• PEUGOT
 • AEGON
 • NADACIA SPP
 • TIPOS
 • FORTUNA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Bronzové juniorky doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Bronzové juniorky doma

 
news img

Tenisové juniorky do 18 rokov získali na ME družstiev v španielskom Valladolide pre Slovensko už deviaty cenný kov v tejto kategórii dievčat  v histórii. Trio Lenka Stará, Viktória Morvayová a Michaela Kadlečková pod vedením kapitána Jána Sabovčíka vybojovalo bronzové medaily. Družstvo do 18 rokov naposledy získalo na ME medailu v roku 2014, keď v Granville rovnako vybojovalo bronz. Slovensko má z kontinentálneho šampionátu v tejto kategórii medailovú bilanciu 2 - 3 - 4.

Cesta do Španielska viedla cez kvalifikáciu v Bulharsku, jej finále hrali Slovenky proti domácim tenistkám. "Bolo to 50 na 50, ale zvládli sme štvorhru a postúpili sme. Vo finálovej fáze v Španielsku sme dostali prvé Rumunky, o našom víťazstve rozhodla tiež štvorhra. Postúpili sme do semifinále, kde na nás čakali Bielorusky, tie boli favoritky a napokon to aj potvrdili. Nasledoval súboj o bronz s Talianskom, opäť sme v ňom triumfovali vďaka štvorhre. Som rád, že dievčatá vydržali, bolo veľké teplo, mali aj drobné zranenia. Za vybojovaný bronz im ďakujem," povedal Sabovčík v piatok na tlačovej konferencii v Bratislave.
   
 K zisku bronzu pomohla aj dobrá atmosféra v tíme, dievčatá poďakovali trénerovi Sabovčíkovi: ,,Boli sme dobrý tím, s dievčatami sme si rozumeli. Panovala medzi nami skvelá atmosféra, spolu sme vyhrávali. Je skvelé, že sme dosiahli takýto dobrý výsledok. Tréner nám pomohol aj mentálne, za čo mu tiež ďakujeme." V boji o tretiu priečku vyhrali Slovenky nad Talianskom, šampiónom sa stalo Bielorusko, striebro získalo Rusko. (stz, tasr)

PREDSTAVUJEME TÍM SR

Lenka Stará, nar. 27. 3. 2000, TC EMPIRE Trnava, 46. v rebríčku ITF do 18 rokov (najvyššie v kariére), tréner Martin Durdík
Viktória Morvayová, nar. 10. 3. 2001, TK Slovan Bratislava, členka NTC, 187. v rebríčku ITF (najvyššie vlani 48.), 789. v rebríčku WTA, tréner Ján Sabovčík
Michaela Kadlečková, nar. 11. 4. 2001,
TK TENNis FUN B.  Bystrica, 244. v rebríčku ITF (najvyššie 228.), tréner Ivo Uram
Kapitán: Ján Sabovčík (tréner NTC v Bratislave, pochádza z Košíc, vedie V. Morvayovú)CESTA SLOVENSKA ZA BRONZOM

Kvalifikačná skupina v Ruse (Bulharsko)
Štvrťfinále: Slovensko – Izrael 3:0
Semifinále: Slovensko – Bulharsko 2:1
Finále: Slovensko – Rusko 1:2
Záverečný turnaj ME vo Valladolide
Štvrťfinále: Slovensko – Rumunsko 2:1
Semifinále: Slovensko – Bielorusko 0:2
O 3. miesto: Slovensko – Taliansko 2:1

 

Fotogaléria

 • Kadlečková

   Kadlečková

 • Stará

   Stará

 • Morvayová

   Morvayová

 
 
Vložené: 10. 08. 2018       Kategória: Aktuality
 
news img

Ocenenie Igora Mošku

Generálny sekretár STZ Igor Moška v stredu večer v rámci vyhlásenia Zlatého kanára 2018 v Přerove prevzal z rúk Iva Kaderku Cenu prezidenta Českého tenisového zväzu. Pri odovzdávaní ocenenia Kaderka vyzdvihol Moškovo angažovanie sa pri reforme Davisovho pohára. Inicioval spolu s českým zväzom rozšírenie svetovej skupiny DC a čiastočné zachovanie stretnutí systémom doma vonku, ktoré Medzinárodná tenisová federácia prijala.

13. 12. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová mieri do TOP 50

Druhá nasdená Viktória Kužmová postúpila do semifinále na turnaji ITF v Dubaji v SAE (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo štvrťfinále si poradila s turnajovou päťkou Monou Barthelovou z Nemecka 4:6, 6:4, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude Slovink Tamara Zidanšeková. Kužmovú delí jedna výhra od premiéry v TOP 50.

13. 12. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v Dubaji do štvrťfinále

Druhá nasadená Viktória Kužmová postúpila na 100-tisícovom turnaji ITF v Dubaji do štvrťfinále. V 1. kole zvíťazila nad Sarou Sorribesovou-Tormovou zo Španielska 5:7, 6:4, 6:4. Zápas trval 156 minút a v osemfinále nad Luxemburčankou Mandy Minellovou 6:1, 2:6, 6:3. V prvom kole v pondelok vypadla držiteľka voľnej karty Tereza Mihalíková, v utorok s Kužmovou prehrali vo štvorhre.O postup do semifinále čaká Kužmovú Nemka Mona Barthelová.

12. 12. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Kližan a Hrbatý odštartovali

Martin Kližan odštartoval hernú prípravu na sezónu 2019. Jeho tréner Dominik Hrbatý sa o tento fakt podelil s fanúšikmi selfíčkom na facebooku a so statusom: ,,Dnes prvý trenig do novej sezóny! Ideme na to, príprava sa začala!" V tomto roku sa spolupráca dvojice osvedčila, Martin sa posunul o sto miest v rebríčku na koncoročné 41. a opäť zaujal bezpečne pozíciu slovenskej jednotky. Takže veľa šťastia v príprave aj v sezóne 2019!

11. 12. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Tenisti opäť v korčuliach

Tradícia hokejových zápasov slovenských a českých tenistov pokračuje. Tohto roku Slováci zdolali Čechov 8:3. Hralo sa na popradskom ľade a v domácom tíme nechýbala veľká trojka Mečíř - Vajda - Stankovič. To, že Miloš opäť obúva korčule, je výborná správa po jeho nedávnych zdravotných problémoch.

08. 12. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Len zmena názvu nestačí...

Slovenský olympijský výbor (SOV) sa pretransformoval na strešnú organizáciu slovenského športu. Piatkové 55. valné zhromaždenie schválilo návrh Stanov zmenu názvu na Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV). Do radov členských subjektov bude možné prijať aj všetky slovenské zväzy neolympijských športov. SOV už dosiaľ združoval veľkú väčšinu z dovedna 68 uznaných slovenských športových zväzov. Medzi nimi i STZ, ktorý na valnom zhomaždení zastupoval Ivan Greguška a v diskusii vystúpil so stanoviskom k návrhu zmeny stanov SOV. Jeho diskusný príspevok uverejňujeme v plnom rozsahu.

08. 12. 2018
Aktuality Více zde