• PEUGEOT
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA
 • ADIFEX

Cibulková a Lacko víťazmi ankety

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková a Lacko víťazmi ankety

 
news img

Víťazmi hlavných kategórií 20. ročníka ankety STZ, Tenista roka 2013, sa stali Dominika Cibulková a Lukáš Lacko. Súčasťou večera boli aj ocenenia k 20. výročiu STZ a k 10. výročiu NTC. 

 

Dominika Cibulková: ,,Byť opäť Tenistkou roka je pre mňa veľká česť. Chcela by som sa poďakovať mojím rodičom a všetkým trénerom, ktorí ma doteraz trénovali. Teším sa na novú sezónu. Dúfam, že na koncom roka 2014 tu budem opäť stáť ako ocenená. Ďakujem aj všetkým fanúšikom, teší ma, že som stále obľúbená. Nebola to ľahká sezóna, nevyšla mi celkom podľa predstáv. Jej vrcholom bol určite zisk turnajového titulu v Stanforde. Veľmi emotívny týždeň som prežívala v Sydney, kde som postúpila do finále, no v ňom som proti Agnieszke Radwaňskej neuhrala ani gem. Boli tam aj veľké zápasy v Pohári federácie a nepríjemne zranenie počas duelu so Srbskom v Niši. Verím, že nová sezóna bude úspešnejšia."

Lukáš Lacko: ,,Nebola to ľahká sezóna, začínať rok trikrát nie je jednoduché. Úvod roka mi vyšiel, no potom ma pribrzdilo zranenie. Po návrate z Roland Garros zasa prišli zdravotné problémy, dostal som zápal pľúc. Teší ma, že aspoň záver sezóny mi vyšiel podľa predstáv a podarilo sa mi udržať v prvej svetovej stovke. Som rád, že tu teraz stojím ako víťaz ankety a vďačím za to predovšetkým mojim rodičom, priateľke a trénerovi Lacovi Simonovi. Špeciálne ďakujem kondičnému trénerovi Lacovi Olászovi, s ktorým sme spolupracovali 10 rokov."


V  histórii ankety – čo do víťazstiev – držia prím Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová. Každý z nich vyhral anketu sedemkrát. Po ankete v roku 2013 je už v závese tejto trojice Dominika Cibulková, ktorá si pripísala piate víťazstvo. V ankete hlasovalo 67 odborníkov, trénerov, členov Siene slávy slovenského tenisu, novinárov a funkcionárov.
Najviac priaznivcov získala Cibulková aj v internetovom hlasovaní o najpopulárnejšieho slovenského tenistku či tenistku. V tejto ankete jej dali užívatelia zväzovej webovej stránky rekordných 324 hlasov, a tak sa 24-ročná Bratislavčanka mohla tešiť už z piateho prvenstva v popularite.

Tenista roka 2013 medzi mužmi je Lukáš Lacko, ktorý už raz vyhral v roku 2010. Obhajca prvenstva Martin Kližan nemal vydarený rok a skončil druhý. Tímom roka je družstvo žien Slovenska, ktoré bolo vlani v semifinále Fed Cupu. Dve víťazstvá sa ušli 16-ročnej Košičanke Kristíne Schmiedlovej. Stala sa talentom roka aj najlepšou slovenskou juniorkou.

TENISTA ROKA 2013
Do ankety prispelo 67 hlasujúcich. Za 1. miesto 4 body, za druhé 2, za tretie 1 bod.

MUŽI
1. Lukáš Lacko 245
2. Martin Kližan 73
3. Andrej Martin 66
4. Norbert Gombos 52
5. Filip Polášek 18
6. Miloslav Mečíř 7

ŽENY
1. Dominika Cibulková 216
2. Daniela Hantuchová 148
3. Magdaléna Rybáriková 45
4. Jana Čepelová 30
5. Karolína Schmiedlová 24
6. Janette Husárová 2

JUNIORI
1. Matej Maruščák 180
2. Martin Blaško 165
3. Alex Molčan 73
4. Jakub Oravec 17
5. Samuel Hodor 8
6. Lukáš Klein 1

JUNIORKY
1. Kristína Schmiedlová 221
2. Viktória Kužmová 82
3. Tereza Mihalíková 71
4. Petra Uberalová 57
5. Katarína Strešnáková 4
6. Rebecca Šramková 1

TALENTY
1. Kristína Schmiedlová 187
2. Viktória Kužmová 70
3. Alex Molčan 62
4. Tereza Mihalíková 54
5. Laura Roháčová 44
6. Rút Kuľhová 8
7. Lukáš Klein 2

TÍMY
1. Fed Cup Slovensko 257
2. Dievčatá SR do 16 rokov 76
3. Chlapci SR do 16 rokov 49
4. Davis Cup SR 46
5. Dievčatá SR do 18 rokov 8

TENISTA – VOZIČKÁR
Dávid Chabreček

NAJPOPULÁRNEJŠÍ SLOVENSKÍ TENISTI 2013
hlasovalo 942 užívateľov stránky www.stz.sk (za hlas 1 bod)
1. Dominika Cibulková 324
2. Daniela Hantuchová 156
3. Lukáš Lacko 141

OCENENIA K VÝROČIAM

 Pamätná medaila k 20. výročiu Slovenského tenisového zväzu
MUDr. PETER MALOVEC, v rokoch 1991 – 98 prvý prezident STZ
Doc. JÚLIUS BACSÓ, CSc., dve desaťročia viceprezident STZ
Ing. Anton LITECKÝ-ŠVEDA - IN MEMORIAM, funkciu viceprezidenta STZ zastával 12 rokov až do smrti roku 2010
Miloslav MEČÍŘ, získava cenenie za 20 rokov vo funkcii daviscupového kapitána SR, čím sa stal spolu s Austrálčanom Harrym Hopmanom druhým najdlhšie pôsobiacim kapitánom na svete v 113-ročnej histórii súťaže
Walter SIEBENSTICH, správca NTC, nenahraditeľná súčasť každého tenisového podujatia v NTC
Pamätná medaila k 10. výročiu Národného tenisového centra
Ing. MIKULÁŠ DZURINDA, CSc., bývalý premiér, dnes poslanec NR SR
Dominik HRBATÝ, bývalý reprezentant SR
Ing. IGOR MOŠKA, generálny sekretár STZ
Ceny za rozvoj tenisu – partneri STZ
Agrofert a.s.
SPP a. s.
Spoločnosť Ritro
TIPOS a.s.
Peugeot a. s.
Tatra banka a. s.
Ceny za rozvoj tenisu 2013
RNDr. Peter ČÁP, za dlhoročnú prácu skvelého rozhodcu na domácej i medzinárodnej úrovni
Ing. Vladimír KOSTÍK, za dlhoročný rozvoj tenisu v Kremnici
Ing. Antónia – Magda KUCHÁRIKOVÁ, za 50-ročnú prácu trénerky s deťmi
Ing. Milan PAVLOVČÍK, za dlhoročný rozvoj tenisu v Humennom a Prešove

 

Fotogaléria

 • Matej Maruščák, Ján Krošlák

   Matej Maruščák, Ján Krošlák

 • Walter Siebenstich, Tibor Macko

   Walter Siebenstich, Tibor Macko

 • Igor Moška, Tibor Macko

   Igor Moška, Tibor Macko

 • Dominik Hrbatý, Tibor Macko

   Dominik Hrbatý, Tibor Macko

 • Kristína Schmiedlová

   Kristína Schmiedlová

 • Minister školstva Dušan Čaplovič a Tibor Macko, prezident STZ

   Minister školstva Dušan Čaplovič a Tibor Macko, prezident STZ

 
 
Vložené: 19. 12. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kajka: Bojovala som do konca

Anna Karolína Schmiedlová končí na tohtoročnom Roland Garros v osemfinále dvojhry. Vďaka tomuto výsledku zaknihovala svoj najlepší výsledok na niektorom z turnajov veľkej štvorky. Okrem dobrého výsledku sa môže tešiť z toho, že v Paríži predvádzala výborný tenis, hrala odvážne a sebavedomo. V úvodnom kole zdolala nasadenú jedenástku, v osemfinále potrápila svetovú šestku. A to všetko na jej obľúbenom podujatí vo francúzskej metropole.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová podľahla Gauffovej

Anna Karolína Schmiedlová neuspela v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Šiestej nasadenej vlaňajšej finalistke Američanke Coco Gauffovej podľahla 5:7, 2:6 za 91 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza dosiahla na parížskej antuke napriek prehre životný úspech. Po prvý raz v kariére postúpila na niektorom z podujatí veľkej štvorky medzi elitnú šestnástku. Z francúzskej metropoly si odnáša 240 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorom zaznamená výrazný posun dopredu. V jeho onlajn vydaní figuruje aktuálne na 74. mieste.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Jamrichová do druhého kola

Renáta Jamrichová postúpila do druhého kola dvojhry na juniorke druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros. Siedma nasadená hráčka zvíťazila v úvodnom zápase nad americkou kvalifikantkou Tyrou Caterinou Grantovou, ktorú zdolala 6:4, 6:4 za 84 minút. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra odplatila Grantovej finálovú prehru spred dvoch týždňov na antukovom turnaji v Santa Croce.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Masaryk s dvomi finálovými účasťami na turnajoch ITF

Tomáš Masaryk si pripísal dve finálové účasti vo štvorhre na turnajoch ITF 1 vozíčkarov v kategórii quad. Na turnaji v Barcelone štartoval spolu s Čiľanom Franciscom Cayulefom a v súboji o titul tesne podľahli druhému nasadenému japonskému páru Daisuke Išito, Koji Sugeno 3:6, 7:6(4), 4-10. Jednoznačnejší priebeh malo finále vo Francúzsku, kde spolu s Chu-Yin Huang z Taiwanu hladko prehrali s čilskou dvojicou Cayulef, Diego Perez 2:6, 0:6. Na oboch turnajoch štartoval Masaryk aj v dvojhre a prebojoval sa do štvrťfinále.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková do hlavnej v Makarskej

Rebecca Šramková si zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA 125 v Makarskej (115 000 USD, antuka vonku). Druhá nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Ayline Samardžičovou, ktorú zdolala 6:2, 6:2 za 78 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily so Slovinkou Dalilou Jakupovičovou (203. WTA).

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Heilbronne vypadol, Kovalík pokračuje

Norbert Gombos (na snímke) sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Heilbronne (145 000 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole nestačil na piateho nasadeného Mattea Arnaboldiho z Talianska a podľahol mu 5:7, 3:6 za 84 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza sa na budúci týždeň predstaví na domácom challengeri Bratislava Open.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde