Čepelová nevyužila setbaly

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Čepelová nevyužila setbaly

Jana Čepelová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Napriek sympatickému bojovnému výkonu prehrala vo vyrovnanom zápase s nasadenou dvadsiatkou Belgičankou Yaninou Wickmayerovou za 123 minút 6:7(8), 5:7.

V tajbrejku úvodného dejstva nepremenila proti zverenke slovenského trénera Vladimíra Pláteníka tri setbaly. Slovensko tak prišlo v Melbourne Parku v dvojhre aj o svoje posledné želiezko v singli. Čepelová si z premiérového vystúpenia v seniorskej hlavnej súťaži na Australian Open odnáša prémiu 45 500 austrálskych dolárov a 100 bodov do svetového rebríčka WTA. Po skončení turnaja bude figurovať prvý raz v kariére v elitnej stovke.

Čepelovej vyšiel úvod zápasu s Wickmayerovou, keď v treťom geme po úspešnom lobe premenila podanie súperky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 3:1. Belgičanka robila priveľa nevynútených chýb, nefungoval jej prvý servis. Za stavu 5:4 bola Čepelová pri vlastnom podaní dve loptičky od zisku prvého setu, Wickmayerová však následne uhrala štyri fiftíny v rade, vyrovnala na 5:5 a vynútila si tajbrejk. V ňom otočila Čepelová z 3:5 a 6:5, potom však nevyužila tri setbaly. Wickmayerová premenila za stavu 9:8 po kvalitnom bekhendovom longlajne po 72 minútach hneď prvý setbal.

V druhom dejstve Čepelová za stavu 2:1 požiadala o medical time out a nechala si ošetriť ľavý stehenný sval. Za stavu 3:3 Slovenka po sérii nevynútených chýb prišla o podanie. Čepelová vzápätí kontrovala rebrejkom, no za stavu 5:5 ju opäť nepodržal servis a Wickmayerová už dotiahla zápas do úspešného konca. V dvanástom geme premenila po winneri hneď prvý mečbal. V 3. kole nastúpi proti nasadenej štrnástke Ruske Marii Kirilenkovej.
Jana Čepelová: ,,Je mi ľúto, že sa mi nepodarilo zvíťaziť, aj napriek zraneniu som bola blízko. Zo začiatku to bolo s boľavou nohou v pohode, no potom sa to stále zhoršovalo. Zranila som sa ešte v zápase v 1. kola proti Maďarke Arnovej. Myslela som si, že sa to dá do poriadku, no dnes mi nepomohol ani tejp. Mala som problémy pri výbehoch, nemohla som sa dobre zaprieť o nohu. Súperka si to všimla a snažila sa ma rozbehať. Škoda nevyužitých šancí v prvom sete. Mala som štyri brejkbaly na 5:2, za stavu 5:4 som viedla 30:0 a v tajbrejku som sa dostala k trom setbalom, no nevyužila som ich. Mohla som ísť do toho odvážnejšie, no 'v dôsledku zranenia nohy som bola pasívnejšia a čakala som na jej chyby, ktoré dovtedy robila."

Zápas proti Wickmayerovej mal pikantnú príchuť. Trénerom Belgičanky je totiž Slovák Vladimír Pláteník - bývalý kouč Dominiky Cibulkovej. ,,S Yaninou máme spoločného kondičného trénera Maroša Molnára, takže to bolo trochu zvláštne. Nevnímala som to však tak, že by tento zápas mal nejaký špeciálny náboj. Dnešná prehra ma mrzí o to viac, že Wickmayerová nebola súperkou, cez ktorú sa nedalo postúpiť do 3. kola. Celkovo som však s austrálskou šnúrou spokojná a môžem ju hodnotiť len pozitívne. Už to, že som vôbec štartovala v hlavnej súťaži v Melbourne, považujem za úspech. V prvom kole som po výbornom výkone zdolala Arnovú. V Sydney som prehrala až vo finále kvalifikácie v troch setoch z bývalou hráčkou Top 10 Ruskou Svetlanou Kuznecovovou. Škoda, že dnes proti Wickmayerovej som vinou zranenia nemohla ísť na sto percent."
(TASR)

Vložené: 17. 01. 2013       Kategória: Aktuality

Hrunčáková v Slovinsku ďalej

Viktória Hrunčáková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v slovinskej Murskej Sobote (40 000 USD, tvrdý povrch v hale). Druhá nasadená hráčka otočila vývoj druhého kola s Ruskou Polinou Jatčenkovou a zdolala ju 3:6, 6:2, 7:6(2) za 140 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si v súboji o postup do semifinále zmeria sily s Britkou Katy Dunneovou.