• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Cibulková sa lúči s Melbournom

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková sa lúči s Melbournom

 
news img

Dominika Cibulková sa v sobotu rozlúčila s Australian Open. Finalistka 2014 prehrala v treťom kole s turnajovou tridsiatkou Jekaterinou Makarovovou 2:6, 7:6(3), 3:6. Šiesta nasadená Slovenka proti Ruske, s ktorou mala pred súbojom v Melbourne bilanciu 3:0, nepotvrdila rolu favoritky. Cibulková bola poslednou slovenskou zástupkyňou na tohtoročnom šampionáte.

  Dvadsaťsedemročná Slovenska odštartovala zápas dobre, keď sa v prvom sete ujala čistou hrou vedenia 1:0. Ruska si taktiež udržala svoje podanie, no následne trikrát po sebe brejkla svoju súperku, pričom sama stratila podanie len raz, a úvodný set vyhrala pomerom 6:2.
      Cibulkovej sa nedarilo ani v druhom sete. Po dvoch stratených servisoch a množstve zbytočných chýb prehrávala už 0:4 a zdalo sa, že zápas je rozhodnutý. Prišiel však zvrat, slovenská hráčka zlepšila hru a sériou piatich úspešných gemov otočila na 5:4. Následne si už obe hráčky dokázali postrážiť svoje podania a Cibulková rozhodla v skrátenej hre o svojom triumfe 7:6 (3).
      Záverečný set však bol opäť v réžii ruskej hráčky. Cibulková po ďalšej strate servisu síce vyrovnala na 3:3, no nasledujúce gemy už ovládla Makarovová, ktorá si vybrala aj timeout na ošetrenie pravého lakťa. Nakoniec ho vyhrala 6:3 a postúpila do osemfinále. 
    "Cítila som dobre herne, mala som na turnaji cieľ ísť ďalej. Bola som v treťom kole, v ňom sa už cíti človek taký rozohraný. Už keď prejde prvými kolami na grandslamovom turnaji, tak človeku narastú krídla a teraz sa pre neho turnaj začína, ide sa do tuhého. Je to tretie kolo, ale je to niečo, s čím sa ja neuspokojujem, pretože to nie je pre mňa dobrý výsledok. Je mi to veľmi ľúto," povedala Cibulková pre Slovenský rozhlas.

Pre Rusku je Australian Open najvydarenejším grandslamom. Do osemfinále postúpila po siedmy raz za sebou,  v roku 2015 bola až v semifinále.  "Bol to úžasný súboj. Ak mám byť úprimná, za stavu 4:0 v druhom sete som bola príliš nervózna. Dnešné víťazstvo si chcem vychutnať, je to moje prvé nad Dominikou, ktorá je skvelá hráčka," povedala Makarovová, ktorá sa v osemfinále stretne s lepšou z dvojice Johanna Kontaová a Caroline Wozniacká. (stz, tasr)

 

Vložené: 21. 01. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde