• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Cibulkovej postup 5. mečbalom

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulkovej postup 5. mečbalom

 
news img

Dominika Cibulková sa prebojovala do 3. kola Australian Open. Taiwančanku Su-Wei Hsieh zdolala 6:4, 7:6(8) a v zápase o postup do osemfinále sa turnajová šestka stretne s 30. nasadenou Ruskou Jelenou Makarovovou, s ktorou má bilanciu 3:0. Cibulková ešte v Melbourne nestratila set, zápas trval 1:43 hod.

      Su-Wei Hieh hrala v úvode stretnutia proti Cibulkovej riskantne, predviedla plejádu winnerov a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:1. Slovenka sa však postupne dostala do správneho tempa a otočila na 4:2. Ázijská hráčka síce následne vyrovnala na 4:4, no koncovka patrila Cibulkovej, ktorá mala navrch v dlhších výmenách a robila menej nevynútených chýb.
      V druhom sete sa Cibulková vďaka brejku v šiestom geme ujala vedenia 5:2 a v deviatom geme mala pri vlastnom servise dva mečbaly. Su-Wei Hsieh ich odvrátila a vynútila si tajbrejk, no v dramatickej skrátenej hre sa presadila Cibulková, keď za stavu 9:8 premenila v poradí piaty mečbal. Vzájomnú bilanciu s Taiwančankou tak upravila na 2:0, v roku 2014 ju zdolala v Kuala Lumpur hladko v dvoch setoch. Cibulková je v priebežnom rebríčku štvrtá na svete, keby vyhrala aj nasledujúci zápas, preskočila by tretiu Halepovú, ktorá v Melbourne vypadla v prvom kole.

       Cibulková priznala, že záver duelu so Su-Wei Hsieh bol plný emócií. "Celý zápas som mala pod kontrolou, no v koncovke druhého setu zahrala súperka skvelé údery. Neznervóznela som, trochu som však stratila koncept. Dôležité bolo, že v tajbrejku som bola mentálne silná. Nebolo jednoduché premeniť mečbal, pretože Su-Wei Hsieh vždy zariskovala a bol z toho víťazný úder. Som rada, že som v 3. kole, no vždy je čo zlepšovať. Verím, že proti Makarovovej to bude z mojej strany ešte kvalitnejší výkon. Nevedela som, že nastúpim proti nej, nikdy sa dopredu nepozerám na najbližšiu súperku, ktorá mi vychádza podľa žrebu. Jekaterina vždy predvádza v Austrálii skvelý tenis. Musím byť maximálne koncentrovaná a čo najlepšie sa na ňu pripraviť," povedala slovenská jednotka v pozápasovom interview.    (stz, tasr)

 

Vložené: 19. 01. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde