TENNis FUN B.  Bystrica, 244. v rebríčku ITF (najvyššie 228.), tréner Ivo Uram
Kapitán: Ján Sabovčík (tréner NTC v Bratislave, pochádza z Košíc, vedie V. Morvayovú)CESTA SLOVENSKA ZA BRONZOM

Kvalifikačná skupina v Ruse (Bulharsko)
Štvrťfinále: Slovensko – Izrael 3:0
Semifinále: Slovensko – Bulharsko 2:1
Finále: Slovensko – Rusko 1:2
Záverečný turnaj ME vo Valladolide
Štvrťfinále: Slovensko – Rumunsko 2:1
Semifinále: Slovensko – Bielorusko 0:2
O 3. miesto: Slovensko – Taliansko 2:1

 

Fotogaléria

 • Kadlečková

   Kadlečková

 • Stará

   Stará

 • Morvayová

   Morvayová

 
 
Vložené: 10. 08. 2018       Kategória: Aktuality
 
news img

Gombos do 2. kola kvalifikácie

Norbert Gombos postúpil do 2. kola kvalifikácie US Open v New Yorku (celková dotácia 25,282,400 USD, tvrdý povrch vonku). V zápase 1. kola zvíťazil  nad Holanďanom Scottom Griekspoorom 6:4, 4:6, 6:3 a v 2. kole ho čaká Francúz Nicolas Mahut.

21. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

V znamení 50. výročia

Tohtoročné medzinárodné tenisové majstrovstvá USA si pripomenú 50. výročie open éry záverečného grandslamu roka. Jubileum oslávia tenisti vo Flushing Meadows pod novým logom šampionátu. Organizátori rozdajú rekordných 53 miliónov dolárov. Víťazi dvojhier dostanú po 3,8 milióna dolárov. Šampionát USA bol v roku 1973 prvý, ktorý zrovnoprávnil odmeny pre mužov a ženy. Na facebookovej snímke Rebecca Šramková s Američankou Bethanie Mattekovou Sandsovou.

21. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

US Open: žreb kvalifikácie

Na US Open, záverečnom grandslamovom turnaji roka, sa predstavia v kvalifikácii traja slovenskí zástupcovia. Jozef Kovalík nastúpi v 1. kole ako nasadená jednotka proti domácemu Američanovi Ernestovi Escobedovi, Norberta Gombosa čaká už dnes okolo 18.30 Holanďan Scott Griekspoor. Rebecca Šramková si na úvod zmeria sily s Češkou Terezou Martincovou

21. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko vypadol v prvom kole

Lukáš Lacko na turnaji ATP World Tour 250 vo Winston Saleme vypadol už v prvom kole, keď prehral s 33-ročným kvalifikantom Horaciom Zeballosom z Argentíny 6:7(3), 5:7. Pred US Open odohral Lacko v zámorí na troch turnajoch 4 zápasy s bilanciou 1 víťazstvo/3 prehry. Vo Flushing Meadows ho čaká 9. štart, nikdy doposiaľ neprešiel cez prvé kolo.

21. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Páleníková v Kazani vo štvrťfinále

Katarína Páleníková s talianskou partnerkou Magali Garnierovou dosiahli v Kazani štvrťfinále na najväčšom turnaji na svete v plážovom tenise (dotácia 50 000 USD). Ako 7. nasadená dvojica podľahli tretiemu nasadenému nemecko-brazílskemu páru Maraike Bieglmaierová, Raffaela Millerová 4:6, 1:6. Slovenská reprezentantka Páleníková zavŕšila týmto turnajom mesačný výjazd, po ktorom nasleduje domáci štart na majstrovstvách Slovenska po boku Denisy Antolíkovej. Šampionát sa uskutoční 1. septembra  na Magio pláži.

20. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Postúpila iba Rybáriková

Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola turnaja WTA v New Havene, keď jej Coco Vandewegheová vzdala zápas v treťom sete. Stav z pohľadu Američanky bol 6:2, 4:6, 3:2. Dominika Cibulková prehrala v 1. kole s piatou nasadenou Nemkou Juliou Görgesovou 3:6, 1:6. Rybárikovú v stredu čaká Ruska Jekaterina Makarovová, premožiteľka Češky Karolíny Plíškovej.

19. 08. 2018
Aktuality Více zde