• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Čepelová vo svetovej stovke!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Čepelová vo svetovej stovke!

 
news img

Jana Čepelová, 19-ročná hráčka NTC a fedcupová reprezentantka Slovenska, sa 28. januára 2013 stala hráčkou svetovej stovky. V rebríčku WTA je na 97. pozícii ako štvrtá Slovenka v poradí. V histórii nášho tenisu je Košičanka 14. slovenskou hráčkou TOP 100. „Tréning s loptami mi pomáha pri servise.

Debutantka v elitnej stovke mala v deň, keď ju počítač zaevidoval na 97. mieste, štandardný pracovný program. Na kurte jej pri ňom asistoval okrem tenisového trénera Martina Zathureckého aj hráč amerického futbalu Stanislav Gašparovič. Janka trénovala s tromi šišatými loptami rôznej hmotnosti. „Tréning s loptami mi pomáha pri servise. Začali sme iba v decembri, výsledky by sa mali prejaviť po troch mesiacoch. Stano ma učí technike hodov dva – tri razy do týždňa,“ popisovala Čepelová novú tréningovú náplň. S nápadom prišiel tréner Zathurecký, ktorý trénig na nácvik švihu so šišatými loptami videl u Williamsových na youtube.
V ďalšej fáze mala Čepelová kondičku, takže na oslavu TOP 100 ani nepomyslela. Pravda, novú skutočnosť v tenisovej kariére si dobre uvedomuje: „Udržať sa v stovke pre mňa bude znamenať mať istotu grandslamových štartov v hlavných súťažiach. Takže teraz je to moja méta,“ povedala hráčka NTC.
 Tenistka s mimoriadne úspešnou juniorskou minulosťou mala stovku medzi ženami na dohľad už v auguste 2012 - bola 102. „Potom som klesla o pár miest a naozaj trvalo dlhšie ako som čakala, kým som hranicu stovky prekročila. Pritom som ju atakovala celý minulý rok. No stále mi odolávala...,“ dodala.
Pred Čepelovou sa do svetovej stovky prebojovala naposledy Magdaléna Rybáriková 4. augusta 2007, takže čakanie na ďalšiu hráčku, ktorá sa dostane do spoločnosti doterajších trinástich vo vitríne vestibulu NTC, trvalo viac ako päť rokov.

Slovenské hráčky v TOP 100

Daniela Hantuchová            5.
Karina Habšudová             10.
Dominika Cibulková          12.
Henrieta Nagyová              21.
Radka Zrubáková              22.
Jarmila Gajdošová            25.
Janette Husárová               31.
Katarína Studeníková        31.
Martina Suchá                     37.
Magdaléna Rybáriková     40.
Ľudmila Cervanová           58.
Ľubomíra Kurhajcová       59.
Jana Čepelová                   97.
Eva Fislová                          98.
Za menom je najvyššie poradie hráčky v kariére.

 

Vložené: 29. 01. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová ďalej, Kužmová nie

Kristína Kučová (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole hladko zdolala Číňanku Jia-Jing Lu 6:2, 6:2 za 64 minút. Jej ďalšou súperkou bude devätnásta nasadená Austrálčanka Astra Sharmová.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, vonku). V pozícii lucky losera nestačil na Austrálčana Alexeja Popyrina a podľahol mu 6:4, 4:6, 1:6 za 86 minút. Pre slovenskú singlovú jednotku bol turnaj generálkou pred tretím grandslamovým turnajom roka vo Wimbledone, na ktorý sa ako jediný zo slovenských singlistov dostal priamo do hlavnej súťaže vďaka rebríčkovému postaveniu.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Molčan víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Alex Molčan sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). Martin zvíťazil v úvodnom kole ako nasadená trojka nad Nemcom Matsom Moraingom 6:4, 6:3 za 63 minút. V druhom kole si zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko, Horanský i Kovalík von

Lukáš Lacko, Filip Horanský aj Jozef Kovalík vypadli v úvodnom kole wimbledonskej kvalifikácie (15 783 300 EUR, tráva vonku). Nad sily Lukáša Lacka bol dvadsiatyôsmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 4:6, 4:6 za 76 minút. Po troch vyhratých zápasoch na tráve na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle sa s grandslamom na jeho obľúbenom povrchu lúči hneď v prvom eliminačnom zápase.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Koniec Kližana?

Martin Kližan sa s kvalifikáciou na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon (15 783 300 EUR, tráva vonku) rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Čech Zdeněk Kolář, ktorému hladko podľahol 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročný Bratislavčan už pred pár týždňami avizoval, že práve trávnatý turnaj v Londýne by mal byť jeho posledným v kariére. Odchádzal naň bez špeciálnej prípravy, chcel si ho najmä užiť.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Prvým súperom zverenca Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde